Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Seznam nedostatků a vylepšení pro A-team

Vaše návrhy a nápady

Seznam nedostatků a vylepšení pro A-team

Příspěvekod CrayXMP » 09 črc 2011 01:01

Dobrý večer,

velmi "drze" bych si dovolil přivést k vaší pozornosti následujících několik bodů, u nichž se domnívám, že by bylo zcela určitě přínosné se jim věnovat. Drze - z toho důvodu, že po pouhých několika hodinách, jež uplynuly od registrace, stěží můžeme mít relevantní "nárok" cokoliv komentovat, nicméně zastávám názor, že naprostá většina IT programátorů prahne po dokonalosti a tedy uvítá konstruktivní feedback ze strany svých uživatelů. Dovolil jsem si připomínky rozdělit do dvou smysluplných skupin, s tím, že HTML připomínky jsou pouze spíše takovou "třešničkou na dortu", jež nepřinese žádné zásadní zlepšení či výkonnost systému, ale jejich realizace potěší na duši mnohé..

je zde zde celá řada bodů a naprosto geniálních myšlenek, za něž vám bezpochyby náleží obdiv a velký dík - jako např. rychlé vystavování, přehledná políčka, zcela bezproblémový HTML editor, úžasné možnosti vystavování, opakování, přesného časového "zacílení" aukce typu "neděle večer všichni budou u PC".. a mnohé další - v zájmu konstruktivních připomínek bych však raději zmínil následující..


TECHNICKE A LOGISTICKE PRIPOMINKY:
b) vodoznak: standardně je vždy zvolen. Vyberu si fotku, nahraju ji - odškrtnu vodoznak - a hele, on tam pořád je. No nic, co by mi extra vadilo. Příště před nahráním fotky vodoznak" odškrtnu" a fotka se nahraje bez něj. Co mě však hlave nebere, proč při zpětné editaci dané aukce (původně vystavené opravdu bez vodoznaku), je zase volba umístění vodoznaků zaškrnutá?

c) kategorie - poraďte mi, jak byste vystavili SCSI disky? V sekci pevné počítače - disky není žádná podobná kategorie, ani "ostatni". V sekce "servery" je zase pouze příslušenství. Myslím si, že by tento problém naprosto jednoduše vyřešilo obligátní "ostatní" doplněné do každé jednotlivé sekce v rámci vašich časových možností. Zlepšili byste tím určitě řazení jednotlivých položek a také usnadnili práce při vystavování aukcí.

d) Kdesi na internetu jsem četl, že váš server je JEDINY v CR, jenž nabízí možnost doplnit k aukcím volbu "best offer".. ale jak se koukám, tak u vystavování prvních tří aukcí jsem žádnou podobnou volbu neviděl. Je to tedy pravda nebo se jen dívám na špatné místo?

f) možnosti dopravy: - v tomto tlumočím názor kolegy zodpovědného za logistiku. Česká pošta má opravdu debilní a hrozně nepřehledné podmínky. Nicméně je zde jedna zásadní: jakýkoliv předmět, jenž vč. dopravy přesahuje hodnotu 500 kč (a má být na tuto cenu v případě poškození či ztráty pojištěn), je nutné zaslat pouze jako "cenný balík", "cennou zásilku (zde je nutné speciální obálka v hodnotě asi 20 kč) či "obchodní balík". Doporučená zásilka nad 500 kč tedy neodpovídá této hodnotě předmětu a může být zavádějící. Nevím, jak moc je flexibilní váš layout, ale zauvažujte prosím i nad tímto, že nad 500 kč "doporučeně" nemusí vystihovat hranici pro pojištění.


HTML LAYOUT RELATED ISSUES:

a) uvedení ceny u aukcí - opravdu se mi nelíbí BEZ MEZERY prťavé kč za cenou.. je to hrozně nepřehledné.. nemohli byste prosím zauvažovat nad "mezerou" mezi číslovkou a "kč" a samotnou měnu napsat stejnou velikostí fontu? Tohle je opravdu jak nějaký studentík, co se učí html.. navíc, při zadání dotazu do Google "kč" to nic nevyplivne, protože je to slito do jednoho "slova"

e) info box s aukcemi prodejce.. - myslím si, že by lépe působil jako "top" hned pod pruhem "popis aukce" v pravém sloupci. Takhle je to velmi zapadlé - opět Kč SLITO s cenou.. vidíte ten markantní rozdíl oproti uvedení času?? Ten jste rozdělili, jak je to správné.. ale já si nemyslím, že uvedením ceny "bez mezery" zavedete nějaký nový cool trend..

g) zobrazení aukce pro "kupujícího" (MSIE 8.0). Věnujte prosím pozornost části s políčkem "přihodit". Zde je standarně umístěna min. částka, ale vedle "input boxu" vám vypadla mezera a "kč je NECHUTNE přilepené k samotnému input boxu.. vypadá to HROZNE!!!

h) Konec aukce - zde máte naprosto jasnou gramatickou chybu. Sice se v DTP průmyslu dělá za každou tečkou mezera, ale v případě formátu data čeština UZNAVA FORMAT BEZ MEZER!!! tzn. že bude 19.06.2011 bez mezer za tečkami!!! Není žádná JINA KOREKTNI VARIANTA dle českého pravopisu... můžete ostatně zkonzulatovat s pravidly českého pravopisu

i) "headline" - šedý pruh - popis aukce: samotná slovní spojení "popis aukce" je zarovnáno více k hornímu okraji buňky, než ke spodnímu. Vidíte to? Není to pochopitelně žádný tragický bod, jenž by ovlivnoval funkčnost systému, jen jsem si toho povšiml a dovolil si na to upozornit, až budete někdy dělat zásadnější úpravu HTML layoutu. - to samé "zobrazeno" na druhé straně.

j) takto v tuto chvíli vypadá vaše navigace: Navigace: aukce / Počítače a internet / Servery / Příslušenství ... nezaráží vás, že první slovo "aukce" má malé "a" a další již kapitálky? Opět - drobnost, ale jak řekl kdysi slavný architekt Mies van der Ruhe "God is in the details.."..

h) Formát fontu pro "cenu".. nelíbí se mi zaprvé, že formát je odlišný od ostatních využitých v layoutu (tj. slova "nejvyšší příhoz" atd. mají jiný font".. za druhé, je málo "úderný".. zkusili jste v minulosti experimentovat třeba s "arial black" či "helvetica black", které jsou přitomný prakticky na všech možných počítačích? Hned by to číslo vyniklo.. minimálně bych se přikláněl k tomu, abyste použili stejný font, jako označení sloupce "přihodit, kusů.. konec aukce" - jen v bold provedení.. tohle přeci vám samotný musí trhat oči!! podívejte se, jak máte hezky udělán čas do konce aukce.. proč neudělat cenu např. to samé, ale v červeném nebo modrém provedení??

i) označení v aukci "KupTeď" - opravdu musí být takto bez mezery dohromady?? Nebylo by hezčí jej napsat třeba jako "Kup teď! " s vykřičníkem, aby to bylo patřičně důrazné a hlavně s tou mezerou....

j) stránka "můj účet" .. také vám tu vypadla mezera: CrayXMP(0)ID:3252 .. drobnost.. jako všechny předtím

k) stránka "můj účet" - Čekáme na platbu na náš účet. - jsem docela slohově založen a znělo by mi lépe "očekáváme či čekáme Vaši platbu na našem účtě, resp. "Jste v prodlení s úhradou...xxxx" .. ale současný text tak trochu "češtinsky" tahá za uši..
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Seznam nedostatků a vylepšení pro A-team

Příspěvekod CrayXMP » 09 črc 2011 01:06

Navíc máte na serveru jaksi špatně nastaven čas.. předchozí sáááhodlouhý příspěvěk zobrazuje jako odeslán 9. července v 1:01 am, ale ve skutečnosti to byly 2:01 am.. může toto chybné nastavení ovlivnit i případný konec a nastavení aukcí?
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Seznam nedostatků a vylepšení pro A-team

Příspěvekod auktiva » 09 črc 2011 07:44

Dobrý den,
děkujeme za připomínky. Je jich hodně takže to vezmeme postupně:
b) Nastavení vodoznaku není součástí aukce. Již tu byly nějaké připomínky na toto téma a něco s tím uděláme
d) rozdělení disků se momentálně řeší v sekci nových kategorií. Až se "kluci" dohodnou tak celou sekci překopeme.
d) Ano, tuto volbu nabízíme u aukcí typu Kup Teď (nevíme, jestli má u běžné aukce cenu). Najdete ji pod označením "Nabídnout".
e) Chybí
f) Bohužel možností přepravy je tolik, že by se vešly pomalu na vlastní stránku. Rádi bychom předělali celou sekci včetně lepších možností při zasílání do zahraničí. Asi vytvoříme speciální vlákno, kde si prodejci řeknou co všechno by chtěli a pak systém předěláme.

Co sy týče vzhledu:
Nám se takhle Kč líbilo. Je zvýrazněna cena. Na mezery se podíváme.
Pokud jde o ostatní věci... pomalu ale jistě vše předěláváme. Kupříkladu box s informacemi o prodejci je úplně jiný než zbytek. Vzhled předěláváme průběžně podle aktuální potřeby. Až budou úpravy kompletní tak by mělo být vše bez chybičky.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Seznam nedostatků a vylepšení pro A-team

Příspěvekod CrayXMP » 09 črc 2011 10:59

Ty mezery budou určitě super..

a co ten čas, jak se příspěvky ve foru zobrazují s časem o hodinu méně, než je aktuálně? Máte představu, čím to je?
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Seznam nedostatků a vylepšení pro A-team

Příspěvekod Vratislav16 » 09 črc 2011 12:01

O tom čase na foru jsem již dříve psal ,Auktiva má =UTC+1hodina(letní čas),na počítači mám =Aktuální časové pásmo-střední Evropa(letní čas)= mám 13,01 hodin.... upravuji (za cca minutu) = čas mám stejný , ale před několika dny jsem rozdíl měl také
1 hodinu :lol: . vpdiablo psal, že v profilu jde nastavit časové pásmo, aby na př. mohli reagovat na př. v USA (uživatelé),ale já
nikde nepřišel na to ,jak vlastně jde to v profilu nastavit. Dík za odpověď.
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Seznam nedostatků a vylepšení pro A-team

Příspěvekod auktiva » 09 črc 2011 12:20

Nastavíte si ho v nastavení fóra. Časové pásmo +1 hodina a platí letní čas: Ano
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Seznam nedostatků a vylepšení pro A-team

Příspěvekod hancl » 09 črc 2011 14:09

Dobrý den.Zajímalo by mě jak to, že pokračuje aukce č.295629 s příhozy,když mi od vás přišel email o skončení aukce.Aukce pokračuje dále až do 12.7.2011.Přece nejde zadat znovu aukci a používat k tomu příhozy z předcházející neprodané aukce nebo snad ano.Přece se draží zase od počátku.Nerada bych byla nemile překvapená,že jsem něco vyhrála třeba po měsíci.Prosím o odpověď.hancl
Uživatelský avatar
hancl


 
Příspěvky: 9
Registrován: 07 črc 2011 19:25

Re: Seznam nedostatků a vylepšení pro A-team

Příspěvekod auktiva » 09 črc 2011 14:39

Pokud Váš příhoz nepřekročil vyhrazenou cenu tak jistě nic nevyhrajete dnes ani za měsíc. Tuto situaci řešíme.

Pěkný den
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Seznam nedostatků a vylepšení pro A-team

Příspěvekod hancl » 11 črc 2011 07:49

Dobrý den .Chci se zeptat zda jste již řešili proč dál běží aukce s příhozy ,když byla v sobotu ukončena.Pokud bude překonaná vyhrazená cena a já ji měla třeba nastavenou tak mám obavu,že se budeme s prodejcem dohadovat o koupi.Prosím udělejte si v tom pořádek,nejde prodlužovat aukci do nekonečna a čekat až dosáhne překonání ceny.Mezitím už může dražitel koupit jinde.Číslo aukce je v předcházejícím příspěvku.Děkuji a prosím o odpověď.
Uživatelský avatar
hancl


 
Příspěvky: 9
Registrován: 07 črc 2011 19:25

Re: Seznam nedostatků a vylepšení pro A-team

Příspěvekod drobek47 » 11 črc 2011 07:56

pohybuji se již spoustu let po různých serverech a "Vyhrazená cena" dělala všude zle, přitahovala "bratříčky" a tam kde ji používali, silně škodila jak prodávajícím, tak serveru.
Uživatelský avatar
drobek47


 
Příspěvky: 273
Registrován: 01 zář 2010 06:19

Další

Zpět na Náměty na nové služby a zlepšováky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron