Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Náklady na dopravu

Vaše návrhy a nápady

Re: Náklady na dopravu

Příspěvekod www.pojezdy.eu » 15 pro 2011 08:44

Vratislav16 píše:Nic ve zlém, ale mám dojem,že kolem poštovného se zase dělá bouře na "lžici vody". Kdyby někdo prodával věco neskladné,velké,těžké= tak bych to chápal :lol: Ale DOPORUČENĚ POŠTOU lze poslat zasilku do 500,-(ceny zásilky)+ váhy do 2kg(dosud). Cennou zásilku posílám , když obsah má cenu nad 500,-Kč a váha je povolena do 2kg. Proč posílat na př. obchodní
balík, když zase na jeho cenu doplatí zakazník. Proto já osobně volím tu nejlacinější možnost.Nerozhoduje čas doručení :roll:
....


Vidite, a oni se najdou zakaznici co z ruznych duvodu maji zajem na rychlem doruceni, nejlepe s odeslanim jeste ten den, a jsou ochotni za to nalezite priplatit.
Na duvody se zasadne neptam, to je jejich vec, ale jednim z nich muze byt treba to ze se jim vec zalibila jako pekny darek k blizicim se narozeninam/Vanocum pro nekoho a potrebuji jej mit vcas. Nebo danou vec potrebuji jiz o vikendu, kdy budou mit cas venovat se svemu konicku...
Proto neupirejte kupujicim moznost volby jen proto, ze Vy byste ji nikdy nepouzil.
> Moje stránky o mašinkách > X < Užij si život, stejně ho nepřežiješ <
www.pojezdy.eu


 
Příspěvky: 114
Registrován: 25 srp 2011 20:37
Bydliště: Praha

Re: Náklady na dopravu

Příspěvekod kirkiz » 15 pro 2011 08:53

Jistě, najdou se i tací co chtějí zboží hned a jsou ochotni zaplatit.
Tady bych ale viděl spíš možnost se dohodnout, než dávat 20 možností platby a dopravy. Blb je blb a blbem zůstane. Blbové stejně budou bezhlavě klikat na "rychlý doručení" a pak psát e-maily že se spletli, že jim to stačí levnějc poslat a že to máte udělat tak a tak.
Nikdy se nezavděčíte všem, sběratelé budou chtít levnou poštu, já zas nejsem ochoten jezdit s balíkama na poštu, protože mi sem každej den jezdí přepravní společnost pro balíky.
Obrázek
kirkiz


 
Příspěvky: 12
Registrován: 26 črc 2011 14:59
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Náklady na dopravu

Příspěvekod vpdiablo » 15 pro 2011 10:05

zřejmě se tady dostatečně nechápe jedna věc, tohle není formulář přepravy známý z aukra, kde si kupující vybírá poštovné, zde se vytváří formulář výběru přepravného při zakládání aukce a prodejce v něm pak vyznačí jaký typ balíku a za kolik kupujícímu odešle. Když bude nabízet všechny typy dá si všechny když jen jeden zvolí jen jeden. Případný výběr druhu dopravy z více možností které byli u aukce uvedeny pak záleží již jen na dohodě mezi prodávajícím a kupujícím. Zde záleží na prodejci jaké typy balíků bude vybírat dle svého sortimentu zboží.
Tak jako filatelista nepoužije v 99% odeslání cenným balíkem, tak prodejce většího druhu zboží nepotřebuje cenné psaní nebo doporučenou zásilku.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Náklady na dopravu

Příspěvekod Vratislav16 » 15 pro 2011 13:46

vpdiablo = nyní jste diskusi dal správný směr :!: Tak se mi líbíte,mějte se fajn :lol:
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Náklady na dopravu

Příspěvekod auktiva » 15 pro 2011 14:08

V prvním příspěvku jsou nyní aktualizované všechny možnosti.

Těch balíků je velké množství, musíme projít ceník ČP jestli jsou tam vůbec rozdíly v ceně.

K EMS jde také dobírka, ale asi toto nikdo využívat nebude.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Náklady na dopravu

Příspěvekod vpdiablo » 16 pro 2011 00:26

auktiva píše:Vzhledem k novým možnostem ČP jsme se rozhodli změnit položky ve formuláři přepravy. Jelikož je toto důležité převážně pro prodejce a nechceme nic zapomenout, rádi bychom od Vás slyšeli, které způsoby přepravy chcete ve formuláři mít.

Dekujeme

VYBRANÉ ZPŮSOBY PŘEPRAVY:

Osobní předání
------------------------
Obyčejná zásilka
Cenné psaní
Doporučená zásilka
------------------------
Doporučený balík
Cenný balík
Obchodní balík
Balík do ruky
Balík na poštu
Přepravní služba ...(*) toto je o pár řádků níže, takže bych to vynechal

Dobírka
Balík na dobírku ... Dobírka je myšleno cokoliv poštovního od cenného psaní přes doporučenou zásilku po nadrozměrný balík, takže myslím není potřeba mít to 2x
Přepravní služba ...(*) a možná bych připsal platba předem, aby se nikdo nemohl vykrucovat
Přepravní služba - dobírka ... nebo také platba řidiči v hotovosti, platba při převzetí nebo jen platba při dodání.

------------------------
EMS ... to bych soupnul k postovním věcem


Tak jsem k tomu přidal pár poznámek, a snad se vyjádří i někdo další.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Náklady na dopravu

Příspěvekod auktiva » 16 pro 2011 08:56

Ano přepravní služba je tam 2x. Původně jsme to chtěli rozdělit na možnosti při platbě předem a na způsoby platbou na dobírku.

Dobírka jako taková ale může být jak na běžné psaní takna balík a cena je pokud si pamatuji rozdílná.

problém je, že skoro všechny služby bez dobírky mohou mít i variantu s dobírkou.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Náklady na dopravu

Příspěvekod www.pojezdy.eu » 16 pro 2011 09:52

Ke komentarum vpdiablo jsem s dovolenim pridal par zelenych...

VYBRANÉ ZPŮSOBY PŘEPRAVY:

Osobní předání
------------------------
Obyčejná zásilka
Cenné psaní
Doporučená zásilka
------------------------
Doporučený balík
Cenný balík
Obchodní balík - od ledna bude zrusen pro bezne odesilatele (nahrazeno nize uvedenymi), tak nevim jestli ma smysl jej dale nechavat. Zustane chvili v nabidce pro smluvni partnery, ale nevim jestli tu nejaci jsou ci behem par mesicu budou?
Balík do ruky
Balík na poštu
Přepravní služba ...(*) toto je o pár řádků níže, takže bych to vynechal

Dobírka
Balík na dobírku ... Dobírka je myšleno cokoliv poštovního od cenného psaní přes doporučenou zásilku po nadrozměrný balík, takže myslím není potřeba mít to 2x
Zde bych si dovolil nesouhlasit. Jak jsem jiz psal drive, Dobirka je sluzba dostupna ke kazde registrovane zasilce a hradi se priplatkem 34.- Kc (poukazka A) + 4.- (nebo 5.-, ted nevim) z kazde dalsi tisicikoruny (i proto jsem to navrhoval jako priplatek uvedeny u typu platby). Je tedy divne rozdelovat zaslani po platbe predem na cenny balik, cenne psani atd a potom to u dobirek zredukovat. Sice ve finale stejne vetsinou u aukce naleznete jen balik/balik s dobirkou nebo doporucene / doporucene s dobirkou, ale bude to vypadat lepe nez kombinace cenne psani / balik na dobirku.
Nize uvadim jeden mozny navrh jak to dat do formulare...

Přepravní služba ...(*) a možná bych připsal platba předem, aby se nikdo nemohl vykrucovat
Přepravní služba - dobírka ... nebo také platba řidiči v hotovosti, platba při převzetí nebo jen platba při dodání.

------------------------
EMS ... to bych soupnul k postovním věcem



Priklad jak by se mohl zobrazovat formular (omluvte mizerne textove formatovani):

priklad uzivatele s nabizenou dobirkou:

zpusob dodani pri platbe predem / na dobirku
osobni predani - 0.- / 0.-
cenne psani - 55.- / 115.-
balik do ruky - 120.- / 180.-

a bez nabizene dobirky

zpusob dodani pri platbe predem / na dobirku
osobni predani - 0.- / 0.-
cenne psani - 55.- / NE
balik do ruky - 120.- / NE

nebo

zpusob dodani pri platbe predem
osobni predani - 0.-
cenne psani - 55.-
balik do ruky - 120.-
(cast venovana dobirce se nezobrazuje. Ale pro jasnejsi prezentaci by byl lepsi predchozi priklad).
> Moje stránky o mašinkách > X < Užij si život, stejně ho nepřežiješ <
www.pojezdy.eu


 
Příspěvky: 114
Registrován: 25 srp 2011 20:37
Bydliště: Praha

Re: Náklady na dopravu

Příspěvekod auktiva » 16 pro 2011 10:13

Myslíte něco takového?

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Náklady na dopravu

Příspěvekod www.pojezdy.eu » 16 pro 2011 10:26

Presne tak!

Jen mozna misto DObirka napsat

Dobirka / Platba pri prevzeti

to pro osobni predani (a take nechapavost nekterych kupujicich :-) ). Osobni predani tak muze byt bud

0 / 0

nebo

x / 0
> Moje stránky o mašinkách > X < Užij si život, stejně ho nepřežiješ <
www.pojezdy.eu


 
Příspěvky: 114
Registrován: 25 srp 2011 20:37
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Náměty na nové služby a zlepšováky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron