Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Aukce typu "hromadný nákup" + špatný HTML editor

Našli jste chybu?

Aukce typu "hromadný nákup" + špatný HTML editor

Příspěvekod CrayXMP » 22 lis 2011 20:57

Dobrý večer,

před několika měsíci jsme měli nápad zavést nový typ aukcí, kdy je nutné nakoupit X položek alespon v celkové min. hodnotě. Konzultovali jsme to zde na foru s vámi a prohlásili jste, že proti obdobnému způsobu prodeje nemáte námitek a ať si klidně takové aukce vystavíme. Tak jsme zkusili první a rádi bychom znali aktuální stanovisko, zdali stále můžeme podobné aukce zveřejnost bez obav, že nám je budete odstranovat pro rozpor s obchodními podmínkami.

http://www.auktiva.cz/show_item.php?id=347374

současně bych vás rád požádal o prozkoumání, proč váš HTML editor nám "ničí" náš korektní HTML kod. At zkusíme kod zobrazit jako offline stránku v kterémkoliv prohlížeči, všude je "smajlík" v pořádku dohromady, ale jakmile jej zkopírujeme do source pole a zveřejníme, tak z nějakého nepochopitelného důvodu váš editor to "rozhodí".
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Aukce typu "hromadný nákup" + špatný HTML editor

Příspěvekod auktiva » 22 lis 2011 21:49

Dobrý den,
teď máme bohužel dost práce, pokud tento typ zavedeme, bude to spíše až koncem roku.

Ohledně editoru.. nemusí to být jen jím, smajlík se může tlouct s jiným stylem, který používá naše stránka. Podíváme se na to
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Aukce typu "hromadný nákup" + špatný HTML editor

Příspěvekod CrayXMP » 22 lis 2011 22:59

auktiva píše:Dobrý den,
teď máme bohužel dost práce, pokud tento typ zavedeme, bude to spíše až koncem roku.

Ohledně editoru.. nemusí to být jen jím, smajlík se může tlouct s jiným stylem, který používá naše stránka. Podíváme se na to


ohledně HTML zřejmě budete mít pravdu - "něco" přebije naše CCS styly definované u paragraphů - např. výška řádku je vyšší než máme my definované. S tím typem aukcí jsem to nemyslel tak, že bychom po vás požadovali, ať to zavedete (to by bylo sice naprosto super, ale chápu, že to je v podstatě nový projekt). Spíše tímto chceme získat váš souhlas, že sami můžeme tyto aukce vystavovat a neporušujeme tím vaše obchodní podmínky.
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Aukce typu "hromadný nákup" + špatný HTML editor

Příspěvekod vpdiablo » 22 lis 2011 23:22

CrayXMP píše:
auktiva píše:Dobrý den,
teď máme bohužel dost práce, pokud tento typ zavedeme, bude to spíše až koncem roku.

Ohledně editoru.. nemusí to být jen jím, smajlík se může tlouct s jiným stylem, který používá naše stránka. Podíváme se na to


ohledně HTML zřejmě budete mít pravdu - "něco" přebije naše CCS styly definované u paragraphů - např. výška řádku je vyšší než máme my definované. S tím typem aukcí jsem to nemyslel tak, že bychom po vás požadovali, ať to zavedete (to by bylo sice naprosto super, ale chápu, že to je v podstatě nový projekt). Spíše tímto chceme získat váš souhlas, že sami můžeme tyto aukce vystavovat a neporušujeme tím vaše obchodní podmínky.

Vypada to zajímavě a je to i hezky popsane, mě se to libi a nejen z estetického hlediska. Podmínky jsou jasné a srozumitelně specifikované a prakticky to může platit pro všechny aukce s cenou pod 150kč.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Aukce typu "hromadný nákup" + špatný HTML editor

Příspěvekod gugacka » 23 lis 2011 00:21

CrayXMP píše:ohledně HTML zřejmě budete mít pravdu - "něco" přebije naše CCS styly definované u paragraphů
Dovolím si nesouhlasit. U css jestli se nemýlím platí opačné pořadí. Tzn. Nejdřív css šablony, pak css editoru a pak css dopsané přímo u Vás. Otázka je tedy, jestli je editor ve Vaší šabloně pozmění, či je nemáte definované a pak to tedy vezme tu auktivy a rozhodí se to. Jestli je pozmění, tak by bylo dobré šablonu odladit na editor šablony. Jestli ne, tak odladit doplněním dalších atributů. Snad se to podaří :idea:

p.s. Musím říct, že mě Váš nápad nejdřív moc nebral, ale musím uznat že to máte hezký a docela šalamounsky vyřešený :)
gugacka


 
Příspěvky: 293
Registrován: 19 črc 2011 08:28

Re: Aukce typu "hromadný nákup" + špatný HTML editor

Příspěvekod auktiva » 23 lis 2011 08:51

Gugacka: myslite to sice dobre, ale nezapominejte, ze pokud v primem formatovni prvku zapomenete napriklad na margin ci padding, pak se zdedi. Navic jsou tu dalsi veci jako je vyska radku, velikost pisma ktere take dost ovlivnuji.

Napad je to zajimavy a my proti nemu nic nemame. Stejne bychom to ale radeji udelali jako specialni typ aukce, ktery bude patricne oznaceny a bude u nej i nejaka napoveda, aby v tom nebyl zmatek. My pak jen vyrizujeme emaily od lidi co neco nechapou a my jsme ti spatni co neco "zvorali".
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Aukce typu "hromadný nákup" + špatný HTML editor

Příspěvekod gugacka » 23 lis 2011 15:47

auktiva píše:Gugacka: myslite to sice dobre, ale nezapominejte, ze pokud v primem formatovni prvku zapomenete napriklad na margin ci padding, pak se zdedi. Navic jsou tu dalsi veci jako je vyska radku, velikost pisma ktere take dost ovlivnuji.


Vždyť jsem to tak skoro napsal :)

gugacka píše:či je nemáte definované


jestli si to veme css o řád výš, tak ho musí dopsat napřímo = odladit :) Když jsem si kdysi ladil šablonu na Aukro u jiné firmy, tak jsem si dal několik bezesných nocí než to vrkalo. Ale měl jsem pak v aukcích i aktivní CSS meníčko. Tady je její torzo (nejsou tam už obrázky), můžete se juknout, opravdu to v aukru běhalo ale ladil jsem to opravdu hodně dlouho :)
gugacka


 
Příspěvky: 293
Registrován: 19 črc 2011 08:28

Re: Aukce typu "hromadný nákup" + špatný HTML editor

Příspěvekod CrayXMP » 23 lis 2011 16:32

gugacka píše:
CrayXMP píše:ohledně HTML zřejmě budete mít pravdu - "něco" přebije naše CCS styly definované u paragraphů
Dovolím si nesouhlasit. U css jestli se nemýlím platí opačné pořadí. Tzn. Nejdřív css šablony, pak css editoru a pak css dopsané přímo u Vás. Otázka je tedy, jestli je editor ve Vaší šabloně pozmění, či je nemáte definované a pak to tedy vezme tu auktivy a rozhodí se to. Jestli je pozmění, tak by bylo dobré šablonu odladit na editor šablony. Jestli ne, tak odladit doplněním dalších atributů. Snad se to podaří :idea:

p.s. Musím říct, že mě Váš nápad nejdřív moc nebral, ale musím uznat že to máte hezký a docela šalamounsky vyřešený :)



Díky za kompliment (tedy pokud to bylo myšleno na naši "speciální aukci"). Taky bychom raději viděli nějaké systémové řešení, ale v tom starším vlákně se auktiva vyjádřila spíše v tom smyslu, že to asi zavádět nebudou, protože by to bylo technicky komplikované a logisticky složité vymyslet různá provázaná pravidla. No jestli pro to udělají vlastní formát, tím jenom lépe! A když na to z jakéhokoliv důvodu nedojde, tak jsme aspon zkusili tohle, zdali "to projde kontrolou".
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Aukce typu "hromadný nákup" + špatný HTML editor

Příspěvekod CrayXMP » 23 lis 2011 16:43

gugacka píše: jestli si to veme css o řád výš, tak ho musí dopsat napřímo = odladit :)


z mého pohledu (z naší strany) tam už není co odladit. Používáme jednoduchý HTML, pozicování je úmyslně "robustně" vyřešené skrze TABLE místo přímého pozicování s využitím CSS a elementů, aby to korektně zobrazil každý prohlížeč a "nerozpadlo se to". Samotný kod zkopírování do HTML se v každém browseru zobrazí zcela korektně - ale jakmile se to zkopíruje do Auktiva editoru, tak se to rozhodí. Auktiva tam pokaždé "nacpe" TBODY tag, který nám nepochopitelně rozhodí při zpětné editaci úplně celou strukturu (ze 3 tables), takže jsme museli ručně doplnit TBODY do každé jednotlivé tabulky, aby se to nerozpadlo.

já si stojím za svým, že nějaké nastavení na straně Auktivy ovlivňuje náš kod. Protože si tam nemůžeme dát HTML a BODY, tak si nedokáži představit, jak se jinak odvolat na naší CSS externí šablonu.
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Aukce typu "hromadný nákup" + špatný HTML editor

Příspěvekod gugacka » 23 lis 2011 16:58

no a když by jste tu šablonu udělali nějak šikovně s tím tbody, tak aby to editor neměnil. Je to hold WISIWIG editor a nelze to udělat tak, aby šlo všechno jak po drátkách, vždy musí být nějaký kompromis. Je to přecijenom automat, který generuje html kod a musí se v něm ten editor vyznat :/ Já třeba migruju jeden popis na aukro, pak auktivu, pak odklep, pak náš eshop a v každém mi to dělá někde nějakou neplechu a musím vždy něco přizpůsobit tak, aby se mi to zobrazilo korektně. Např na eshopu používám H tagy (nadpis) a v aukcích to použít prostě nejde a musím to předělávat na text. A to ještě každej z těch aukčních portálů používá jiné standardy a zobrazuje se to jinak :D. Vyprd jsem se na to a udělal jsem to ze tří obrázků, pár divů a je to milionkrát snažší :D
gugacka


 
Příspěvky: 293
Registrován: 19 črc 2011 08:28

Další

Zpět na Připomínky, hlášení chyb

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron