Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Aukce typu "hromadný nákup" + špatný HTML editor

Našli jste chybu?

Re: Aukce typu "hromadný nákup" + špatný HTML editor

Příspěvekod CrayXMP » 24 lis 2011 01:11

gugacka píše:no a když by jste tu šablonu udělali nějak šikovně s tím tbody, tak aby to editor neměnil. Je to hold WISIWIG editor a nelze to udělat tak, aby šlo všechno jak po drátkách, vždy musí být nějaký kompromis. Je to přecijenom automat, který generuje html kod a musí se v něm ten editor vyznat :/ Já třeba migruju jeden popis na aukro, pak auktivu, pak odklep, pak náš eshop a v každém mi to dělá někde nějakou neplechu a musím vždy něco přizpůsobit tak, aby se mi to zobrazilo korektně. Např na eshopu používám H tagy (nadpis) a v aukcích to použít prostě nejde a musím to předělávat na text. A to ještě každej z těch aukčních portálů používá jiné standardy a zobrazuje se to jinak :D. Vyprd jsem se na to a udělal jsem to ze tří obrázků, pár divů a je to milionkrát snažší :D



to TBODY byla jenom "zmínka po straně" - samozřejmě, že to tam můžeme zakomponovat, ale problém je v tom, že nemáme UZ ZADNE funkční nástroje, jak přinutit Auktiva Editor, aby akceptoval naše SPAN styly, co se týče např. textu. Máme tam naprosto přesně definovanou výšku a barvu písma (to se zachová), ale line-height se zvýší odhadem asi o 3 pt oproti našemu stylu - a za toto je plně zodpovědná nějaká část interface Auktivy. A na základě toho, že se všechny "řádky roztáhnou" vidím příčinu problému s naším rozpůleným smajlíkem v tomto.
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Aukce typu "hromadný nákup" + špatný HTML editor

Příspěvekod CrayXMP » 30 lis 2011 17:34

Nechci být dotěrný, ale už jste na něco přišli s tím rozhozeným řádkováním?
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Aukce typu "hromadný nákup" + špatný HTML editor

Příspěvekod auktiva » 30 lis 2011 20:46

Přišli, bohužel jsme nepřišli na nic jak to vyřešit.

Problém totiž není v editoru ani CSS, ale v použitém typu dokumentu. Auktiva využívá XHTML verze strict a Váš kód ho bohužel nesplňuje a z neznámého důvodu přidává ještě tu mezeru pod. Pokud přepneme na klasické HTML verze 4, pak problém zmizí.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Aukce typu "hromadný nákup" + špatný HTML editor

Příspěvekod CrayXMP » 01 pro 2011 01:01

auktiva píše:Přišli, bohužel jsme nepřišli na nic jak to vyřešit.

Problém totiž není v editoru ani CSS, ale v použitém typu dokumentu. Auktiva využívá XHTML verze strict a Váš kód ho bohužel nesplňuje a z neznámého důvodu přidává ještě tu mezeru pod. Pokud přepneme na klasické HTML verze 4, pak problém zmizí.



aha.. ale i tak je to "pozitivní" - problém se posunul dále. Díky
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Předchozí

Zpět na Připomínky, hlášení chyb

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron