Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Provize a poplatky

Vaše návrhy a nápady

Re: Provize a poplatky

Příspěvekod Vratislav16 » 14 pro 2011 19:01

Co k tomu říct. Neslyšel jsem diskusi více zájemců o problematiku = železnice,lokomotivy= natož reakci toho který je osočován(t.j hektora). I v jiných oborech je veliké rozpětí cen. Křičí ti ,co prodávají za počáteční cenu =1,-Kč že jiní nabízejí za reálnou pro ně cenu ?? Najděte si jinou strategii , než dosavadní.
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Provize a poplatky

Příspěvekod ancovicka-nails » 14 pro 2011 22:16

ted sem hodila i pár odkazů do diskuzí na dáma.cz
jestli někdodíte na nějaká diskuzní fóra tak dejte taky odkazy na auktivu
ancovicka-nails


 
Příspěvky: 299
Registrován: 10 dub 2011 01:11

Re: Provize a poplatky

Příspěvekod freeman_g » 18 pro 2011 11:07

Konkrétně - sekce numismatika
Momentálně vystaveno 1891 aukcí. Příhozy - 0. Naprostá většina mincí sice je vystavena od koruny, ale jedná se o věci které se normálně prodávají na kila. Je samozřejmě možné, že nekdo tam najde nějaký konkrétní ročník, který shání, ale obecně se nejedná o příliš prodejné zboží. Tohle by ale nebyl problém, protože se stačí podívat na aukce od třeba 10 Kč výše. A tady už problém nastává, prakticky cokoliv co má trochu nějakou hodnotu je předražené. Osobně se sem podívám tak 1x za měsíc jestli se něco nezměnilo, ale neřekl bych že má každý takovou trpělivost.

p.s.Je možné, že i za korunu se tu může skrývat malý poklad, ale to já nikdy nezjistím, protože hledat ho mezi vším tím balastem prostě nemá smysl.
freeman_g


 
Příspěvky: 3
Registrován: 02 črc 2011 11:30

Re: Provize a poplatky

Příspěvekod auktiva » 18 pro 2011 11:37

jenze jak to navrhujete resit? Poplatky za vystaveni nikam nevedou... Leda bychom udelali index hodnoceni prodejce... Ten kdo bude mit dobre ceny a prodava neplati nic a kdo jen opakuje ten by neco malo platil.

Bohuzel sberatelstvi je v tomto orisek... Vetsina prodejcu nechce prodat hned a ceka az se najde nekdo kdo to za tu cenu koupi.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Provize a poplatky

Příspěvekod Twiggina » 18 pro 2011 12:10

Zdravím,
já tomu teda prdlajs rozumím, ale konkrétně - sekce numismatika, bych asi volila rozdělení spíš takto:
Evropa - děleno na - rok 2000 +, 1950-2000, 1900-1950, 1800-1900, 1700-1800 ... atd.
Když mrknete do Evropských, tak tam jsou sice sekce států, ale totálně prázdné ! To znamená, že při vytváření prodeje není třeba volit stát a tím pádem pada vše do jednoho kotce a to je špatné. Místo států bych tam šoupla ty letopočty a na vložení prodeje bych zadala nutnost volit letopočet
Ostatní (svět) - děleno na - rok 2000 + ... atd.

Když tam totiž mrknu, tak nejvíc je obsazena Evropa a ostatní svět je pár kousků. A pak numismatici (si myslím) jdou hlavně po roku vydání.
Ale jak píši, jsem totál laik. A proč se do toho zapojuji?
Mám tu také pár mincí, například /20 kreuzer Marie Terezie 1773/ což je Evropa, ale do toho kvanta ramše co tam je, se mi to nechce dávat.
Možná melu nesmysly, ale třeba vás při čtení napadne nějaké lepší řešení. ;)

Re: freeman_g
příhozů je tam momentálně 5.
Řadit podle příhozů - zadejte "příhozy" a k tomu "sestupně" , jinak je najdete až na poslední straně, když necháte vzestupně.
Směj se zítra bude hůř. Zítra je zítra a nemůže být nikdy dnes! Obrázek
Uživatelský avatar
Twiggina


 
Příspěvky: 115
Registrován: 25 lis 2011 16:54
Bydliště: Jihočeská kotlina - kraj můj milovaný

Re: Provize a poplatky

Příspěvekod lin09 » 20 pro 2011 17:12

TAKÉ SOUHLASÍM.NĚJAKÉ POPLATKY NEJSOU ŽÁDNÝ PROBLÉM!!!!!!!!!!!!!!!
lin09


 
Příspěvky: 50
Registrován: 14 úno 2010 14:41

Re: Provize a poplatky

Příspěvekod ancovicka-nails » 20 pro 2011 20:50

ale to, že budete platit poplatky vám kupující nepřivede, aby se prodávalo, musí být nabídka, pak budou i kupci
lidi jsou bohužel jak opičky, když nevidí, že by se tu daný sortiment prodával, tak ho nevystaví...
když jsem jsem přišla, tak tu materiály na modeláž neprodával nikdo, ted už je tu z aukra se stejným sortimentem 6 prodejců
ancovicka-nails


 
Příspěvky: 299
Registrován: 10 dub 2011 01:11

Re: Provize a poplatky

Příspěvekod Top-Shoes-Shop » 27 pro 2011 03:52

Co se poplatků týče - kvalitní služba by měla být kvalitně oceněna. Mám sice averzi na všemožně násobené poplatky + provize + něco za zvýraznění, ale např. na Mimibazaru je mi jejich systém velice sympatický - odstupňované placené členství od nějakých tří set a něco korun měsíčně až po nejdražší členství křišťál za něco kolem dvanácti stovek. Nedá se to sice srovnat s Auktivou, je celá jinak stavěná, navíc u lidí panuje ta obava, že co je jednou zadarmo, začne za čas být stejně placené. Mně by bylo nejvíc sympatické, kdyby ten základ Auktivy - zdarma - zůstal vždy tak jak je a za různé pevně dané měsíční poplatky by prodejci (pokud by chtěli) získávali jistý balíček výhod, pro ten který objem prodeje. Bazar s autodíly z Prahy bude potřebovat a hlavně očekávat trošku jinou prezentaci pro svých více jak tisíc položek než prodejce s dekoracemi v řádu pár desítek. Člověk předem ví, co za tu jednu danou částku dostane a krásně si vybere. Na Mimibazaru sice chybí spousta užitečných nástrojů pro prodejce, pan majitel nic měnit nebude, ale - já jsem s prodejem mého sortimentu tam natolik spokojená, že mi to vůbec nevadí a už vůbec ne za to, co tam měsíčně platím, kdybych musela i dvakrát tolik, neměla bych problém - v porovnání s tím, co za šílené provize člověk platí na Aukru, je jedna částka v řádu několika stovek na MMB naprosto v pořádku, i kdyby člověk prodal měsíčně zboží za stovky tisíc, nezaplatí nic navíc. Pokud bych podobných prodejů dosahovala zde, velice ráda bych si za to taky zaplatila. Mnoho lidí se na Aukro fóru ozývalo s tím, ať udělají pro podnikatele podle objemu jejich prodeje alespoň nějaké bonusy - zdarma zvýraznění na straně kategorie, na hlavní straně, reklama, ... Samozřejmě nic. Stejně tak je dobré podpořit vystavující od korunky a mít dobře provedené rozdělení daných kategorií - aby člověk radši ze stránky neodešel, když zjistí, že v jedné kategorii jsou desítky stránek smíchaného balastu a navíc za pevné ceny. Je to sice otázka ještě nějakého času, ale až i tady bude např. 80 stránek jenom v sekci kozaček, pak bude zvýraznění na straně kategorie a hlavní straně k ničemu - bude ho mít každý. A prodejci budou vyžadovat to, aby jim byla dána výhoda - např. odkazy po levé straně na ty největší prodejce/shopy, speciální typ zvýraznění, který může dostat jen podnikatel nebo někdo s jistým objememem prodeje... A tohle všechno bude muset být o penězích a je to tak naprosto v pořádku.
Top-Shoes-Shop


 
Příspěvky: 8
Registrován: 08 čer 2011 00:28

Re: Provize a poplatky

Příspěvekod AVL68 » 27 pro 2011 18:18

Myšlenka: Určitý základ zdarma a provize za služby či bonusy, které uživateli přinesou "výhody", je dobrá. Jistě se najde spousta zájemců ochotných si připlatit, když ví za co si platí a cena bude přiměřená. ;)
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Provize a poplatky

Příspěvekod Twiggina » 28 pro 2011 11:58

No, proč ne - služby navíc.

Jen mě překvapilo, kolik lidí zde nemá ani ověřenou adresu, přesto že to stojí pár korun!
Osobně to považuji za jeden z prvních kroků k úspěšnému prodeji. Pokud u nicku červeně září nápis "Tento uživatel nemá ověřenou adresu", tak mě osobně vyvstane dilema, zda jít nakupovat.
Přitom Auktiva za ověření odresy dává kredit, kterým lze zaplatit třeba umístění na hlavní stránce atp.

Pokud Auktiva zavede placené služby navíc, tak jsem sama zvědavá, kolik lidí tohle opravdu využije.
Směj se zítra bude hůř. Zítra je zítra a nemůže být nikdy dnes! Obrázek
Uživatelský avatar
Twiggina


 
Příspěvky: 115
Registrován: 25 lis 2011 16:54
Bydliště: Jihočeská kotlina - kraj můj milovaný

PředchozíDalší

Zpět na Náměty na nové služby a zlepšováky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron