Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Vyhrazená cena :-( :-( :-( -- PRYČ S NÍ!!

Vaše návrhy a nápady

Vyhrazená cena :-( :-( :-( -- PRYČ S NÍ!!

Příspěvekod vitmalinovsky » 08 zář 2010 13:26

Zdravím všechny z týmu i z řad uživatelstva,

dnes jsem se trochu vylekal, když jsem zadádal novou aukci na základě podobné již existující a z formuláře na mě vybafla "vyhrazená cena" s přednastavenou hodnotou 1. Mám obavu, jestli se nějakým zásahem bez mého vědomí nedostaly vyhrazené ceny do mých dříve založených aukcí.

Funkci "vyhrazená cena" zásadně odsuzuji jako spekulantské zlo, kdy "vychytralý" prodejce vlastně není ochoten své zboží prodat za uvedenou minimální cenu a doufá, že vyprovokuje potenciální kupce k vyšším a vyšším příhozům. Je to krajně neetické a tuto funkci z výše popsaných důvodů zrušilo dokonce i námi většinou opovrhované Aukro!

VYVOLÁVACÍ CENA BY PŘECE MĚLA BÝT CENA, ZA KTEROU JE DRAŽEBNÍK OCHOTEN PŘEDMĚT AUKCE PRODAT!!! (Jakákoliv další vyšší a skrytá cena je na hranici podvodu.) Na co je pak v takovém případě vyvolávací cena, když NEPLATÍ??

Jak by bylo každému z nás, kdyby přišel do pekárny a chtěl chleba, u nějž stojí cenovka 15 korun, a prodavač by řekl - to je ale cena, za kterou vám chleba neprodám, zkuste navrhnout vyšší cenu a uvidíme. Je to neetické a podlé a prodejci, kteří tuto funkci zneužívají, si dělají vizitku o svém ubohém charakteru. Jakmile jsem v dříve používaných portálech na takového "prodejce" narazil, ihned šel na černou listinu, protože jsem ho již nemopl považovat za poctivého obchodníka.

Navrhuji, aby byla možnost "Vyhrazená cena" s okažitou platností zrušena a aby nový a perspektivní portál Auktiva neumožňoval takovouto nekalou obchodní praktiku!

Děkuji, Vítek M.
vitmalinovsky


 
Příspěvky: 37
Registrován: 06 čer 2010 18:47

Re: Vyhrazená cena :-( :-( :-( -- PRYČ S NÍ!!

Příspěvekod auktiva » 08 zář 2010 13:59

Dobrý den,
my jako server se přikloníme k mínění našich uživatelů. Jen si dovolím pár poznámek:

Aukro vyhrazenou cenu sice zrušilo, ale mělo k tomu úplně jiný důvod, než nějaké morální dilema. Díky nemožnosti určitě minimální prodejci cenu nutí prodejce prodat za maximální nabídnutou, která je mnohdy nižší než tržní, ba dokonce prodejcem stále přijatelná. Díky tomu se na aukru přihazuje mezi přáteli a známými, či dokonce sám prodejce má více účtů jen aby nemusel prodat extra lacino. Případně přestane prodejce po konci aukce komunikovat.

Vyhrazená cena sice není nejlepší způsob, ale je viditelný pro všechny strany a je na prodejci i kupujícím jestli s ním souhlasí.

Auktiva ještě není tak velká a mnoho předmětů by se tu třeba od korunky nedalo prodat. Přitom pokud startujete od korunky, začne vždycky někdo přihazovat a roznítí zájem (znáte ty přihazovače, co přihazují u každé aukce tak do 10kč a zkouší štěstí, většinou marně).

A poslední - vyhrazená cena se moc nepoužívá, většina prodejců je zvyklá na kombinaci aukce + KupTeď, toto je jen doplňková funkce.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Vyhrazená cena :-( :-( :-( -- PRYČ S NÍ!!

Příspěvekod auktiva » 08 zář 2010 14:10

Jen statistika na doplnění:
Našli jsme jen 81 aukcí s vyhrazenou cenou. Za tu, co se objevila u Vašich aukcí, se omlouváme, chyba šablony. Již je to opraveno.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Vyhrazená cena :-( :-( :-( -- PRYČ S NÍ!!

Příspěvekod vitmalinovsky » 08 zář 2010 15:04

Zdravím Vás a děkuji za obě odpovědi a vysvětlení. Rozumín logickým důvodům opravňujícím používání vyhrazené ceny, ale, ruku na srdce, opravdu bych z dříve popsaných důvodů moc uvítal, aby na Auktivě zmizela :-)
Možná by se o tom někdy mohlo hlasovat, třeba formou webové ankety dohromady s jinými rozhodnutími, u nichž bude důležitý názor uživatelů? To je jen takový nápad…
vitmalinovsky


 
Příspěvky: 37
Registrován: 06 čer 2010 18:47

Re: Vyhrazená cena :-( :-( :-( -- PRYČ S NÍ!!

Příspěvekod auktiva » 08 zář 2010 15:26

Hlasovat o tom můžeme a v tomto se podřídíme vůli uživatelů (jediné co neprojde do hlasování je plovoucí konec aukce :D ). Ale říkám, je to velice okrajová záležitost a zrušením či ponecháním se vlastně nic moc nezmění.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Vyhrazená cena :-( :-( :-( -- PRYČ S NÍ!!

Příspěvekod freeman_g » 02 črc 2011 12:22

Dobrý den
Dovolím si nesouhlasit. Dnes jsem váš server navštívil poprvé a bohužel jsem narazil na vyhrazenou cenu prakticky ve všech aukcích, které mě zajímaly (numismatika). Problém je, že když nevím za jakou cenu je prodejce ochoten vůbec prodat, tak tězko odhadnu jestli má vůbec cenu se touto akcí dál zabývat.

"Díky nemožnosti určitě minimální prodejci cenu nutí prodejce prodat za maximální nabídnutou, která je mnohdy nižší než tržní"

Nezlobte se, ale tohle je blábol. Tržní cena je ve vašem případě nejvyšší příhoz v dané aukci a prodejce nikdo nenutí prodávat levněji než za vyvolávací cenu, kterou si stanoví sám.
freeman_g


 
Příspěvky: 3
Registrován: 02 črc 2011 11:30

Re: Vyhrazená cena :-( :-( :-( -- PRYČ S NÍ!!

Příspěvekod auktiva » 02 črc 2011 12:34

Dobrý den,
jenže to tu pak nemusíme mít aukce. Možnosti jsou buď udělat vyhrazenou cenu veřejnou nebo donutit prodejce aby ji využívali co nejméně nebo nastavovali reálně.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Vyhrazená cena :-( :-( :-( -- PRYČ S NÍ!!

Příspěvekod freeman_g » 02 črc 2011 15:48

Děkuji za odpověď
Jenomže jaký má smysl nabízet věc za cenu za kterou nejsem ochotný prodat ? Nevím jak ostatní ,ale mě takové přihazování naslepo po pár neúspěšných pokusech spolehlivě odradí. Možná by pomohlo, kdyby se přihazující dozvěděl alespoň jestli jeho maximum dosahuje té vyhrazené ceny, protože v aukci se cena zvedne jen o příhoz .
freeman_g


 
Příspěvky: 3
Registrován: 02 črc 2011 11:30

Re: Vyhrazená cena :-( :-( :-( -- PRYČ S NÍ!!

Příspěvekod auktiva » 02 črc 2011 16:03

Dobrý den,
pokud Váš příhoz dosáhne vyhrazené ceny, systém automaticky dorovná tak, aby bylo předmět možné koupit.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Vyhrazená cena :-( :-( :-( -- PRYČ S NÍ!!

Příspěvekod Krylias » 02 črc 2011 17:07

Mne tá vyhrazená cena nevadí.Akurát neviem či sa tam aj všetkým zobrazí keď už bude dosiahnutá tá jeho "vyhrazená" cena.
Alebo sa tú cenu nikdy kupujúci nedozvie a zostáva to len ako akýsi údaj pre predávajúceho?
Viem,že to kedysi bolo aj v Poľsku na Allegre,ale ja som to nikdy vtedy nevyužíval.
Krylias


 
Příspěvky: 121
Registrován: 01 črc 2011 22:29

Další

Zpět na Náměty na nové služby a zlepšováky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků