Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

vyhrazená cena

Našli jste chybu?

vyhrazená cena

Příspěvekod vojtec » 26 črc 2011 15:27

Dobrý den,
u mých knížek s přednostním výpisem http://www.auktiva.cz/knihy-c14530/ se nesprávně zobrazuje, že mají vyhrazenou cenu, přitom ji nemají (aukce typu kup teď ji ani mít nemohou). Bojím se, že mi to uškodí v prodeji. Prosím o nápravu. Děkuji
vojtec


 
Příspěvky: 1
Registrován: 15 lis 2010 11:48

Re: vyhrazená cena

Příspěvekod auktiva » 26 črc 2011 15:38

Dobrý den,
a aukcí typu Kup Teď jsme to opravili, co ale s běžnými aukcemi?
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: vyhrazená cena

Příspěvekod mobil » 01 srp 2011 19:44

Zdravím, proč u aukce:
http://www.auktiva.cz/--vyprodej---orig ... 01215.html
je vedena vyhrazená cena, a jak ji zjistím? Zdá se mi to jako nesmysl. Pokud chce někdo prodat za minimální cenu tak ať ji tam zadá a nedává tam zavádějící 1Kč. Ne?
Jak jste to mysleli ???
mobil


 
Příspěvky: 2
Registrován: 01 srp 2011 18:18

Re: vyhrazená cena

Příspěvekod auktiva » 01 srp 2011 19:51

Vyhrazená cena není veřejná, můžete napsat prodejci a zeptat se ho.

Pokud aukce začne od 1Kč, najde se více zájemců a rozproudí se přihazování.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: vyhrazená cena

Příspěvekod mobil » 01 srp 2011 19:58

Zdravím a díky za odpověď.
No tedy se tomu raději budu vyhýbat - to je nějaký divný systém aukcí. A někomu psát když to tam může být napsáno? Nechápu !!!
To je jako kdybych si chtěl koupit rohlík a byla u něj v obchoďáku cena 1Kč. U pokladny bych se pak dozvěděl že ho můžu mít za 2,50 a nebo mi ho z košíku vyndají ... Případně by u cenovky u pultu s pečivem bylo číslo kam zavolat o cenu :P
Prostě mi to přijde divný. :roll:

Hezký večer.
mobil


 
Příspěvky: 2
Registrován: 01 srp 2011 18:18

Re: vyhrazená cena

Příspěvekod auktiva » 01 srp 2011 20:23

Naopak, je to celkem běžné, vyhrazenou cenu má eBay, mělo ji i aukro.

Obchod s pevnou cenou a aukce jsou 2 rozdílné věci. Můžete se na to podívat i obráceně. Přijdete do obchodu kde rohlík stojí 2,5 a řeknete já mám jen korunu a oni řeknou ano, my Vám ho prodáme, ale počkejte do zítra co nám zbude.

V obchodě se střetává očekávání prodejce a očekávání kupujícího. První chce prodat za co nejvíc a druhý koupit co nejlaciněji. V reálu by to mělo fungovat asi takto: Prodejce má předmět s reálnou cenou třeba 1000Kč, ale se ziskem je schopen ho prodat třeba za 600Kč. A mějme několik zájemců, přičemž maximálně jsou někteří ochotni nabídnout 700Kč. Pokud by prodejce dal předmět za 1000Kč, tak nikdo nepřihodí, pokud za 600Kč tak přihodí možná jeden, ale spíš nikdo, protože se to blíží jejich maximu a čekají, jestli se ještě neukáže něco výhodnějšího, případně prodejce nezlevní. Pokud nabídne od korunky, tak se strhne lavina příhozů a cena se dostane na oněch 700 nebo někdy i výše (i to se stává). V tomto případě je kupující spokojen protože koupil předmět o 30% levněji, prodejce o 10% než bylo jeho "minimum se ziskem"... ideální systém. Bohužel prodejci neumí vyhrazenou cenu správně stanovit a většinou tam dávají reálnou, cenu což nikam nevede.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23


Zpět na Připomínky, hlášení chyb

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron