Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

ČAS UKONČENÍ AUKCE=I DALŠÍ MOŽNOST

Našli jste chybu?

ČAS UKONČENÍ AUKCE=I DALŠÍ MOŽNOST

Příspěvekod Vratislav16 » 29 led 2012 10:18

Otevírám zde diskusi.Dosud je stav takový, že aukce končí v určitý přednastavený čas a jsou možnosti po 5 minutách. Předpokládám, že jsou konce aukcí navrstveny = na dopoledne , mezi 17-19h a pak po 20h. Navrhuji i tu možnost,jak je aukce uživatelem spuštěna, aby byla i ukončena v ten samý čas.To znamená= když budu navádět 60 aukcí cca 180 minut a začnu v 9,30h, aby poslední končila v 12,30h(=přirovnání: záleží jaký dodržím čas mezi naváděním jednotlivých aukcí) U naváděných aukcí mnozí mají rozptyl (nestejný čas mezi aukcema,po sobě naváděných)
2-5minut , což při podobných aukcích vytváří dostatečný časový prostor i pro kupce,aby před koncem stačil i zareagovat,kdy má zájem kupec o aukci končící v 11,00hod + další v 11,02h u toho samého prodejce. Je to důležité pro ty , jež jsou zvyklí přihazovat v posledních vteřinách konce aukce.
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: ČAS UKONČENÍ AUKCE=I DALŠÍ MOŽNOST

Příspěvekod auktiva » 29 led 2012 12:09

Dobrý den,
konec aukce sice můžeme udělat s větším rozptylem, server je ale stejně dokáže zpracovávat s určitým krokem. Rádi bychom behem 1-2 mesíce řpišli na lepší server, takže pak třeba uděláme změnu a přejdeme na zpracování po minutě.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: ČAS UKONČENÍ AUKCE=I DALŠÍ MOŽNOST

Příspěvekod Vratislav16 » 29 led 2012 12:53

Ono to nemusí být po minutě, jen možnost = kdy zveřejním aukci = ve stejný čas bude i ukončena.Nevím, jak máte zatížen serwer, ale asi se stává ,že aukce mají ukončení jen v určitých časových úsecích ,jež jsou oblíbeny u prodejců. Takže to co navrhuji (mimo toho co je nyní)= došlo by k většímu rozptýlení aukcí v průběhu 24hodin.
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: ČAS UKONČENÍ AUKCE=I DALŠÍ MOŽNOST

Příspěvekod drobek47 » 29 led 2012 20:09

tohle jsem požadoval už dávno a byl jsem ukřičen. Tohle je hrozná blbost, ale myslím si, že to admini tady nedokáží. Jinak by to tu už dávno nebylo.
Uživatelský avatar
drobek47


 
Příspěvky: 273
Registrován: 01 zář 2010 06:19

Re: ČAS UKONČENÍ AUKCE=I DALŠÍ MOŽNOST

Příspěvekod Vratislav16 » 29 led 2012 20:53

drobku= já osobně nerozumím tomu co jste napsal. Upřesněte prosím= dík
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: ČAS UKONČENÍ AUKCE=I DALŠÍ MOŽNOST

Příspěvekod auktiva » 29 led 2012 21:35

Dokážeme, jen nám příjde jednodušší, když si ve formuláři vyberete konec aukce. Čas začátku je nastaven na nejbližší pětiminutový interval od vystavení a můžete si to upravit. Přejdeme asi na minutový, ale až doděláme změny v systému.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: ČAS UKONČENÍ AUKCE=I DALŠÍ MOŽNOST

Příspěvekod drobek47 » 06 úno 2012 09:49

[quote="Vratislav16"]Ono to nemusí být po minutě, jen možnost = kdy zveřejním aukci = ve stejný čas bude i ukončena.Nevím, jak máte zatížen serwer, ale asi se stává ,že aukce mají ukončení jen v určitých časových úsecích ,jež jsou oblíbeny u prodejců.
S tím souhlasím, aukce je vystavena na 7 dní, tak má skončit přesně za 7 dní od spuštění. To, že si každý určí konec aukce na čas, kdy si myslí, že je tu nejvíc kupujících mi vadí tak, že jsem tady před časem přestal prodávat.
Uživatelský avatar
drobek47


 
Příspěvky: 273
Registrován: 01 zář 2010 06:19

Re: ČAS UKONČENÍ AUKCE=I DALŠÍ MOŽNOST

Příspěvekod auktiva » 06 úno 2012 09:53

A jaký je rozdíl mezi tím, že si naplánujete spuštění nebo naplánujete konec? Jestli je problém s tím, že končí moc aukcí v jeden čas, tak s tím můžeme něco udělat.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: ČAS UKONČENÍ AUKCE=I DALŠÍ MOŽNOST

Příspěvekod drobek47 » 06 úno 2012 10:10

auktiva píše:Dokážeme, jen nám příjde jednodušší, když si ve formuláři vyberete konec aukce. Čas začátku je nastaven na nejbližší pětiminutový interval od vystavení a můžete si to upravit. Přejdeme asi na minutový, ale až doděláme změny v systému.



Vy jste majitelé a já do toho nemám co mluvit. Jen mi vadí, že většina aukcí komčí v podvečer a není to rozprostřeno přes celý den.
A ještě jeden dotaz. Nešlo by do filtrování k S příhozem - Bez příhozu - Končící .... přidat Číslo aukce? Když chci vyřadit z prodeje nejstarší aukce, které se neprodaly, zak nemám jak je vyhledat.
Uživatelský avatar
drobek47


 
Příspěvky: 273
Registrován: 01 zář 2010 06:19

Re: ČAS UKONČENÍ AUKCE=I DALŠÍ MOŽNOST

Příspěvekod drobek47 » 06 úno 2012 10:19

auktiva píše:A jaký je rozdíl mezi tím, že si naplánujete spuštění nebo naplánujete konec? Jestli je problém s tím, že končí moc aukcí v jeden čas, tak s tím můžeme něco udělat.



U spuštění si naplánovat hodinu a minutu nemůžete. Je tam Okamžitě, nebo až zítra.
Uživatelský avatar
drobek47


 
Příspěvky: 273
Registrován: 01 zář 2010 06:19

Další

Zpět na Připomínky, hlášení chyb

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron