Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

ČAS UKONČENÍ AUKCE=I DALŠÍ MOŽNOST

Našli jste chybu?

Re: ČAS UKONČENÍ AUKCE=I DALŠÍ MOŽNOST

Příspěvekod drobek47 » 08 úno 2012 07:21

AVL68 píše:drobek47: A co takhle přidat do položky Začátek aukce volbu Čekající aukce? Při zakládání aukce se nastaví Délka (dny) i Konec (hodina) aukce a místo jejího vystavení (Okamžitě nebo k Datu jak je tomu nyní) by se "šoupla" do čekajících. Tam by vyčkávala na Váš příkaz vystavit týdny i měsíce. :lol: :lol:

Bylo by to pro Vás použitelné?

Vím, tenhle nápad přišel s křížkem po funuse (admini to mají již vymyšlené), beru to ale jako trénink do budoucna. 8-) ;)



Vy se sice smějete, ale máte naprostou pravdu. Takto to praktikuji na odklepnuto již léta. Založím si tam třeba tisíc aukcí se spuštěním za měsíc a potom kteroukoliv můžu kdykoliv spustit. Aukce potom skončí na vteřinu přesně za 7 dní. Proto se tam konec aukce nenastavuje. Ten se určí okamžikem jejího spuštění. :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
drobek47


 
Příspěvky: 273
Registrován: 01 zář 2010 06:19

Re: ČAS UKONČENÍ AUKCE=I DALŠÍ MOŽNOST

Příspěvekod drobek47 » 08 úno 2012 08:22

AVL68, to Vaše chechtání omlouvá jedině to, že nemáte z prodejem ještě pořádnou zkušenost. Ono to lze i tady.
Dejte si do čekajících třeba 100 aukcí se spuštěním za měsíc. Potom stačí kdykoliv kliknout na tlačítko - Změnit aukci - srolovat na - Začátek aukce, ten překliknout z data na okamžitě - a pak několika kliknutími dokončit. Aukce Vám z čekajících zmizí a máte ji ve spuštěných. Na co tady potřebujete 7 kliknutí a 2 rolování, tam mají zaběhlejší servery jedno tlačítko (Spustit ihned)
Když potřebujete mít určen KONEC aukce třeba na 18:22:00, tak si dáte na ten čas spuštění a máte problém vyřešen. Vy když aukci neprodáte a zůstane Vám v neprodaných a chtěl byste změnit konec aukce na jiný čas, tak ji musíte pracně přepsat. Kdežto já bych nic nepředělával, ale jen v daný čas klepnul na spustit. Až budete víc prodáva, tak Vám to taky dojde :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
drobek47


 
Příspěvky: 273
Registrován: 01 zář 2010 06:19

Re: ČAS UKONČENÍ AUKCE=I DALŠÍ MOŽNOST

Příspěvekod Vratislav16 » 08 úno 2012 09:29

NYNÍ TO DROBEK VYSTIHL skoro stejně jsem to chtěl já ! Zopakuji = aukci spustím 8:22:00 + 5(dává auktiva)=8:27:00 takže by měla i skončit za = x dnů( po uplynutí nastavených na př.10,neb 14dnů ) zase v 8:27:00, další aukce spuštěna v 8:24:36+5(přidává auktiva)= 8:29::36.... bude ve stejný čas končit za x dnů . Jde mně jen o to, aby byl mezi aukcema rozptyl.Prostě myslím na budoucnost, kdy bude mít zajemce (kupec) mít možnost dražit u 1 prodávajícího více aukcí po sobě spuštěných( kdy přihazuje v posledních vteřinách ! ! A o to mně šlo. Dík
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: ČAS UKONČENÍ AUKCE=I DALŠÍ MOŽNOST

Příspěvekod AVL68 » 08 úno 2012 13:58

Zbytečně jste se zaměřil na smějící se smajlíky. Jejich účelem nebylo se Vám posmívat. Měly jen odlehčit diskuzi. Zvolil jsem je nevhodně - omlouvám se.

K věci: Zopakuji jak jsem to myslel:
1) Založím několik aukcí, u každé zvolím jiný čas ukončení. Třeba v intervalu 5minut.
2) Tyto aukce nevystavím hned, jsou "uloženy" do čekajících (funkce která nyní neexistuje).
3) Až "přijde jejich čas", spustím je všechny tlačítkem Spustit hned.
4) Aukce běží a končí v různé časy.

Tohle by Vám snad mohlo vyhovovat. Problém nastává při opakování neprodaných aukcí. Některé vypadnou (prodáno) a další rychlé vystavení už nezajistí jejich ukončení ve Vámi požadovaném intervalu. Musel byste konce aukcí upravovat.

Chápu to tak dobře?
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: ČAS UKONČENÍ AUKCE=I DALŠÍ MOŽNOST

Příspěvekod drobek47 » 08 úno 2012 14:07

AVL68 píše:Zbytečně jste se zaměřil na smějící se smajlíky. Jejich účelem nebylo se Vám posmívat. Měly jen odlehčit diskuzi. Zvolil jsem je nevhodně - omlouvám se.

K věci: Zopakuji jak jsem to myslel:
1) Založím několik aukcí, u každé zvolím jiný čas ukončení. Třeba v intervalu 5minut.
2) Tyto aukce nevystavím hned, jsou "uloženy" do čekajících (funkce která nyní neexistuje).
3) Až "přijde jejich čas", spustím je všechny tlačítkem Spustit hned.
4) Aukce běží a končí v různé časy.

Tohle by Vám snad mohlo vyhovovat. Problém nastává při opakování neprodaných aukcí. Některé vypadnou (prodáno) a další rychlé vystavení už nezajistí jejich ukončení ve Vámi požadovaném intervalu. Musel byste konce aukcí upravovat.

Chápu to tak dobře?


1) naprosto zbytečná práce se zadáváním konce aukce
2) funkce čekající tady existuje
3) Spustit hned z čekajících tady neexistuje
Uživatelský avatar
drobek47


 
Příspěvky: 273
Registrován: 01 zář 2010 06:19

Re: ČAS UKONČENÍ AUKCE=I DALŠÍ MOŽNOST

Příspěvekod AVL68 » 08 úno 2012 14:53

drobek47 píše:1) naprosto zbytečná práce se zadáváním konce aukce
2) funkce čekající tady existuje
3) Spustit hned z čekajících tady neexistuje

1) Nastavení konce aukce zabere stejně času, jako nastavení začátku aukce.
2) Ano, ale do Čekajících nelze přesunout aukci bez "příkazu" (ihned nebo datum), kdy se má vystavit.
3) Ano, tuto možnost by musela Auktiva zavést. Podobně jako můj předchozí návrh týkající se bodu 2.
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: ČAS UKONČENÍ AUKCE=I DALŠÍ MOŽNOST

Příspěvekod drobek47 » 08 úno 2012 15:15

[quote="1) Nastavení konce aukce zabere stejně času, jako nastavení začátku aukce.
2) Ano, ale do Čekajících nelze přesunout aukci bez "příkazu" (ihned nebo datum), kdy se má vystavit.
3) Ano, tuto možnost by musela Auktiva zavést. Podobně jako můj předchozí návrh týkající se bodu 2.[/quote]


1) Nastavení začátku aukce nezabere žádný čas, protože zadávám pomocí prodat podobnou a tam to zůstává trvale nastaveno, tady musím vždy vyhkedat nastavení konce aukce a nastavit znovu.
2) Do čekajících lze přesunout z neprodaných kdykoliv jakékoliv množství aukcí v požadovaný čas bez jakéhokoliv příkazu.
Uživatelský avatar
drobek47


 
Příspěvky: 273
Registrován: 01 zář 2010 06:19

Re: ČAS UKONČENÍ AUKCE=I DALŠÍ MOŽNOST

Příspěvekod AVL68 » 08 úno 2012 15:21

K bodu 3 mě napadla ještě jedna varianta: "Dávkové vystavení". Pod tím si představuji skupinu společně spuštěných aukcí, které by se vystavily v intervalu určeném uživatelem (po 2, 5, 10,...min), přičemž by se zadal jen jeden čas. Čas, od kdy se mají intervaly počítat.

by vyhovovalo zadání konce 1 aukce, od které by se začal přičítat interval každé další.
Vy byste uvítal nastavení začátku 1 aukce, ke kterému by se další přičítaly.

Jiný počátek, stejný postup. Rychlé a jednoduché. ;)
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: ČAS UKONČENÍ AUKCE=I DALŠÍ MOŽNOST

Příspěvekod drobek47 » 08 úno 2012 15:32

k bodu 3) Přesně takhle je to na odklepnuto, kde to mají perfektně propracované. Hromadně tam z neprodaných jedním kliknutím můžete zadat aukcí kolik chcete a ony se spouští po minutě. Přesně za dobu zveřejnění (já dávám 7 dní) zase po minutě končí. Obrázek
Tam nemusíte zadávat čas začátku ani konce, prostě je tam v požadovaný čas přesunete.
Uživatelský avatar
drobek47


 
Příspěvky: 273
Registrován: 01 zář 2010 06:19

Re: ČAS UKONČENÍ AUKCE=I DALŠÍ MOŽNOST

Příspěvekod AVL68 » 08 úno 2012 15:40

Nestíhám reagovat.
drobek47 píše:1) Nastavení začátku aukce nezabere žádný čas, protože zadávám pomocí prodat podobnou a tam to zůstává trvale nastaveno, tady musím vždy vyhkedat nastavení konce aukce a nastavit znovu.
2) Do čekajících lze přesunout z neprodaných kdykoliv jakékoliv množství aukcí v požadovaný čas bez jakéhokoliv příkazu.

1) Já psal o zadávání časového údaje při zakládání aukce.
2) Nevím zda si rozumíme. Lze do Čekajících přesunout aukci, která nemá zadaný čas vystavení? Tedy, že bez dalšího zásahu uživatele tam bude čekat na věky? Pokud je toto možné, tak je moje klábosení na toto téma zbytečné, protože vycházím z mylných informací.

Osobně si myslím, že při volbě Vystavit ihned je zadávání jakéhokoliv času zbytečné. Taková aukce se vystaví hned a skončí za x dní ve stejný čas. Pravda, tato možnost tu není.
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

PředchozíDalší

Zpět na Připomínky, hlášení chyb

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron