Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

,,Auktivo,,Dejte o sobě více vědět,,

Vaše návrhy a nápady

Re: ,,Auktivo,,Dejte o sobě více vědět,,

Příspěvekod Twiggina » 12 pro 2011 23:16

Jo, to je přesný. :lol:
Moje babička říkávala "Chceš aby se tě držely peníze? Tak musíš něco obětovat pro to, aby to tak bylo. Zvedni zadek a makej!"

Odejít je to nejjednodušší, ale vydržet a zapnout mozkovnu ..... eh, jen se opakuju .....
A.propó, ten smajl s těma pupínkama nemá chybu :lol: :lol: :lol:
Směj se zítra bude hůř. Zítra je zítra a nemůže být nikdy dnes! Obrázek
Uživatelský avatar
Twiggina


 
Příspěvky: 115
Registrován: 25 lis 2011 16:54
Bydliště: Jihočeská kotlina - kraj můj milovaný

Re: ,,Auktivo,,Dejte o sobě více vědět,,

Příspěvekod ancovicka-nails » 12 pro 2011 23:26

vpdiablo mluvíte mi z duše, je to jak u blbejch
už jsem jim tam těm tupounům na aukru psala i jednu ze základních historek o baťovi /pod druhým nickem/, hučela do nich, že dělají jen obrat a zisk spadne do aukra a je to jak mlácení do zdi
oni furt vidí, že něco málo prodají, ale když si odečtou všechny náklady...
obvzlášt nechápu prodejce nového sortimentu,proč nevystavují paralelně, obvzlášt, když je ta možnost přetáhnout aukce
psala jsem třeba prodejci, co prodává obalový materiál - obálky apod. na aukru se mlátí s cenama a tady není nikdo, přitom mají e-shop, stálou nabídku, takže by je nic nebolelo
pan Čáp má na aukru hafo aukcí a sem dá dva tituly...
fakt mi to hlava nebere, obvzlášt když se málo prodává, tak hledám další prodejní kanály a snižuju náklady
ancovicka-nails


 
Příspěvky: 299
Registrován: 10 dub 2011 01:11

Re: ,,Auktivo,,Dejte o sobě více vědět,,

Příspěvekod auktiva » 12 pro 2011 23:49

Bohužel doba je neklidná a hektická a všichni chtějí výsledky hned. Přitom si neuvědomují že stejný sortiment prodávají třeba i roky (když vezmeme kupříkladu ty obálky) a jinde mohou prodat za daleko lepších podmínek ač ze začátku bude rozjezt trochu trvat. Marže dnes nejsou vysoké a na prodej se musí s rozumem. Navíc zde není v určitých oblastech vůbec konkurence, takže je to ideální "nový" trh.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: ,,Auktivo,,Dejte o sobě více vědět,,

Příspěvekod ancovicka-nails » 12 pro 2011 23:58

no právě..neměli by tu konkurenci, odběr by tu taky měli , každý kdo prodává, tak to potřebuje zabalit...mít na to místo, tak se na to vrhnu sama
je to jak se říká o tom batovi a jeho dvou obchodácích v africe..jeden řekne tady nic neprodáme,tady choděj všichni bosí a druhej - hurá mraky lidí, skoro nikdo nemá boty,tady se to bude prodávat...
ancovicka-nails


 
Příspěvky: 299
Registrován: 10 dub 2011 01:11

Re: ,,Auktivo,,Dejte o sobě více vědět,,

Příspěvekod AVL68 » 13 pro 2011 19:45

Často se pozastavuji nad některými argumenty některých prodejců z Aukra, které převedené do "fyzického" prostředí znějí asi takto:

1) Až někde uvidím postávat velký dav koupěchtivých zákazníků, potom si před nimi otevřu obchod. Postavit nejdřív obchod a následně do něj nalákat zákazníky, je přece nesmysl.
2) V nové prodejně vystavím jen pár kusů zboží. Je přece zbytečné mít všechny regály ihned plné. Veškeré svoje zboží nacpu do regálů až potom, co začne chodit dostatek zákazníků.
Nejsem obchodník, nikdy jsem nepodnikal. Ale není výše uvedené blbost? Nebo se mýlím? Poučí mě někdo s ekonomickým vzděláním? :pivo:
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: ,,Auktivo,,Dejte o sobě více vědět,,

Příspěvekod Twiggina » 13 pro 2011 20:36

Sice nemám ekonomické vzdělání, ale na tohle úplně stačí vžít se do pocitu kupujícího.
Pokud uvidím nový krámek tak zabystřím a strčím tam nos - ouha poloprázné regály - vycouvám a půjdu jinam.
I bez vzdělání, jednoduché a logické. :roll:

Někdy mám pocit, že i kdyby jim člověk nabídl, že jim ten krám založí ať si ho jen hlídají, tak řeknou - a nepohlídala byste taky, když už jste ho založila.
Pak už nezbejvá nic jiného, než se pořádně rozběhnout a vytrčit jednu nohu :arrow: směr cíl. :lol:
Naposledy upravil Twiggina dne 13 pro 2011 20:55, celkově upraveno 1
Směj se zítra bude hůř. Zítra je zítra a nemůže být nikdy dnes! Obrázek
Uživatelský avatar
Twiggina


 
Příspěvky: 115
Registrován: 25 lis 2011 16:54
Bydliště: Jihočeská kotlina - kraj můj milovaný

Re: ,,Auktivo,,Dejte o sobě více vědět,,

Příspěvekod gugacka » 13 pro 2011 20:39

nebojte, oni na to prodejci postupně přicházejí. Určitě se to bude lepšit. Také na tom pracuji :)
gugacka


 
Příspěvky: 293
Registrován: 19 črc 2011 08:28

Re: ,,Auktivo,,Dejte o sobě více vědět,,

Příspěvekod Vratislav16 » 13 pro 2011 20:57

Já jsem zde došel na auktivu v lednu 2010 a byl jsem 811 tý. Vystavil jsem pár aukcí. Postupně jsem zaplňoval "regály" abych mohl nabízet. Napsal jsem stovky emailů svým partnerům odjinud, aby se mrkli " do mého nového obchodu". Spoléhám jen na sebe a své známé. Přetáhl jsem zde několik mých přátel a tak sběratelství zde má nejpočetnější zastoupení, cca 80% všech aukcí auktivy. Takže Vy co máte jinou sortu zájmů a nabídek starejte se také. Ono ,jak je jedno pořekadlo= pečení holubi sami nespadnou do pusy. Je třeba tomu hodně a hodně pomoci. Aneb bez práce,nejsou koláče :lol: :lol: :lol:
Pokud čtu diskusi zde, tak nejvíce zde KŘIČÍ = ti co nemají aukce žádné, nebo jen několik desítek, nanejvýš stovek.
Zajímavé je také, že zde "nekřičí " nikdo, jež se mnou zde přešli z odklepu v tom roce 2010 a začali jsme....zde tvrdě pracovat.
Rád provokuji a tak nic ve zlém a přeji hezký zbytek večera :pivo:
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: ,,Auktivo,,Dejte o sobě více vědět,,

Příspěvekod Twiggina » 13 pro 2011 21:43

Jen klidně provokujte, třeba si to někdo z těch marně plačících přečte a konečně jim to docvakne. :lol: :lol:
Jdu něco vyrábět, ať mám co vystavovat. Na několik stovek aukcí to v mém artiklu nevytáhnu, ale každá další aukce je dobrá. ;)
Také přeji krásný večer :pivo:
Směj se zítra bude hůř. Zítra je zítra a nemůže být nikdy dnes! Obrázek
Uživatelský avatar
Twiggina


 
Příspěvky: 115
Registrován: 25 lis 2011 16:54
Bydliště: Jihočeská kotlina - kraj můj milovaný

Re: ,,Auktivo,,Dejte o sobě více vědět,,

Příspěvekod ancovicka-nails » 13 pro 2011 22:22

no my tu máme s mužem na 4 niccích cca 5000 aukcí, pokud se podívám do stastik na hodnotu zboží je to kolem 300 tisíc a to to počítá jen jeden kus
bohužel podle stastik, čím víc zboží tu máme, tak tím nižší jsou prodeje což je proti logice, ale stále věřím, že se to otočí... :lol:
v každém mailu máme pod podpisem odkaz na auktivu, všem známým o auktivě říkáme, ale je to běh na dlouhou trať
všichni chtějí velký výběr zboží a všichni prodejci okamžité prodeje....no chce to vydržet na aukru jsme kdysi měli pětinásobné obraty než ted a e-shop byl jen doplněk, ted je to naopak, na aukru prodeje spadly a e-shop jede a to jsme nedělali žádnou masívní reklamu
ancovicka-nails


 
Příspěvky: 299
Registrován: 10 dub 2011 01:11

PředchozíDalší

Zpět na Náměty na nové služby a zlepšováky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron