Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

ID položky

Našli jste chybu?

Re: ID položky

Příspěvekod Vratislav16 » 13 srp 2011 15:38

Nemachruji- jen reaguji na na diskusi..... :mrgreen:
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: ID položky

Příspěvekod AVL68 » 13 srp 2011 21:50

Vratislav16 píše:plano= již mne rozčilujete. Kdybyste prodal každý měsíc stovky aukcí tady= to bych pochopil= ten Váš požadavek.Ale takto ne :lol: ...

Málo prodaných aukcí - je velmi KRÁTKOZRAKÝ ARGUMENT! Chce to více předvídavosti a vidět dál, než jen na špičku svého nosu. Co funguje dnes, může být zítra problém. Snad všichni doufáme v růst Auktivy. Nebo ne? Proto bych předpokládal více fantazie namísto "učitelského" kárání.

Poskočíme tedy do budoucnosti :D . Na účtě Plano1 se objeví 30 (nebo 50) plateb stejné ceny, z nichž 10 (či jiný počet - dosaďte si podle libosti) bude "neidentifikovatelných". Dle dříve uvedeného příkladu, mají všechny cenu 68Kč a vs 222222. Jenže ukončených aukcí bylo o 5 více, než je příchozích plateb. Máme tedy 15 kupujících, z nichž 10 netrpělivě čeká na zboží a dalších 5 má ještě platit! Plano1 se dostal do situace, kdy chce (měl by) odeslat 10 balíčků, ovšem ve hře má 15 adresátů. Plano1 je přinucen odeslat 15 emailů s dotazem, kdy a z jakého účtu mu bylo zaplaceno 68Kč. Ne každý odpoví hned, ne každá odpověď je "k věci". Tím nastává další kolečko dotazů. To se může opakovat do zblbnutí... Vynechme takovou maličkost, že mezitím došlo k dalším prodejům a na účtě máme několik nových "neznámých".

Přestože se mě výše uvedené netýká, jsem bazatista a výskyt několika stejných plateb na mém účtě je téměř nulový, tak se dovedu vcítit do popsané situace a chápu ji JAKO OBTĚŽUJÍCÍ PROBLÉM.

Takže bychom zde místo planého řečnění měli řešit otázku: jak takové situaci předejít! :?: Kdo nemá konkrétní návrh či radu, nebo nepovažuje "neznámé peníze na účtě" za problém, ať mlčí. :twisted: Nedostane-li Plano1 použitelnou radu, bude se s tím muset vypořádat sám. V takovém případě jen doufám, že jeho řešením nebude odchod z Auktivy. :?
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: ID položky

Příspěvekod Plano1 » 13 srp 2011 21:56

AVL68: Děkuji, napsal jste to naprosto dokonale, lépe bych to nenapsal. Z auktivy odcházet nechci, ale určitě sem nenatáhnu celý shop, což je nějakých cca 2000 položek, pokud tu nebude jednoznačná identifikace položky, tedy buď měnící se ID, nebo ID prodeje vztažené ke konkrétní aukci (toto číslo pak musí přijít v mailu oznamující prodej položky).

Jak píše AVL68, není to problém u aukce s jedním předmětem, ten se prodá jen jednou a stále stejné ID, je tedy dostačující. Pokud se předmět neprodá, opět se nic neděje, a stejné ID opět nevadí ani při opakování. Toto je problém, který se týká pouze aukcí s více předměty.
Obrázek
Uživatelský avatar
Plano1


 
Příspěvky: 86
Registrován: 10 úno 2011 22:42

Re: ID položky

Příspěvekod CrayXMP » 13 srp 2011 23:49

auktiva píše:Osobně přiznáváme že ta změna ID je strašně nepraktická. Možná to dobře vypadá kvůli variabilnímu symbolu (to se dá vyřešit jinak) ale ohledně jak serveru tak rpodejce je v tom děsný zmatek. Vemte si že 30x zopakujete 10 aukcí. něco prodáte, něco ne. Najednou máte 300 položek a která je která..čert aby se se vyznal.



Nemůžete mu PROSIM.. udělat ve formuláři pro vystavování nové aukce extra políčko nazvané "variabilní symbol" - do kterého se bude automaticky kopírovat právě aktuální ID vystavené aukce, ale uživatel si to může PREPSAT na svůj požadovaný kod???

ať už se toho zbavíte.. fakt... to mi přijde nejsnazší.. když to nazvete hlavně VS, tak to pochopí každý trubec, co to znamená.. a je to pak JEN NA NEM, co si tam bude psát za své symboly.. :?
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: ID položky

Příspěvekod Plano1 » 14 srp 2011 08:56

A Cray nezklamal, další machr...
Obrázek
Uživatelský avatar
Plano1


 
Příspěvky: 86
Registrován: 10 úno 2011 22:42

Re: ID položky

Příspěvekod ancovicka-nails » 14 srp 2011 09:55

mě se v této situaci jeví jako nejjednodušší používat jako variabil číslo vyúčtování, to by mělo být pro každého kupujícího jiné, je to v podstatě jako číslo faktury
ancovicka-nails


 
Příspěvky: 299
Registrován: 10 dub 2011 01:11

Re: ID položky

Příspěvekod Vratislav16 » 14 srp 2011 11:47

ancovicka= navrhuje zajímavou novinku. Zvláště se to dá použít, když u prodejce na př. kupující bere i více aukcí v průběhu třebas 2 týdnů a pak je platí najednou,neb poštovné účtujem jen 1x :!: :mrgreen:
Mně je ale jedno co bude,jak to bude, neb my sběratelé vesměs chceme ,aby v platbě byl od platicího = jeho nick, neb jméno,neb číslo jedné z aukcí :drink: To mně osobně stačí .Ten ,kdo používá =KUP TEĎ a zde třeba v 1 aukci má i 20ks= JAKO MOŽNÁ =plato ... může opravdu vzniknout problém. Nyní je otázka = kolik takových prodejců tento problém má(prozatím plato)
ostatní ten problém nemají :?: :mrgreen:
Naposledy upravil Vratislav16 dne 14 srp 2011 13:01, celkově upraveno 1
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: ID položky

Příspěvekod AVL68 » 14 srp 2011 11:51

CrayXMP: Když sem hodíte svůj nápad, je nutné ho doprovodit uštěpačnou poznámkou? :x Nejen že ho tím degradujete (je míněn vůbec vážně?), ale zbytečně "vaříte krev". Nebo byla "blbá nálada" tím pravým důvodem vašeho příspěvku? :!: :(
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: ID položky

Příspěvekod CrayXMP » 14 srp 2011 22:54

AVL68 píše:CrayXMP: Když sem hodíte svůj nápad, je nutné ho doprovodit uštěpačnou poznámkou? :x Nejen že ho tím degradujete (je míněn vůbec vážně?), ale zbytečně "vaříte krev". Nebo byla "blbá nálada" tím pravým důvodem vašeho příspěvku? :!: :(



no.. on si také moc nedělal na jednu stranu "servítky" s mými jinými příspěvky.. ale já to myslel DOBRE..-

a) on dostane to, co potřebuje
b) Auktiva dořeší další problém a může poskočit dále

já tam nepsal nic o tom, že byl "nesvéprávný" .. na hlavu. nebo tak.. zkrátka si myslím, že čím rychleji se nějaké problémy dořeší, tak tím lépe pro všechny.
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Předchozí

Zpět na Připomínky, hlášení chyb

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron