Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

ID položky

Našli jste chybu?

Re: ID položky

Příspěvekod Vratislav16 » 12 srp 2011 20:58

na odklepu se nemění. A co Vám přinese změna čísla aukce ? pokud budete opakovat ? :?: Prozatím jste na tohle sám proti 99,9%
uživatelů AUKTIVY ! Změna čísla tu byla před 1,5 rokem a myslím se neosvědčila ! Na AUKRU je jen mižmaš ,klidně, když nedáte pozor = můžete mít 1 fyzickou věc ve 2 a více aukcích. :!: Nechtějte to zase i zde komlikovat !Buďme rádi, že na př. zde máme automatické opakování neprodaných aukcí( jež si můžete nastavit 1 až 30x) ,možnost vyučtování,atd. :drink:
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: ID položky

Příspěvekod Plano1 » 12 srp 2011 21:28

Na aukru se číslo neopakuje, číselná žada se stále rozrůstá. Za pět let co tam prodávám se mi opravdu nestalo, že by byla dvě čísla stejná. Aha, já netušil, že vy a Cray jste 99,9% uživatelů auktivy. To nás tady v tom případě moc není...
Obrázek
Uživatelský avatar
Plano1


 
Příspěvky: 86
Registrován: 10 úno 2011 22:42

Re: ID položky

Příspěvekod Vratislav16 » 13 srp 2011 07:19

plano= neuvedl jste žádný rozumný důvod= proč měnit čísla aukcí při opakování ( to zde bylo a před 1,5 rokem bylo zavrženo :!: ).To Vám opakuji,abyste toto pochopil.A na tom aukru je skutečně možno(pokud nezatrhnete HÁČEK, po zveřejnění vymazat z neprodaných),zveřejnit opakovaně 1 fyzickou věc 2x i vícekrát. Proč by se auktiva měla "opičit" .Já nevidím důvod :!:
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: ID položky

Příspěvekod auktiva » 13 srp 2011 09:06

Osobně přiznáváme že ta změna ID je strašně nepraktická. Možná to dobře vypadá kvůli variabilnímu symbolu (to se dá vyřešit jinak) ale ohledně jak serveru tak rpodejce je v tom děsný zmatek. Vemte si že 30x zopakujete 10 aukcí. něco prodáte, něco ne. Najednou máte 300 položek a která je která..čert aby se se vyznal.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: ID položky

Příspěvekod Plano1 » 13 srp 2011 09:33

Fajn, tak to neřešte, já se podle toho zařídím.

Vratislav16: Na aukru automatické opakování nepoužívám, tam funguje aloader, který mi naprosto vyhovuje.
Obrázek
Uživatelský avatar
Plano1


 
Příspěvky: 86
Registrován: 10 úno 2011 22:42

Re: ID položky

Příspěvekod Vratislav16 » 13 srp 2011 12:11

plano= jste jako malý uražený kluk= ZNOVU VÁS VYZÝVÁM = SDĚLTE ROZUMNÉ DŮVODY pro změnu čísla aukce při opakování :!:Od letošního února jste toho zde moc neprodal. Kdyby šlo o stovky prodaných aukcí,to byste asi podporu měl.Akorát v diskusi ze 7 črv.2011 uvádíte ,že účetní by Vás hnala.Kdybych já a další jsme trvali na vyplnění variabilního symbolu, tak bychom možná neměli kupce žádné.Na poště a v bance za toto si berou Kč. Také jsem se zde u jedné prodejkyně ,kde jsem získal aukci se setkal s tím ,že za doporučený dopis chtěla =59,-Kč a obyčejný =20,-Kč(to jen na dokreslení mnohých).No a u Vašich nálepek
zaplatit ještě 20,-Kč za var.symbol+ další ... nebudu dál komentovat.Ono to "poštovné"pak vyjde na více,než je cena Vaší aukce
:!:A opakuji,že před 1,5 rokem to co Vy navrhujete AUKTIVA ZAVRHLA ! ! a šla svou cestou. To se má zase opičit dle aukra :?:
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: ID položky

Příspěvekod Plano1 » 13 srp 2011 13:13

Ano, vystavuji zde cca 3 měsíce, teď nemám žádné aukce, jelikož zítra odjíždím na dovolenou (to že se zde zatím moc neprodává je věc druhá). Jinak jich mám kolem 800. A jak chcete rozlišit platbu jinak než var symbolem? Spousta lidí platí z účtu vedeného na jiné jméno, nick do poznámky uvede pár procent lidí pokud vloží peníze přímo na pobočce mé banky, není tam jménu vůbec(dle částky to poznat taky nelze jelikož se částky hodně opakují). Většinou lidi platí převodem z účtu, kde se žádný poplatek za vs neplatí, těch co platí složenkou nebo na přepážce je opravdu minimum. Účtuji poštovné při platbě převodem 29 Kč (vždy doporučeně), což se myslím že není moc. Na aukru prodávám měsíčně kolem 400 položek a žádný problém s tím není, na eshopu cca 2x tolik a taky bez problému. Příklad

pan A si koupí samolepku Tj. 39Kč +29Kč pošta tj 68 Kč var symbol číslo aukce 222222
po čtrnácti dnech se bude aukce opakovat se stejným číslem
pan B si koupí samolepku Tj. 39Kč +29Kč pošta tj 68 Kč var symbol číslo aukce 222222
po čtrnácti dnech se bude aukce opakovat se stejným číslem
pan B si koupí samolepku Tj. 39Kč +29Kč pošta tj 68 Kč var symbol číslo aukce 222222

Tak že všichni mají částku 68 Kč a vs 222222, jeden zaplatí později, tak že v jednom měsíci bude na účtu 3x stejná platba se stejným vs (opravdu si nepamatuji u 800 aukcí, zda už z té či oné aukce bylo prodáno)

Dva zaplatí z účtu přítelkyně atd (běžná věc), nick uvede jeden a máme na účtu 1 neidentifikovatelnou platbu a to jsme prodali pouze 3 samolepky, třem lidem.

Jak to tedy dle vás udělat při prodeji 400 kusů měsíčně? (vlastní číselná řada nepřipadá v úvahu, jelokož prodejních kanálů mám poněkud více)

Nejde o to se opičit podle aukra, ale vzít si odevšud to funkční.
Obrázek
Uživatelský avatar
Plano1


 
Příspěvky: 86
Registrován: 10 úno 2011 22:42

Re: ID položky

Příspěvekod Plano1 » 13 srp 2011 13:46

auktiva píše:Osobně přiznáváme že ta změna ID je strašně nepraktická. Možná to dobře vypadá kvůli variabilnímu symbolu (to se dá vyřešit jinak) ale ohledně jak serveru tak rpodejce je v tom děsný zmatek. Vemte si že 30x zopakujete 10 aukcí. něco prodáte, něco ne. Najednou máte 300 položek a která je která..čert aby se se vyznal.


No to je právě ono, když 30krát zopakuji 1 aukcí se stejným ID, tak mám 30 stejných předmětů pod stejným číslem a vím prd kde se co prodalo či ne.

Pokud zopakuji 30 krát 1 aukci pokaždé s jiným ID, tak mám 30 jasně identifikovatelných položek.

Co se týče zmatku, divný, na aukru v tom žádný smatek nemám.
Obrázek
Uživatelský avatar
Plano1


 
Příspěvky: 86
Registrován: 10 úno 2011 22:42

Re: ID položky

Příspěvekod Vratislav16 » 13 srp 2011 14:47

plano= již mne rozčilujete. Kdybyste prodal každý měsíc stovky aukcí tady= to bych pochopil= ten Váš požadavek.Ale takto ne :lol: Nyní Vám admini jasně odpověděli, že to nebudou měnit a je to vyřešeno. :drink:
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: ID položky

Příspěvekod Plano1 » 13 srp 2011 14:50

Jasně, začnu to řešit až se začne prodávat, to je logický... S vámi se diskutovat Vratislave nedá. Machrujete jak když je auktiva vaše...

Nic zapomeňte na to.
Obrázek
Uživatelský avatar
Plano1


 
Příspěvky: 86
Registrován: 10 úno 2011 22:42

PředchozíDalší

Zpět na Připomínky, hlášení chyb

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron