Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Náklady na dopravu

Vaše návrhy a nápady

Re: Náklady na dopravu

Příspěvekod auktiva » 11 pro 2011 15:36

Stejně si myslíme, že pokud tam vypíšeme možnosti, tak 90% lidí bude používat 2-3 a ten zbytek bude nyvyužit. Ale když už to děláme nové, tak pořádně.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Náklady na dopravu

Příspěvekod vpdiablo » 11 pro 2011 20:02

Ano ve finale bude využita ani ne polovina možnosti, ale jak říkáte když už tak pořádně, a podruhé přidám já, když mají uživatelé možnost i voleb které běžně nepoužívají,přesto jsou dostupné, budou mít kladný pocit z toho že mají opravdu na výběr, v opačném případě těch 10-20% co by chtěli využít i jiný způsob, si pak o tuto možnost budou zbytečně psát a bude složitější ji doplnit.
Držím Vám palce at se to povede hned napoprvé. Obrázek
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Náklady na dopravu

Příspěvekod CrayXMP » 12 pro 2011 02:03

auktiva píše:
CrayXMP píše:
auktiva píše:Vzhledem k novým možnostem ČP jsme se rozhodli změnit položky ve formuláři přepravy. Jelikož je toto důležité převážně pro prodejce a nechceme nic zapomenout, rádi bychom od Vás slyšeli, které způsoby přepravy chcete ve formuláři mít.

Dekujeme



Vykašlete se na nějaké změny "ted v prosinci".. pošta zavádí od Nového roku naprosto NOVY FORMAT balíků (viz odkaz níže), s nímž nejsou spojeny jenom nové ceny, ale také nové podací lístky, samolepky pro obchodní balíky atd.. REAGUJTE TEDY NA TOTO DRIVE NEZ AUKRO!!! - tzn. dle mého obchodního rozumu od nějakého 20. prosince MASIVNI INFORMACNI AUKCE VE VSECH FORECH.. nové šablony atd..

http://ekonomika.idnes.cz/ceska-posta-p ... onomika_js :oops:


Teď bohužel úplně nechápeme co máme udělat


no musím uznat, že to máte složité.. původně zažitý formát typu "cenný balík - musím pro něj na poštu" oproti obchodní balík "to mi doručí pod nos".. přestává platit.. musíte nějakým způsobem vyřešit dvě věci:

a) inflormační stránky, co se mění u CP - to jest "balik na poštu" vs. "balík do ruky - do domu"
b) změnit názvosloví v šablonách - zde bych doporučil dát to závorky "původní format" pro bližší identifikaci

ale klidně to neměnte.. a budete ve stejné situaci, jako my, kdy nám každý trotrl vyčítá, že jsme "nezmínila prach na druhé klávese.. atd.."
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Náklady na dopravu

Příspěvekod Vratislav16 » 12 pro 2011 10:01

Nic ve zlém, ale mám dojem,že kolem poštovného se zase dělá bouře na "lžici vody". Kdyby někdo prodával věco neskladné,velké,těžké= tak bych to chápal :lol: Ale DOPORUČENĚ POŠTOU lze poslat zasilku do 500,-(ceny zásilky)+ váhy do 2kg(dosud). Cennou zásilku posílám , když obsah má cenu nad 500,-Kč a váha je povolena do 2kg. Proč posílat na př. obchodní
balík, když zase na jeho cenu doplatí zakazník. Proto já osobně volím tu nejlacinější možnost.Nerozhoduje čas doručení :roll:
Chtěl jsem letos něco koupit u jedné zasilatelské firmy(jež posílá zboží pomocí PPL,ATD), no padl jsem do kolen, když jsem se dozvěděl, jaký bude poplatek za doručení. Takže jsem neobjednal nic a koupil v kamenném obchodě. :!: :lol:
JEŠTĚ MUSÍM DODAT= je zde nyní 117925 aukcí, nikdo kol "poštovného" nediskutuje( i když diskuse pomáhá rozvoji...),jen buší
do problému prodejce jež má jen 183 aukcí. Není toto také k zamyšlení :?: Přeji hezký den :pivo:
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Náklady na dopravu

Příspěvekod vpdiablo » 13 pro 2011 21:12

Jinak vedle odkazu na kalkulačku české pošty můžete loupnout i odkaz na kalkulačku PPL
PPL
Toptrans
Radiálka
DPD - jen průvodce
GV Transport
UPS
DHL DHL přeprava
FedEx
Geis ... Global logistic
JL Transport
EPS
TNT Express ... nenasel sem ani cenik ani kalkulator ale je tam online odesilani

PS: tak z toho vznikl malý přehled možností odesílání zásilek po ČR i z ČR ven za hranice jinak než českou poštou, někomu se to snad bude někdy hodit na větší zásilku co pošta neveme nebo to bude poštou už moc drahý, případně pro ty co toho mají více.
Naposledy upravil vpdiablo dne 13 pro 2011 21:51, celkově upraveno 11
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Náklady na dopravu

Příspěvekod gugacka » 13 pro 2011 21:16

vpdiablo píše:Jinak vedle odkazu na kalkulačku české pošty můžete loupnout i odkaz na kalkulačku PPL
PPL
Toptrans


ppl ale uzavírá smlouvy individuálně a hlavně jen s podnikateli, pro obyčejnýho človíčka je to k ničemu (maximálně se tím bude snažit argumentovat na snížení ceny dopravy po prodejci)
gugacka


 
Příspěvky: 293
Registrován: 19 črc 2011 08:28

Re: Náklady na dopravu

Příspěvekod vpdiablo » 13 pro 2011 21:34

tak to jsem nevěděl, měl jsem za to že lze PPL využít normálně k odeslání větší zásilky třeba pneu a podobně.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Náklady na dopravu

Příspěvekod ancovicka-nails » 13 pro 2011 22:25

kurýrní služba se zatím vyplatí jen při objemných a težkých zásilkách, malé zásilky stále vede pošta
ancovicka-nails


 
Příspěvky: 299
Registrován: 10 dub 2011 01:11

Re: Náklady na dopravu

Příspěvekod gugacka » 13 pro 2011 22:33

nechci kecat, ale myslím, že jakýkoliv kurýr se s koncákem bavit nebude....
gugacka


 
Příspěvky: 293
Registrován: 19 črc 2011 08:28

Re: Náklady na dopravu

Příspěvekod CrayXMP » 15 pro 2011 01:32

Vratislav16 píše:Nic ve zlém, ale mám dojem,že kolem poštovného se zase dělá bouře na "lžici vody". Kdyby někdo prodával věco neskladné,velké,těžké= tak bych to chápal :lol: Ale DOPORUČENĚ POŠTOU lze poslat zasilku do 500,-(ceny zásilky)+ váhy do 2kg(dosud). Cennou zásilku posílám , když obsah má cenu nad 500,-Kč a váha je povolena do 2kg. Proč posílat na př. obchodní
balík, když zase na jeho cenu doplatí zakazník. Proto já osobně volím tu nejlacinější možnost.Nerozhoduje čas doručení :roll:
Chtěl jsem letos něco koupit u jedné zasilatelské firmy(jež posílá zboží pomocí PPL,ATD), no padl jsem do kolen, když jsem se dozvěděl, jaký bude poplatek za doručení. Takže jsem neobjednal nic a koupil v kamenném obchodě. :!: :lol:
JEŠTĚ MUSÍM DODAT= je zde nyní 117925 aukcí, nikdo kol "poštovného" nediskutuje( i když diskuse pomáhá rozvoji...),jen buší
do problému prodejce jež má jen 183 aukcí. Není toto také k zamyšlení :?: Přeji hezký den :pivo:


Dobrý večer,

nás ta změna poštovních podmínek, resp. "formátů" ze strany ČP ale nikterak vůbec nedrtí - cenové podminky totiž zůstanou naprosto stejné. šlo jen o příspěvek ve foru. Tak nějak mi připadá, že máte zřejmě to neskutečné štěstí, že se váš zákazník nikdy nesnažil použít sebemenší (jakkoliv slabé) berličky k tomu, aby zpochybnil vaše nároky na úhradu dopravy (poštovného). A protože to nikdo na foru předtím nezmínil - změnu formátů české pošty - tak mě zkrátka ukamenujte, že jsem měl tu "DRZOST" na to upozornit samotnou Auktivu. Pravděpodobně se na tom značnou měrou podepsali mé zkušenosti s provozovatelem našeho e-shopu, který naprosto vesele až někdy do března/dubna 2010 nabízel pouze dvě možné kategorie DPH a to 9 a 19 procent, ačkoliv již v té době to bylo 10 a 20 procent. .a až po našem upozornění jeho programátorům "jaksi" blesklo v hlavě.
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

PředchozíDalší

Zpět na Náměty na nové služby a zlepšováky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron