Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Full text vyhledávání "dvou a více slov"

Našli jste chybu?

Full text vyhledávání "dvou a více slov"

Příspěvekod CrayXMP » 15 črc 2011 21:59

Poraďte mi, prosím, co dělám špatně.. chtěl jsem rychle zjistit, jaké všechny klávesnice máme vystavené, tak mě napadlo (stejně jako na aukro) napsat do vyhledávání na hlavní stránce dvě slova: dell klávesnice

- jenže vyskočilo naprosto vše, co mělo v sobě a) buď DELL nebo b) klávesnice (přirozeně i kombinace obojího)
- zkusil jsem to dát jako "dell + klávesnice" - to samé
- poté jako "Dell AND klávesnice".. to samé
- a nakonec poprvé do uvozovek: "Dell klávesnice"...

nic.. zkrátka nejsem schopen dotlačit systém k tomu, aby mi vyplivl jen aukce, které mají obě dvě slova :|
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Full text vyhledávání "dvou a více slov"

Příspěvekod auktiva » 15 črc 2011 22:05

Zkusíme do vyhledávání zakomponovat logické operátory, systém nyní hledá nejdříve obojí a pak jednotlivá slova, shodu pak označuje sloupeček váha
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Full text vyhledávání "dvou a více slov"

Příspěvekod CrayXMP » 15 črc 2011 22:12

a nešlo by to udělat stejně jako "je standardem" u konkurence? Přijde mi to zaprvé tam logištější a za druhé, pokud je to váš No 1. konkurent, tak určitě je lepší lákat uživatele na STEJNOU FUNKCNOST, na kterou jsou zvyklí, než vymýšlet něco sice lepšího, ale komplikovanějšího..

.. když si někdo chce ušetřit práce a hledat "modré" a "auto" tímto způsobem, tak je neskutečný lenoch a stejně se mu výsledky nebudou líbit. v tomto spojení je přeci jasné, že i když to napíše bez operátoru, tak chce jenom auto a NAVIC musí být modré..
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Full text vyhledávání "dvou a více slov"

Příspěvekod auktiva » 15 črc 2011 22:16

Popravdě řečeno nám toto přišlo jednodušší.

Sledovali jsme nějakou dobu lidi jak vyhledávají a většina z nich nemá o operátorech tušení. Vrcholem vyhledávání je to, že v prohlížeči zadají do vyhledávacího políčka (nikoli do adresy) adresu stránky (kterou znají!!) a nechají si ji vyjet vyhledávačem.

Ale máte pravdu, logické operátory chybí.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Full text vyhledávání "dvou a více slov"

Příspěvekod vpdiablo » 16 črc 2011 11:34

auktiva píše:Popravdě řečeno nám toto přišlo jednodušší.

Sledovali jsme nějakou dobu lidi jak vyhledávají a většina z nich nemá o operátorech tušení. Vrcholem vyhledávání je to, že v prohlížeči zadají do vyhledávacího políčka (nikoli do adresy) adresu stránky (kterou znají!!) a nechají si ji vyjet vyhledávačem.

Ale máte pravdu, logické operátory chybí.

JJ ted jste to trefili přesně, troufám si tvrdit že tímto neduhem trpí 70% lidí kteří něco hledají, logické operátory jsou pro ně španělskou vesnicí, ideální je pro ně když na daný text vyjede vše co ho obsahuje nedříve co nejpřesněji a pak i vše kolem kdyby to napsali blbě.
Pro nás ostatní by přidání logických operátorů bylo malým bonusem.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Full text vyhledávání "dvou a více slov"

Příspěvekod CrayXMP » 01 srp 2011 10:42

Musím se znovu "ozvat".. nefungující full text mi už dělá problém i jako "prodejci" pro vystavování aukcí.. máme asi 7 stránek aukcí a pokaždé, když chci něco nového vystavit, tak je musím jednu po druhé prolézat, abych zjistil, zdali to už náhodou vystavené nemáme.. a napsal na hlavní stránce "dell poweredge" mi taky moc nepomůže: sice jako první vyběhnou aukce pro serverové díly, ale hned za tím jsou další naše aukce a v podstatě všech prodejců, co mají v nabídce DELL.. a já bych potřeboval třeba hledat podle určitého modelu "latitude D630" atd.. :(

zaprvé to neuvěřitelně zdržuje, zadruhé o to méně vystavíme aukcí a za třetí.. naprosto nechápu, jaký smysl mají třeba sběratelé, že se ve svých stovkách až tisících položkách dokáží orientovat (možná by někdo dokázal poradit nějaký systém?)
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Full text vyhledávání "dvou a více slov"

Příspěvekod Vratislav16 » 01 srp 2011 15:50

Sběratelé = převážně se orientují v názvu aukce.Proto do vyhledavače AUKTIVY zadají slovo, jež je zajímá ,na př: PRAHA , RELIEFNÍ,UPRKA ( pro orientaci je to malíř)a vyskačou jim aukce jež je zajímají....... neb sběratelé se vesměs specializují .Ve filatelii a pivních etiketách taktéž. Já si myslím, že i ve Vašem oboru =DELL AND.......... Kdo ale pořád potřebuje novou klavesnici= já mám pc 8 roků a mám ji pořád stejnou. :mrgreen:
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Full text vyhledávání "dvou a více slov"

Příspěvekod CrayXMP » 01 srp 2011 16:38

Vratislav16 píše:Sběratelé = převážně se orientují v názvu aukce.Proto do vyhledavače AUKTIVY zadají slovo, jež je zajímá ,na př: PRAHA , RELIEFNÍ,UPRKA ( pro orientaci je to malíř)a vyskačou jim aukce jež je zajímají....... neb sběratelé se vesměs specializují .Ve filatelii a pivních etiketách taktéž. Já si myslím, že i ve Vašem oboru =DELL AND.......... Kdo ale pořád potřebuje novou klavesnici= já mám pc 8 roků a mám ji pořád stejnou. :mrgreen:



ale tady právě ty logické operátory nefungují.. to je to, co se řeší.. takže i chudáci sběratelé, protože po napsání "RELIEFNI PRAHA" jim vyskočí i RELIEFNI BRATISLAVA a RELIEFNI REZBA atd..
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Full text vyhledávání "dvou a více slov"

Příspěvekod Vratislav16 » 01 srp 2011 18:29

Myslím i sousední serwry mají vyhledavače na jedno slovo. POKUD SBĚRATEL SBÍRÁ POHLEDNICE : RELIEFNÍ (na aukru je někteří mají jako TLAČENÁ ,TLAČENÝ,PLASTICKÝ,PLASTICKÁ)== všechno je to stejná "sorta". Neb sbírají : RELIEFNÍ =PRAHU ,BRNO a jiná města. Nechtějte ještě,aby vyhledávaní bylo i v popisu aukcí= TO PAK NA ODKLEPU pak nevyhledavá již nic =PROČ?=PONĚVADŽ NĚKTEŘÍ PRODEJCI V POPISU AUKCE PÍŠÍ ÚPLNÉ ROMÁNY :!: Cray myslím, že zbytečně hledáte "vši". Nechtějte to tu zbytečně komplikovat ! :mrgreen:
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Full text vyhledávání "dvou a více slov"

Příspěvekod AVL68 » 01 srp 2011 20:03

Právě že fungující vyhledávání podle více slov pomůže tu "veš" rychle najít :lol: :lol: :lol: .
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Další

Zpět na Připomínky, hlášení chyb

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron