Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Možnost vložit více fotografií a větší velikost

Vaše návrhy a nápady

Možnost vložit více fotografií a větší velikost

Příspěvekod mivandy » 10 črc 2011 23:48

Uvítala bych zde možnost vložení více fotografií (nedá a ani nestihá se vše podrobně popsat) a také jejich větší velikost, aby bylo možno vidět detaily. Zatím je to i po nakliknutí na zvětšení malé. Předem děkuji za zvážení těchto možností vylepšení.
mivandy


 
Příspěvky: 14
Registrován: 10 črc 2011 16:10

Re: Možnost vložit více fotografií a větší velikost

Příspěvekod auktiva » 10 črc 2011 23:49

Pokusíme se s tím něco udělat.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Možnost vložit více fotografií a větší velikost

Příspěvekod CrayXMP » 11 črc 2011 01:16

Pořiďte si staviv a zrcadlovku - ani sebelepší kompakt vám nepomůže, abyste v MAKRU na 800*600px byla schopna zobrazit detaily, které by zůstaly skryty na 640*480 px.. není to o rozměrech fotky v PX, ale O KVALITE FOTAKU...!!
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Možnost vložit více fotografií a větší velikost

Příspěvekod vpdiablo » 11 črc 2011 10:46

asi tak s tím mohu jen souhlasit Cray, nicméně porovnejte zobrazení třeba na mých aukcích, jak velké mám fotografie já a jak je zmenší auktiva. Ale proti aukru je to stále luxus ;)
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Možnost vložit více fotografií a větší velikost

Příspěvekod mivandy » 11 črc 2011 14:23

Fotoaparát mám myslím odpovídající, aby bylo vidět to, co potřebuji. Je to už dávno, co jsem fotila mobilem. Skenovat mi také nedělá problém. Jde mi o to, aby v případě potřeby na fotce byly vidět případné nedostatky např. poškození či skvrny. Na mém PC při otevření fotky detaily vidět jsou. Bylo to vidět i u konkurence. Tak proč to nevylepšit zde. Zde je to způsobeno automatickým zmenšením fotografií. (Některým prodejcům to možná nebude vyhovovat, ale je přeci na jejich volbě, jaké foto na web zvolí.)
mivandy


 
Příspěvky: 14
Registrován: 10 črc 2011 16:10

Re: Možnost vložit více fotografií a větší velikost

Příspěvekod auktiva » 11 črc 2011 14:30

Pokud se nechcete omezovat velikostí u nás, mlžete využít služeb některého free hostingu a vkládat fotografie v plném rozlišení z něj. My sice můžeme zvýšit limity ale nahrávat 8MP obrázky v TIF či BMP to prozatím ne.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Možnost vložit více fotografií a větší velikost

Příspěvekod vpdiablo » 11 črc 2011 15:06

mivandy píše:Fotoaparát mám myslím odpovídající, aby bylo vidět to, co potřebuji. Je to už dávno, co jsem fotila mobilem. Skenovat mi také nedělá problém. Jde mi o to, aby v případě potřeby na fotce byly vidět případné nedostatky např. poškození či skvrny. Na mém PC při otevření fotky detaily vidět jsou. Bylo to vidět i u konkurence. Tak proč to nevylepšit zde. Zde je to způsobeno automatickým zmenšením fotografií. (Některým prodejcům to možná nebude vyhovovat, ale je přeci na jejich volbě, jaké foto na web zvolí.)

Odpověď je nejen pro vás ale i pro Auktivu
Jenže musíte fotografie před vložením do aukce náležitě upravit a zkomprimovat, a pak se dostanete na rozlišení 1280x1024 a přesto se vejdete do 400KB takže bude fotka přes celý monitor(teda pokud uložíte do nějakého uložiště), Auktiva to zbytečně zmenšuje na 800x600, stejně to pak otvírá v novém okně což je ideální, ale ten obrázek by mohl mít klidně 1900x1600 a bylo by to jedno pokud by se vešel do limitu 400KB.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Možnost vložit více fotografií a větší velikost

Příspěvekod mivandy » 11 črc 2011 15:09

Já zmenšuji na 99 - 110 KB, u vzorovaného zboží cca na 140 KB. Co jsem potřebovala, bylo vždy vidět.
mivandy


 
Příspěvky: 14
Registrován: 10 črc 2011 16:10

Re: Možnost vložit více fotografií a větší velikost

Příspěvekod mivandy » 11 črc 2011 15:19

Proč to nedělat jednodušeji, když to jde dělat složitě vkládáním do uložiště, že? (To jsem dělala u konkurence, protože se za další fota platilo a hrozně to zdržovalo.) Tady bych uvítala zlepšení služeb pro prodejce a jak to zatím mám možnost posoudit, zde se opravdu komunikuje a řeší. Za to patří zdejším administrátorům úcta a poděkování.
mivandy


 
Příspěvky: 14
Registrován: 10 črc 2011 16:10

Re: Možnost vložit více fotografií a větší velikost

Příspěvekod auktiva » 11 črc 2011 16:36

Podle vývoje bychom rádi v nejbližších měsících přešli na výkonnější server s větším prostorem a pak budeme moci navýšit i limity. vemte si že v databázi je cca 200 000 aukcí, ke každé aukci průměrně 2 fotky + miniatury. To máte při 400kb na fotku něco kolem 1Mb na aukci.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Další

Zpět na Náměty na nové služby a zlepšováky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron