Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Jaké funkce chcete a na jaké se těšíte v nové auktivě 3.0

Vaše návrhy a nápady

Re: Jaké funkce chcete a na jaké se těšíte v nové auktivě 3.0

Příspěvekod drobek47 » 09 bře 2012 14:22

auktiva píše:Pokud chcete aby aukce končila v 16:30 tak si jis pustíte v 16:30. Ano, tato možnost tu je (krom rychlého opakování) a ano, proč dělat přímo to co chceme, když k tomu můžeme jít oklikou. Nebojte, pro lidi, pro které je začátek důležitý také něco budeme mít.


Tato možnost tu zatím není. Aukci tady nezveřejním, dokud si nezadám konec aukce. Pak ji můžu opakovat kdy chci a vždy končí v jednou daný čas. Zatím jste vůbec nepochopili o co nám jde! My prostě nechceme při zadávání aukcí udávat ani začátek, ani konec aukce. Aukce začne v okamžiku když kliknu na tlačítko Vystavit aukci a skončí přesně za daný čas (7 dní) To co tady máte vy, není přímá cesta, ale zbytečná oklika, která jen a jen zdržuje a nevede nikam. Tak nám (mluvím za většinu, jak jsem pochopil z diskuze) prosím Vás nevnucujte, abysme si určovali začátek nebo konec aukce. Podobné vnucování dělají na Aukro (PayU) a lidi houfně utíkají.
V čekajících dovolte vybrat začátek aukce (den - hodina - minuta) a ne konec. Ale jen v čekajících, při opakování ne. Ten si přece zvolím tím začátkem. Umožněte také, abychom z čekajících mohli kdykoliv spustit kteroukoliv aukci. Při rychlém opakování nezpouštějte všechny v jeden okamžik, ale postupně po minutě, jako to mají třeba na Odklepnuto. Pokud to tady jde. Nestyďte si od konkurence převzít to co tam mají lepší.
Uživatelský avatar
drobek47


 
Příspěvky: 273
Registrován: 01 zář 2010 06:19

Re: Jaké funkce chcete a na jaké se těšíte v nové auktivě 3.0

Příspěvekod vpdiablo » 09 bře 2012 18:11

auktiva píše:Stále nechápeme tu touhu po tom aby byla aukce spuštěna v přesně daný čas, opravdu je mnohem důležitější konec.

Na co mi je nastavování konce aukce ??? Případně proč bych to měl vůbec nastavovat ?
Přijdu, založim aukci a spustím ji, aukce zkončí přesně v dobu kdy byla spuštěna, ale až po několika dnech(7,10,14,21), pokud potřebuji aby končila v jiném čase a v jiný den než sem aukci založil, mám dvě možnosti: (když nepočítám tu první-okamžité spuštění což probíhá u prvně založené aukce v 90% případů)
ještě malá poznámka ve 24hodinovém cyklu života aukce se čas vystavení = času ukončení - tak proč nastavovat konec?

1. nastrkám aukce do záložky před spuštěním a v době kdy je potřebuji spustit se připojím a spustím teď hned předpřipravené aukce, ideálně s 2 až 3min intervalem aby nekončily ve stejný čas. Případně nastavím spuštění se spožděním.
2. nastavím si spuštění aukce za xxdní xxhodin a xxmin třeba spustit auci za 1 den 8hodin a 25 min ... aukce bude spuštěna vypršením nastavené doby

Způsob Auktivy
nastavím konec aukce na nějaký den, hodinu a minutu ... takže musím připočítat kolik dní bude aukce vystavena abych věděl kolikátého by měla tedy končit při určitém počtu dní, připočítat případný rozdíl v hodinách a pokud budu pintlich tak i v minutách a ještě si musím ujasnit zda to má být všední den nebo víkend, dopoledne nebo odpoledne či večer, podle toho kdy sem chodím nebo uvažuji že přijdu, nebo podle toho kdy si myslím že sem chodí nejvíce kupujících. A to neuvažuji o operativních změnách času vystavení když chci změnit den i čas vystavení=ukončení aukce. A pak každé aukci nastavím solo čas aby mi nekončili všechny v naprosto stejnou dobu. Proč, protože spousta kupujících kupuje i systemem koupim toho více od jednoho prodejce, podle toho jak se vyvyjí cena v jednotlivých aukcích pak může operativně dle toho jak zkončila předchozí aukce cenu navýšit nebo nechat vyhrát někoho jiného. Takto jsem nakupoval také, mohl jsem operativně měnit cenu v ještě dobíhajících aukcích, protože jsem věděl že se mi to vyplatí díky např. nižším nákladům na poštovné a nebo díky tomu že předchozí aukce prodejce jsem získal výhodněji než jsem počítal a tudíž mě nebolelo dát v jíné prozměnu trochu více, v celkovém součtu jsem minimálně ušetřil na poštovném pokud bych musel koupit u jiného prodejce.
Způsob Auktivy = složité,časově náročné,nepřehledné,nepoužitelné pro prodejce se stovkami aukcí

A neplatí to jen pro sběratelský materiál, nakoupil jsem takto např. Grafickou kartu, spolu s win7 pro 3 počítače a základní desku od jednoho uživatele během 20min. Kdyby aukce končily ve stejný čas koupil bych jen tu grafiku a to ostatní bych musel nakoupit u jiných uživatelů nebo jinde.

Jinak snažil jsem se popsat co mne osobně vede k tomu že nepotřebuji volbu konce aukce, pro mne konec aukce vyplývá z času založení aukce což je logické, zakládám li aukci na určitý počet dní.

Možná se mi to jen zdá, nezkoumal jsem to, ale když vystavím aukci ihned s nastaveným koncem na nějaký čas, běží tato aukce veskutečnosti ne 7 dní, ale 7 dní 10 hodin a 15 minut, případně obráceně méně třeba 6dní 12hodin a 55min podle toho kdy došlo ke spuštění aukce a na kdy byl nastaven její konec? Nezkoumal jsem to jen mne to tak napadlo. V této logice se pak jeví určení času konce aukce zase jinak, a to že nezáleží na tom kdy ji vystavím, pokud potřebuji aby zkončila přesně v nějaký čas a dobu a je mi jedno jestli běží 7 dní nebo jen 5.
Naposledy upravil vpdiablo dne 09 bře 2012 18:24, celkově upraveno 1
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Jaké funkce chcete a na jaké se těšíte v nové auktivě 3.0

Příspěvekod auktiva » 09 bře 2012 18:17

Jenže pokud příjdete a vystavíte aukci, tak je konec automaticky nastaven na současný čas. Tedy pro ty co nechtějí nastavovat je to bez problému a pro uživatele, kteří chtějí mít konec pod kontrolou máme celkem efektivné způsob. Pokud na to půjdeme obráceně, tedy budeme se zabývat těmi, kterým je to víceméně jedno, tak budeme muset vymýšlet nějaký složitý systém jak dopřát pohodlý i náročnějším.

Stručně řečeno, pokud to nepoužíváte, připadá Vám to jako zbytečnost, pokud to potřebujete, určitě oceníte tu jednoduchost.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Jaké funkce chcete a na jaké se těšíte v nové auktivě 3.0

Příspěvekod vpdiablo » 09 bře 2012 18:31

auktiva píše:Jenže pokud příjdete a vystavíte aukci, tak je konec automaticky nastaven na současný čas. Tedy pro ty co nechtějí nastavovat je to bez problému a pro uživatele, kteří chtějí mít konec pod kontrolou máme celkem efektivné způsob. Pokud na to půjdeme obráceně, tedy budeme se zabývat těmi, kterým je to víceméně jedno, tak budeme muset vymýšlet nějaký složitý systém jak dopřát pohodlý i náročnějším.

Stručně řečeno, pokud to nepoužíváte, připadá Vám to jako zbytečnost, pokud to potřebujete, určitě oceníte tu jednoduchost.

Ale když si nastavím začátek aukce na zítra tak mám taky pod kontrolou konec aukce, je to pořád to samé, začátkem aukce jsem nastavil její konec.

Možná se mi to jen zdá, nezkoumal jsem to, ale když vystavím aukci ihned s nastaveným koncem na nějaký čas, běží tato aukce veskutečnosti ne 7 dní, ale 7 dní 10 hodin a 15 minut, případně obráceně méně třeba 6dní 12hodin a 55min podle toho kdy došlo ke spuštění aukce a na kdy byl nastaven její konec? Nezkoumal jsem to jen mne to tak napadlo. V této logice se pak jeví určení času konce aukce zase jinak, a to že nezáleží na tom kdy ji vystavím, pokud potřebuji aby zkončila přesně v nějaký čas a dobu a je mi jedno jestli běží 7 dní nebo jen 5.

Bohužel ale 99% prodejců je naučeno na system čas vystavení určuje konec aukce a vědí naprosto přesně kdy mají aukce spustit aby končili v době kdy potřebují a ne obráceně. Ono to tak nějak souvisí i s tím že jsou navyklí vystavovat na 2,4,7,10,14 dní a jsou na tento system navyklí a prostě když vědí že má aukce končit v neděli v 18:00 tak stačí ji v neděli v 18:00 tuto aukci spustit, ted sem ji spustil a za týden touhle dobou aukce zkončí, nad ničím jiným není potřeba přemýšlet.
Ted jsem spustil aukce k jejichž vystavení dojde za 8 hodin a přesně v tu dobu budou za 7 dní končit s odstupem 2 min. Takže první zkončí třeba ve dve rano a poslední v půl čtvrtý ráno podle počtu aukcí.

Tohle všechno je i o zvyku, zvyk je železná košile a každému připadá logické či rychlejší něco jiného, plus navíc někdo to zvládá tímto způsobem, ale obráceně to nikdy nedokáže a naopak někomu obrácený způsob potíže nečiní, ale nechápe proč jeho způsob není vhodný pro jiné, nepřipouští si že to lze i jinak pro ty co mají jinou logiku myšlení.
Když už jsme u toho, je to jako s matematikou, ke spočítání výsledku příkladu existuje několik správných cest a každej učitel razí tu svou a pak se diví že polovina třídy nechápe jak to má spočítat, místo aby dostali na výběr a každá cesta kde je správný výsledek je správná, je prosazována jedna cesta a to ta kterou zná učitel. Kdo měl děti školou povinné a nešla jim matika pochopí, .... ale takhle se to my neučíme, takhle to nemá být, musíme to takhle a takhle a v hlavě maj guláš přímo zabijačkový.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Jaké funkce chcete a na jaké se těšíte v nové auktivě 3.0

Příspěvekod drobek47 » 09 bře 2012 19:18

auktiva píše:Jenže pokud příjdete a vystavíte aukci, tak je konec automaticky nastaven na současný čas.


Vy nevíte jak vám auktiva funguje. Když chci zveřejnit aukci tak musím zadat konec aukce. Ksyž ho nezadám, tak mi to napíše: Vložené údaje nejsou správné.Žlutá políčka nejsou vyplněna správně, červená jsou povinná a nejsou vyplněna vůbec.
Tak tady netvrďte, že je konec automaticky nastaven na současný
Naposledy upravil drobek47 dne 09 bře 2012 19:20, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
drobek47


 
Příspěvky: 273
Registrován: 01 zář 2010 06:19

Re: Jaké funkce chcete a na jaké se těšíte v nové auktivě 3.0

Příspěvekod auktiva » 09 bře 2012 19:18

A proto nás naustále všichni nazývají kopií aukra, protože i ty nějvětší nesmyslnosti systému tu musí byt, jinak si je uživatele vymohou. A to i přes to že vymyslíme něco 100x efektivnějšího. Dost nám to bere možnosti vymýšlet něco nového a lepšího.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Jaké funkce chcete a na jaké se těšíte v nové auktivě 3.0

Příspěvekod auktiva » 09 bře 2012 19:21

drobek47 píše:
auktiva píše:Jenže pokud příjdete a vystavíte aukci, tak je konec automaticky nastaven na současný čas.


Vy nevíte jak vám auktiva funguje. Když chci zveřejnit aukci tak musím zadat konec aukce. Ksyž ho nezadám, tak mi to napíše: Vložené údaje nejsou správné.Žlutá políčka nejsou vyplněna správně, červená jsou povinná a nejsou vyplněna vůbec.
Tak tady netvrďte, že je čas automaticky nastaven na současný


Víme to naprosto přesně. A teď jsem to i vyzkoušel. Vyplnil jsem pouze Název aukce, jeden způsob přepravy a platby a stav předmětu a popis předmětu a aukce bude spuštěna s koncem 19:20.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Jaké funkce chcete a na jaké se těšíte v nové auktivě 3.0

Příspěvekod drobek47 » 09 bře 2012 19:32

auktiva píše:A proto nás naustále všichni nazývají kopií aukra, protože i ty nějvětší nesmyslnosti systému tu musí byt, jinak si je uživatele vymohou. A to i přes to že vymyslíme něco 100x efektivnějšího. Dost nám to bere možnosti vymýšlet něco nového a lepšího.

to co tady chceme není na aukru, ale na odklepnuto. A není to nesmyslnost, ale špičková vychytávka. Největší nesmyslnost je povinnost zadávat konec nebo začátek aukce. Myslel jsem si, že děláte všechno pro to, abyste sem nalákali uživatele a vy se zatim snažíte je vyštvat na aukro. , nebo odklepnuto.
Uživatelský avatar
drobek47


 
Příspěvky: 273
Registrován: 01 zář 2010 06:19

Re: Jaké funkce chcete a na jaké se těšíte v nové auktivě 3.0

Příspěvekod drndula » 09 bře 2012 19:41

Tady musím dát Auktivě za pravdu. Funguje to přesně tak, jak popisují. A i kdyby nefungovalo, nezdá se Vám, drobku a ostatní, že jsou tady daleko podstatnější problémy?
Uživatelský avatar
drndula


 
Příspěvky: 118
Registrován: 02 črc 2011 14:57

Re: Jaké funkce chcete a na jaké se těšíte v nové auktivě 3.0

Příspěvekod drobek47 » 09 bře 2012 19:48

Víme to naprosto přesně. A teď jsem to i vyzkoušel. Vyplnil jsem pouze Název aukce, jeden způsob přepravy a platby a stav předmětu a popis předmětu a aukce bude spuštěna s koncem 19:20.

Jenže to se týká jen úplně a komplet nové aukce. A stejně to tam zůstane navždy. Můžete ji opakovat v kolik chcete a bude končit vždy v 19:20. Ale o to nejde!!!! 95% aukcí zadáváme pomocí Prodat podobný předmět a tam bude stále 19:20 pokud to pracně nezměníte. Zrušte to úplně. Nedávejte povinnost zadávat začátek ani konec.
Uživatelský avatar
drobek47


 
Příspěvky: 273
Registrován: 01 zář 2010 06:19

PředchozíDalší

Zpět na Náměty na nové služby a zlepšováky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron