Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Provize a poplatky

Vaše návrhy a nápady

Provize a poplatky

Příspěvekod VonFeldsberg » 01 lis 2011 08:44

Myslím si, že tím, že je zde téměř vše zadarmo, tak to může budit nedůvěru v budoucí vývoj. Kromě jisté skupiny obyvatel každý ví, že zadarmo jaksi není nic.
Nechtěl bych být prodejcem, který se nechá zlákat tím, že je to tady zadarmo, vystaví stovky - tisíce položek, a najednou se dozví, že server nestíhá, že je potřeba investovat a bude se platit za každou vystavenou položku nebo provize a nebo obojí současně. A nebo, že v každé aukci bude vyskakovat nějaká reklama.
Pro mě osobně jsou věci zadarmo automaticky podezřelé. Když vím, že něco dostanu zadarmo, protože tím přistoupím na "zkonzumování" nějaké reklamy, nebo protože jsem malá ryba a zadarmo to mám jenom, abych, až budu ryba větší, zůstal věrný a připlatil si rozšířené služby atd..
Po zkušenostech s Odklepnuto, kde chaotické zavádění poplatků rozhodně na důvěryhodnosti nepřidalo, by bylo zajímavé, kdyby byla známa představa, jak to bude dále. Jedna věc je na služby zadarmo nalákat zákazníky, druhá věc je jestli takové zadarmo utáhne 2x, 5x,.. víc zákazníků.
VonFeldsberg


 
Příspěvky: 15
Registrován: 20 črc 2010 07:20

Re: Provize a poplatky

Příspěvekod auktiva » 01 lis 2011 15:07

Nejste jediný kdo si stěžuje na služby "zadarmo". Pokud si myslíte že by to pomohlo, můžeme zavést měnší provizi (např 1%)
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Provize a poplatky

Příspěvekod Vratislav16 » 01 lis 2011 17:48

Chce toto opravdu širší diskusi a hlavně vizi, kdy se docílí ten " pomyslný vrchol hory" a nějaké poplatky by se zavést měly.
Ale snad jen jako provize z prodeje pro auktivu. Víme ,jak to dopadlo (arogance,blokování nepohodlných a neustálé bezmyšlenkovité změny) na přelomu r.2009-10 na odklepu. Odliv prodejců a tím i kupců. Takže se vrátili k variantě = vystavení zdarma + provize pro serwr z prodeje . No a prodejci se tam mnozí vrátili a kupci ?????????? :?:
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Provize a poplatky

Příspěvekod VonFeldsberg » 01 lis 2011 21:42

Nemyslel jsem bezmyšlenkovité zavedení provizí, aby to tady vypadalo "luxusně".
Měl jsem namysli něco, jak píše Vratislav - jasnou vizi. Aby to to nedopadlo, jako na odstrašujícím příkladě Odklepu - chaos, pokusy a omyly. Mimochodem jedním z problémů Odklepu bylo zahlcení aukcemi s omezeně prodejným sortimentem, mezi nimiž se nedalo nic pořádného najít - za celou dobu se snad nestalo, že by nebyl problém s vyhledáváním, což spolehlivě zabránilo tomu, aby v tom množství aukcí někdo něco našel.
Ovšem záleží také na tom, jaká je představa budoucnosti Auktivy - jestli být takovým malým zázemím pro pár sběratelů a nebo se pokusit pořádně ukousnout z koláče, který mám v rukách Aukro. Pokud by byla chuť to více rozjet, tak právě teď je jeden z vhodných okamžiků - alespoň pro to, aby se dostala do podvědomí. Předvánoční nákupy už se nestihnou. Ale nespokojenosti s Aukrem by se využít mělo.
Možná by nebylo špatné nabídnout zde prostor pro e-shopy prodejců nejenom z Aukra, ale také například firmám, které si prodávají své výrobky samy na svých stránkách. Jenže na toto by bylo potřeba mít právě nějaký plán, rozmyšlenou cenovou politiku, aby se to vyplatilo prodejcům zkusit, jako další prodejní kanál, a zároveň aby kromě provozních nákladů a samozřejmě i nějakého zisku bylo na reklamu. A taky by to chtělo mít obchoďáka, komunikaci se zákazníky by se měl věnovat člověk, který to umí, ne ajťák nebo nějaký přeškolený švec.
VonFeldsberg


 
Příspěvky: 15
Registrován: 20 črc 2010 07:20

Re: Provize a poplatky

Příspěvekod auktiva » 01 lis 2011 21:49

Vize jsou, ale my se spíše snažíme postupně vylepšovat a zlepšovat kvalitu služeb. Velké změny většinou nevedou k ničemu dobrému
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Provize a poplatky

Příspěvekod wendelyn » 02 lis 2011 15:40

Poplatky zcela určitě.Když vydělává prodejce,proč by neměl provozovatel?Ani na Aukru nejsou ten největší a nejzásadnější problém poplatky.
wendelyn


 
Příspěvky: 36
Registrován: 24 kvě 2011 05:25

Re: Provize a poplatky

Příspěvekod Stanley-30 » 02 lis 2011 15:50

Osobně si myslím, že by se nějaký poplatek za vystavení měl zavést, aby nedocházelo k vystavování nesmyslných a neprodejných položek a tím k zahlcení neprodejnými věcmi. Poplatky a provize bych zavedl třeba ve výši 1/3 těch na Aukru. Ale spíš bych se teď soustředil na to, jak přetáhnout z Aukra prodejce a informovat kupující.
Stanley-30


 
Příspěvky: 3
Registrován: 24 srp 2011 14:12

Re: Provize a poplatky

Příspěvekod Karlos-K » 02 lis 2011 16:49

Zdravím všechny.
Též si myslím,že by měl být poplatek za vložení aukce.Na provizi zatím nemám názor.Nechodím na odklep,protože při vystavení zdarma se již léta opakují desítky inzerátů na nesmysly za naprosto netržní ceny a zcela zastiňují opravdové aukce (příkladem je třeba kondenzátor,co stojí cca 1,50 je zde léta nabízen za 20,-Kč).Kdyby vystavení stálo byť jen desetník,tak by to třeba tyto výtečníky přestalo bavit.
Jinak mám na Aukru již 800 obchodů ale tam dělají vše pro svoji záhubu.Chtěl bych to taky zkusit zde a dát trochu vydělat taky někomu snad rozumnějšímu něž zhuleným adminům z Aukra.
Karlos-K
Karlos-K


 
Příspěvky: 3
Registrován: 02 lis 2011 16:41

Re: Provize a poplatky

Příspěvekod wendelyn » 02 lis 2011 17:03

Aukro se v současné době zaměřuje na velkoprodejce nového zboží.Na drobné prodejce a sběratele v podstatě kašle a spoustu lidí,kteří jsou na Aukru roky,tím hodně naštvalo.Na fóru na Aukru se o Auktivě píše jako alternativě právě pro sběratele a menší prodejce a já s tím naprosto souhlasím.Nebál bych se poplatků.Všichni ti naštvaní,kteří to teď zkouší tady,jsou zvyklí za služby platit.Platit za dobré a fungující služby je přece úplně normální.
wendelyn


 
Příspěvky: 36
Registrován: 24 kvě 2011 05:25

Re: Provize a poplatky

Příspěvekod betlem_20081 » 02 lis 2011 17:32

Dobrý den.Dnes jsem zde jen tak pokusně vystavil dvě aukce.Jinak pod stejným nickem prodám na Aukru.A vzhledem k tomu co se tam děje,jsem odhodlaný stěhovat aukce jinam.A abych se přiznal nějaké rozumné poplatky by mi vůbec nevadili.Pokud bude server fungovat jak má,nevidím jediný problém v tom,abych prostě provoz hradil.
betlem_20081


 
Příspěvky: 2
Registrován: 02 lis 2011 09:53

Další

Zpět na Náměty na nové služby a zlepšováky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron