Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Poštovné neuvedeno

Našli jste chybu?

Re: Poštovné neuvedeno

Příspěvekod auktiva » 25 zář 2011 22:45

Vevýpisu aukcí je v levém sloupci box "Volby" a v něm je způsob dodání. Pokud změníte způsob dodání například na kurýra, povede to k přepočítání sloupečku "včetně poštovného" a u položek které nemají kurýra vyplněného se zobrazí "Poštovné neuvedeno".

Chápeme Vaše námitky, ale ten sloupec primárně slouží k seřazení položek podle preferovaného poštovného... takže pokud máte lepší návrhy, jak to udělat, tak je uvítáme.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Poštovné neuvedeno

Příspěvekod dannissimo » 25 zář 2011 23:10

Jo už jsem to pochopil jak to myslíte a jak to funguje. Viz. obrázek lepší než 1000 slov.

No a nešlo by tam dát výchozí vše najednou, a pak by se zobrazovala nejnižší z dostupných? (teda až na obyčejné,to bych nomálně zakázal :? )
Přílohy
volby.PNG
volby.PNG (78.92 KiB) Zobrazeno 1827 krát
dannissimo


 
Příspěvky: 35
Registrován: 21 čer 2011 23:40

Re: Poštovné neuvedeno

Příspěvekod auktiva » 25 zář 2011 23:16

Za obrázek se omlouvám, dneska jsme trochu zaneprázdněni novou hlavní stránkou a dalšími drobnými změnami.

To je právě to... jakmile tam dáme všechny, tak ten sloupeček úplně postrádá smysl. leda ho v základu vůbec nevypisovat.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Poštovné neuvedeno

Příspěvekod dannissimo » 25 zář 2011 23:23

to je trochu prekérka,

lidi vybíraj totiž zboží hlavně podle celkových nákladů (kvůli špekulantům s poštovným, cena 1 kč, doprava třeba 200 Kč). Ale je jim jedno jestli je to dopraveno tak a nebo onak, hlavně že je. Ale překlikávat ve filtrech je dost uživatelsky nepříjemné.

Když dáte všechny, tak to smysl mít bude :?
dannissimo


 
Příspěvky: 35
Registrován: 21 čer 2011 23:40

Re: Poštovné neuvedeno

Příspěvekod auktiva » 25 zář 2011 23:34

Popřemýšlíme o tom
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Poštovné neuvedeno

Příspěvekod CrayXMP » 26 zář 2011 00:44

Nevím.. být vámi, bych nad tím zase tak "zásadně" nepřemýšlel.. ostatně.. jak vidíte, je do diskuse, do které se připojil za celou dobu pouze 1+ 1 uživatel. Mám za to, že jsou zajímavější "aspekty" auktivy, které by stálo za to řešit, než mermomocí vyjít vstříci jednomu lacinému požadavku jednoho konkrétního uživatele, který si přeje POUZE ZVIDITELNIT své nabídky na náklady aukčního serveru. Sice preferuje dle svých slov kurýrní službu, ale přesto stále trvá na tom, at se jeho aukce zobrazují s cenou nejnižší možné poštovní přepravy v ČR..

- P.S. a než mě někdo nařkne ze zaujatosti, tak ano.. v této souvislosti mi opravdu vadí, že jste si stále nenašli čas rozpracovat zmíněný koncept "hromadného nákupu v min. hodnotě", jenž by byl přínosný nejen pro nás - ale pro řadu dalších prodejců. A místo toho zřejmě budete řešit mnohem méně složitější věci, typu přidání nové položky "kurýr" do formuláře apod.
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Poštovné neuvedeno

Příspěvekod dannissimo » 26 zář 2011 06:38

No ono když je tady na foru aktivních všehovšudy 5 lidí..... tak si tady asi moc nepokecáme....

Nejnižší poštovné bych si přál jen u svého účtu. Ostatním prosím ukazovat to nejvyšší. Díky (To jste se mi snažil vsadit do úst?) Samozřejmě že se to má ukazovat u všech. Jestli někdo bude posílat velký balíky doporučeně za pade, je to jeho věc. U mých aukcí by to byl kurýr za 150. V podstatě pro mě nevýhoda.

Ano Váš hromadný nákup se Vám snažilo vymluvit už dost lidí. Alo co naplat, ukřičený suverén. Čím dřív se přestanete stavět nad ostatní, tím dřív se po Vás ostatní přestanou vozit. A jinak jděte třeba do ( ! )

Přečtěte si to celý, jakej kurýr do formuláře. Ten tam dávno je. Jde o to, že vy výpisu aukcí se ukazuje cena s dopravou jen s jedním poštovným, a nenapadá mě žádnej jinej blb kromě tebe, kterej bude překlikávat mezi 8 způsoby dopravy, aby zjistil, jestli se k němu ten předmět nějak dostane.
dannissimo


 
Příspěvky: 35
Registrován: 21 čer 2011 23:40

Re: Poštovné neuvedeno

Příspěvekod dannissimo » 26 zář 2011 07:17

Ještě odpověď trošku zjednoduším.

To si děláš ( ! ) do vlákna o problému s poštovným cpát poznámky o nějakým vyhrazeným hromadným nákupu. Proč se tady vůbec vyjadřuješ když tě to nezajímá????
dannissimo


 
Příspěvky: 35
Registrován: 21 čer 2011 23:40

Re: Poštovné neuvedeno

Příspěvekod AVL68 » 26 zář 2011 10:25

Pánové, prosím, averzi nechte stranou... Je nutné na sebe štěkat? ;)

Možné řešení: Co tak přistoupit na návrh dannissimo(a)
dannissimo píše:...No a nešlo by tam dát výchozí vše najednou, a pak by se zobrazovala nejnižší z dostupných?...

a výhrady Auktivy
auktiva píše:To je právě to... jakmile tam dáme všechny, tak ten sloupeček úplně postrádá smysl...

vyřešit přidáním volby Nejlevnější dopravné do vyhledávacího atributu Způsob dodání?

Volba Nejlevnější dopravné by byla nastavena jako výchozí, čímž by cena za dopravu byla u aukce uvedena vždy (nejnižší možná) a možnost "třídění" podle druhu poštovného by zůstala zachována?
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Poštovné neuvedeno

Příspěvekod auktiva » 26 zář 2011 14:16

My se pokusíme něco vymyslet
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

PředchozíDalší

Zpět na Připomínky, hlášení chyb

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron