Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Jaké funkce chcete a na jaké se těšíte v nové auktivě 3.0

Vaše návrhy a nápady

Re: Jaké funkce chcete a na jaké se těšíte v nové auktivě 3.0

Příspěvekod xsima » 15 kvě 2014 14:53

petr.kj píše:Že by se dalo na Aukru vystavovat bez poplatku ??? Netlučou nám klíny do hlavy!!!


Aukro je kapku v oněch místech, a jako tonoucí, co se chytá posledního stébla, zkouší nějak zachránit prodeje. (Však oni se zahojí na provizích, a z více vystavení bude i více prodejů.) Nevim jestli stále, ale opravdu vše kromě sběratelství (možná ještě něčeho) má být zadarmo. Ovšem ten jejich paynesmysl mě i tak odradil. Neřikám, že je na nic, určitě to části prodejců usnadní život (kupujícím je to myslim jedno, pokud to funguje - což taky neni úplně pravda), ale tou povinností si vykopali hrobeček (alespoň pro drobné prodejce).
I když největší ránu asi představovalo ukvapené zavedení nového vzhledu, který nefunguje snad v žádném prohlížeči, protože jejich programátoři to nějak nevychytali. Osobně by mě zajímalo, kdo pro ně programuje, protože jejich výkony jsou hodné někoho, kdo si přivydělává při studiu na střední škole a navíc nikdo to po něm nekontroluje (já sám bych něco takového do ostrého provozu nepustil, ale já jsem byl oponentem jen na jejich fóru, které ignorovali).
Comeback v soutěži o křišťálovou lupu se nekonal, myslim, že ta minulá byla na dlouhou dobu poslední (v době, kdy ji obdrželo už to bylo k smíchu).

Auktiva by se měla z toho poučit, aby neopakovala jejich chyby. Když nějakou platební bránu, tak jen dobrovolně a pro ty, co o to stojí. Když nový vzhled, tak raději postupně a po vychytání všech much (nejen na papíře, ale i ve skutečnosti). Já jsem konzervativní a radikálnější změny bych vůbec nedělal.
xsima


 
Příspěvky: 9
Registrován: 26 črc 2013 09:46

Re: Jaké funkce chcete a na jaké se těšíte v nové auktivě 3.0

Příspěvekod AVL68 » 15 kvě 2014 19:40

Na Auktivě můžete být v klidu. Zde se změn bát nemusíte. :D :lol:
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Jaké funkce chcete a na jaké se těšíte v nové auktivě 3.0

Příspěvekod HonzaRez » 16 kvě 2014 12:32

Asi bych to neměl ventilkovat, abych se nedostal do průsšvihu, ale vystavil jsem tam nějaké drobnosti a založil si v aukcích zbrusu nový platební systém Pejmně. Doufám, že mi to ve zdraví doběhne a nebudu nucen do nějakých fekálií...
HonzaRez


 
Příspěvky: 22
Registrován: 24 kvě 2011 12:18

Re: Jaké funkce chcete a na jaké se těšíte v nové auktivě 3.0

Příspěvekod paboukkakabouk » 21 črc 2014 08:04

Ahoj Honzo, přišel mi aukro mail o zrušení pay u SA a dobrovolném přechodu na ofiko pay u. Nevíš bude aukro dál rvát do aukci pay u natvrdo, nebo to půjde změnit?
paboukkakabouk


 
Příspěvky: 29
Registrován: 09 črc 2011 12:27

Re: Jaké funkce chcete a na jaké se těšíte v nové auktivě 3.0

Příspěvekod HonzaRez » 22 črc 2014 13:33

Ahoj Beo, měl jsem tam jenom dvě aukce s knížkami a tam mi Pejchuj nevnutili, o té nové situaci moc nevím...
HonzaRez


 
Příspěvky: 22
Registrován: 24 kvě 2011 12:18

Re: Jaké funkce chcete a na jaké se těšíte v nové auktivě 3.0

Příspěvekod paboukkakabouk » 22 črc 2014 21:59

:P Ahojky, se mi dnes konečně povedlo dovolat na tu jejich linku. Tak od toho tuším 18.9, " Prodejci, u nichž nebude provedena identifikace některým ze zákonem stanovených způsobů, nebudou mít možnost službu Platby přes PayU od 19. 9. 2014 využívat. " Ale hlavně, nebude se jim pay u u aukcí ukazovat 8-) .
paboukkakabouk


 
Příspěvky: 29
Registrován: 09 črc 2011 12:27

Re: Jaké funkce chcete a na jaké se těšíte v nové auktivě 3.0

Příspěvekod Vratislav16 » 18 srp 2014 10:06

identifikace pro soukromníka = fyzickou osobu stojí = 200,-Kč , takže stát si přijde za ten ůkon (je třeba mít ssebou alespoň 2 doklady = občanku a třebas pas) x 1 000 000 potencionalních uživatelů aukra = 200 000 000 000,- Kč , což je slušný výdělek a pošta =neb musíte odeslat do Zlína aukru = 1 000 000 x 13 obyčejně = 13 000 000 ,-Kč. To nevím kolik to stojí pravnickou osobu ( podnikatele). A nevím ,jak to budou provádět v jiných zemích. Kdo to nebude mít= nebude mít možnost provádět platby se zahraničím. No je to také z důvodu " praní peněz"
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Jaké funkce chcete a na jaké se těšíte v nové auktivě 3.0

Příspěvekod Radon » 18 srp 2014 11:57

To bude radosti mezi prodejci že jim konečně nebude u aukcí svítit nenáviděná ikonka PayU a navíc pro to nemusí nic udělat :D

Vratislave, zkuste méně házet s čísly a více číst a přemýšlet. Aukro má možná 1 milion účtů, ale rozhodně ne uživatelů. Spousta lidí tam má účtů více (viz aféry s bratříčkováním), spousta účtů je na jedno použití, spousta lidí už tam dávno nebyla ale logicky jsou jejich účty ve statistikách. Takže těch co se budou namáhat s ověřováním totožnosti bude možná 1%. Část si nechá udělat oveření zdarma třeba na pobočkách uloženky a dalších kontaktních adresách...
On ještě někdo kdo opravdu aktivne prodává platí za obycejny dopis 13 korun? Už docela dlouho platím 10.-.
Radon


 
Příspěvky: 3
Registrován: 31 črc 2014 10:58

Re: Jaké funkce chcete a na jaké se těšíte v nové auktivě 3.0

Příspěvekod Vratislav16 » 19 srp 2014 16:41

Byl jsem na radnici, tam má pracovnice dovolenou do konce srpna a prý to mne bude stát 200,-Kč. Bylo mně řečeno, že banky a další instituce si toto ověřují samy. Hlavně, že aukro chce vše platit ............ :mrgreen:Na jednu stranu platby cizinců takto šly provádět snadno přes payU. Oni ,jak budou ověřováni= nevím :mrgreen:
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Jaké funkce chcete a na jaké se těšíte v nové auktivě 3.0

Příspěvekod Radon » 19 srp 2014 17:05

Aukro Vám to take ověří zadarmo, jen musíte (stejně jako u té banky) na přepážku. Nejblíž to máte do Ostravy, tam jsou dokonce dvě místa a vše je uvedeno ve zprávě k zavedení nových podmínek PayU. Stačí číst...

Uloženka.CZ - Ostrava - Mariánské Hory a Hulváky, 28. října 1422/299
nebo
Allegro Group CZ, s.r.o., Varenská Office Center, Varenská 2723/51, Ostrava - Moravská Ostrava, 702 00
V pracovní dny v 9:00 – 16:00 po předchozí domluvě na telefonu 573 77 55 77 nebo e-mailu klient@aukro.cz.

Platby od cizinců Vám budou chodit stale stejně (oni fakt platí přes PayU?), prověřování se týká PRODEJCŮ, tedy PŘÍJEMCŮ platby, ne nakupujících. I to je tam jasně napsané. Těch pár prodejců z ciziny si to nějak zařídí a nebo místo PayU použije PayPal.

PS: Taky můžete jít k notary a budete to mít za 1000,- :D
Radon


 
Příspěvky: 3
Registrován: 31 črc 2014 10:58

PředchozíDalší

Zpět na Náměty na nové služby a zlepšováky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron