Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Opákování aukce

Vaše návrhy a nápady

Opákování aukce

Příspěvekod root » 30 čer 2009 15:00

Zdravíme všechny dražitele. V současné době připravujeme novinky v možnostech vystavování aukcí. Rádi bychom slyšeli Vaše názory a náměty.

opožděný start aukce (začátek ve stanovený den/čas)
- má být start na přesné datum a čas, nebo by stačil pouze den (aukce by automaticky započala ráno a ukončena by byla v nastavený den a hodinu, jako tomu bylo doposud)


opakování aukce
- četnost opakování
- filtry opakování (opakovat pouze pokud, opakovat vždy,..)
- opakování se zpožděním

Budeme rádi za veškeré připomínky
root


Administrátor
 
Příspěvky: 16
Registrován: 05 dub 2009 10:19

Re: Opákování aukce

Příspěvekod Vratislav16 » 20 led 2010 20:29

Jsem zde nový a rozkoukávam se. Zadal jsem několik desítek aukcí. Zprvu jsem si nevšiml a zadal jsem aukce ,bez
zadání počtu opakování, dedukuji,že po neprodání ,aukce spadnou do tzv neprodaných a budu je moci znovu zveřejnit ?
Další jsem již nastavil na opakování 10x. Chápu tak,že po případném neprodání se samy automaticky spustí ? Nebo bude
nějaká prodleva,abych případně mohl provést nějaké úpravy v zadání( na př. cenu, popis,atd ).
Ještě jedna připomínka: dlouho jsem nemohl přijít, jak se dostat na př. na hlavní stránku AUKTIVY.
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Opákování aukce

Příspěvekod auktiva » 20 led 2010 20:42

Dobrý den,

1) Ano, aukce které nemají nastaveno opakování, se po skončení objeví ve složce "Neprodáno". Stačí tam pak kliknout na ikonku "Opakovat aukci".
2) Aukce, které mají nastaveno opakování, se opakují podle nastavení
a) pokud mají nastaveno "Stejný počet", pak se opakují v daném případě 10x a pokaždé se stejným počtem položek
b) pokud mají nastaveno "To co zbylo", pak se opakují tak dlouho, dokud nebudou prodány všechny položky. Například máme 2 předměty, opakujeme 10x. Pokud se poprvé prodá jeden předmět, opakuje se aukce už jen s jedním předmětem. Pokud se při prvním opakování prodá i ten, již se dále neopakuje.
3) Prodleva je u aukcí taková, že aukce ukončená v jeden den, se automaticky vystaví po půlnoci dne následujícího. Například pokud aukce končí dnes v 16.00, znovu se vystaví zítra krátce po půlnoci. Tyto aukce naleznete pod položkou "Čekající aukce".
4) Děkujeme za připomínku, již se pracuje na novém a snad i přehlednějším fóru
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Opákování aukce

Příspěvekod Vratislav16 » 02 úno 2010 18:49

Já nyní mám v neprodaných cca přes 150 aukcí a po pokusu = spustit hned ,jsem to vzdal. Neb podle mne by bylo dobré,kdyby aukce zmizla ,na př. do před spuštěním, kde by byla těch 5 minut a během této doby by bylo možné provést na př. úpravu textu,ceny ,atd. Takto visí pořád v těch neprodaných a já ztratil přehled ,jestli druhá i třetí byla spuštěna. O tu 4 a další jsem se již nepokoušel. Také doporučuji ( to jste již potvrdili) možnost = spustit více neprodaných aukcí najednou k nějakému
volitelnému času = na př. 18,05 hod , neb možnost i jiný den ( na př. budu mimo dosah počítače) na určitý počet dnů a pak
ve stejný čas ( tak jak aukce začala) ,aby skončila. To i proto, abych případné prodané mohl vychystat,zkontrolovat a poslat zprávu kupci emailem, neb přes AUKTIVU. Také jsem nezjistil možnost zrušení emailů,které mi sdělily, že aukce skončila
neprodaná. Nechci radit , ale mají toto dobře propracováno na ODKLEPNUTO
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Opákování aukce

Příspěvekod Vratislav16 » 02 úno 2010 18:52

Ještě ,k čemu mi je ,že jsem zadal četnost opakování,když neprodané aukce mi visí v neprodaných a abych spustil znovu 150 aukcí, tak musím 150x kliknout ????
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Opákování aukce

Příspěvekod auktiva » 02 úno 2010 20:42

Dobrý večer,
aukce se samozřejmě opakují automaticky. V současné době funguje opakování tak, že původní aukce je ukončena a je vytvořena nová aukce se stejnými parametry (aby někoho nemátlo, že se zobrazuje stále stejná aukce). Ukončená aukce je automaticky přesunuta do neprodaných, aby prodejce měl přehled (u každé aukce je napsáno jestli se ještě opakuje či nikoliv. Jelikož jsou zde spíše názory, že opakované aukce vidět nechcete, v nové verzi již nebudou.

Možnosti jsou násedující:
A) Opakované aukcé nebudou vidět vůbec
B) Opakované aukce budou skryté s možností zobrazení. Někdy se aukce v průběhu opakování mění a může se hodit i původní verze

z jiné nápady budeme vděční
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Opákování aukce

Příspěvekod auktiva » 02 úno 2010 20:54

Ještě k tomu mizení: Můžeme to vyzkoušet, uvidíme jak se to bude líbit ostatním prodejcům.
Spouštění aukcí k určitému času neplánujeme. Jak jistě víte, na Auktivě se neurčujě čas začátku, ale čas konce (na tom většinou záleži). Můžeme tedy nabídnout hromadné opakování se zpožděním několika dní a určeným koncem.

Emaily bude možné nastavit v nové verzi "mého účtu".
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Opákování aukce

Příspěvekod Vratislav16 » 04 úno 2010 15:09

RADĚJ NYNÍ ČEKÁM, ve spuštěných mám na cca 9 stránkách aukce , 1x mně již skončily a na 9 stránkách je mám také v neprodaných. Rozumím tomu tak ,že když jsem měl nastaveno opakovíní 10x, že po otočení neprodaných 10x= je budu mít také 10x v neprodaných ??? Proč to je takto komplikované
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Opákování aukce

Příspěvekod auktiva » 05 úno 2010 01:52

Dobrý večer,
proběhl miniupdate a aukce, které se opakují, se již v neprodaných zobrazovat nebudou. Nešlo o složitost, spíše o volbu každého, zdali si tam staré položky ponechá, nebo si je smaže.

Pokud by někomu položky chyběly, můžeme to v nové verzi "mého účtu" přidat do nastavení.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Opákování aukce

Příspěvekod Vratislav16 » 05 úno 2010 21:24

Děkuji za odpověď= nyní ,jelikož mám neprodané aukce zveřejněny a ten samý počet mi visí v neprdáných, budu muset
půl hodiny z neprodaných tyto aukce mazat. Také mně vadí, že jednotlivé aukce nemají tzv. číslo aukce. Dobře toto mají
propracováno na ODKLEPNUTO. Takže pokud někdo má zvěřejněno několik set kusů aukcí,potencionální zájemce se s kupcem těžko domluví ,o kterou aukci se jedná. Já na př. na konci NÁZVU AUKCE ZA * mám své značení (písmena a číslo)
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Další

Zpět na Náměty na nové služby a zlepšováky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron