Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Anomálie datum "poslední příspěvek ve foru"

Našli jste chybu?

Anomálie datum "poslední příspěvek ve foru"

Příspěvekod CrayXMP » 11 dub 2012 22:57

Ted jsem se díval (před pár vteřinami) na to, co je nového na foru. Toto vlákno níže ukazovalo v seznamu všech vláken poslední příspěvek datum 11. dubna 2012, uživatel Auktiva, čas 23:40. Dvakrát jsem zabrousil do jiného fora, a při návratu přes klikání na "obsah fora" (nikoliv funkce zpět) se pokaždé ukázalo 23.40.. napotřetí tam ted vidím tohle.. nutno dodat, že jsem marně hledal jakýkoliv nový příspěvek po 8.4.2012 v daném foru. Používám MSIE 8, takže bych řekl, standardní prohlížeč


Jaké funkce chcete a na jaké se těšíte v nové auktivě 3.0

1 ... 10, 11, 12 od auktiva » 08 bře 2012 12:27 114 Odpovědi919 ZobrazeníPoslední příspěvek od auktiva
08 dub 2012 22:38


Je to samozřejmě maličkost.. ale já se na to dívám poněkud z nadhledu, že když je možné, aby SQL server generoval chybné identifikátory u příspěvků ve foru, kdo zaručí, že je nebude generovat i u důležitějších parametrů???
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Anomálie datum "poslední příspěvek ve foru"

Příspěvekod CrayXMP » 11 dub 2012 23:02

CrayXMP píše:Ted jsem se díval (před pár vteřinami) na to, co je nového na foru. Toto vlákno níže ukazovalo v seznamu všech vláken poslední příspěvek datum 11. dubna 2012, uživatel Auktiva, čas 23:40. Dvakrát jsem zabrousil do jiného fora, a při návratu přes klikání na "obsah fora" (nikoliv funkce zpět) se pokaždé ukázalo 23.40.. napotřetí tam ted vidím tohle.. nutno dodat, že jsem marně hledal jakýkoliv nový příspěvek po 8.4.2012 v daném foru. Používám MSIE 8, takže bych řekl, standardní prohlížeč


Jaké funkce chcete a na jaké se těšíte v nové auktivě 3.0

1 ... 10, 11, 12 od auktiva » 08 bře 2012 12:27 114 Odpovědi919 ZobrazeníPoslední příspěvek od auktiva
08 dub 2012 22:38


Je to samozřejmě maličkost.. ale já se na to dívám poněkud z nadhledu, že když je možné, aby SQL server generoval chybné identifikátory u příspěvků ve foru, kdo zaručí, že je nebude generovat i u důležitějších parametrů???



aha.. tak to vypadá na mé přehlédnutí.. ten čas a datum se zobrazuje u hlavního stromu "náměty, dotazy a připomínky" a je to příspěvek v jiném vlákne, než co je nového v Auktiva 3.0.

protože je příspěvek totálně bezcenný, tak by v zájmu transparentnosti a nezahlcení "stupidními" věcmi" možná stálo za to, pokud byste jej smazali, co myslíte?
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Anomálie datum "poslední příspěvek ve foru"

Příspěvekod auktiva » 12 dub 2012 09:51

Abychom se přiznali, tak vůbec nechápeme kde je problém.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Anomálie datum "poslední příspěvek ve foru"

Příspěvekod Vratislav16 » 12 dub 2012 11:34

Jen to zkouším= TOTIŽ NEMÁTE OPRAVEN ZIMNÍ = LETNÍ ČAS.... tak jako na podzim ( čas je o hodinu jiný :!: :drink:Opravte= třebas by se někdo tímto oháněl, jako alibi :lol: :lol: Mějte se fajn....... zaznamenáno 11.34 ....... ale je 12.34h
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Anomálie datum "poslední příspěvek ve foru"

Příspěvekod auktiva » 12 dub 2012 18:39

My jsme to na fóru nastavili již dávno, bohužel PHPbb si pamatuje nastavení u uživatele. Nevíme proč to tak tvůrci fóra udělali.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Anomálie datum "poslední příspěvek ve foru"

Příspěvekod vpdiablo » 12 dub 2012 23:51

auktiva píše:My jsme to na fóru nastavili již dávno, bohužel PHPbb si pamatuje nastavení u uživatele. Nevíme proč to tak tvůrci fóra udělali.

Tady by zasloužilo být bohudík a ne bohužel, každý uživatel si nastaví své časové pásmo podle toho odkud se připojuje.
Ano zde je to trošku zbytečné, protože se 99% zůčasněných připojuje z jednoho časového pásma, ale na foru kde jsem působil dříve se připojovali češi z celého světa. Ostatně phpBB je takto univerzálně koncipováno již od počátku.
Pokud zde nesedí některému uživateli čas, má špatně nastavené časové pásmo v Uživatelském panelu na kartě nastavení / osobní nastavení časové pásmo pro českou republiku je jediné relevantní .....
UTC + 1,A - Střední evropa, Amsterdam, Berlín, Řím, Praha
Edit: 14.4.2012 01:27
samozřejmě je potřeba aby bylo zatrženo platí letní čas na ano, na to sem zapomněl, při zimním by to pak již nemělo být potřeba měnit, už by to mělo být automatické.
Myslím, že by u toho okénka nemělo být platí letní čas ... to je chybný překlad, ale třeba .... změna času letní/zimní ... to by bylo pochopitelnější.


Prvotní nastavení pro forum které team Auktivy nastavil slouží jen jako předdefinovaný defaultní atribut který si uživatel může změnit.
Takto si můžou uživatelé změnit i vzhled fora tak, že ho budu mít v jiných barvách(jakékoliv kombinace barev nejen pozadí prvků ale i písma), nebo i jinak uspořádané a graficky rozdělené, než je standardni nastavení v současné době ... pouze na výběr jediná možnost .... auktiva prosilver, stačí na to jediné pozměnit nastavení tohoto souboru a pojmenovat jej jinak a přidat do možností výběru , když tam bude 50 různých vzhledů tak si z 50 lidí může každý nastavit jiný vzhled a uspořádání či funkcionalitu,aniž by to nějak zatěžovalo forum, nebo to ovlivnovalo jiný způsob zobrazení u jiného uživatele.
Velice jednoduché je i změnit balík Smajlíků na téměř jakékoliv, není problém vytvořit na výběr databázi stovek avatarů pro uživatele kterým vyhovují unifikované avatary, nebo neumějí vytvořit vlastní.
phpBB toho umí šíleně moc ale díky tomu by dokázalo také zaměstnat minimálně jednoho programátora na trvalo a toho je momentálně potřeba jinde. Obrázek

PS: pokud by mi auktiva team poslal kopii souboru auktiva prosilver (soubor s nastavením) můžu se mrknout zda se v tom ještě vyznám a zkusit nastavit jiné barevné ladění či vzhled pro ty kteří mají rádi jiné barvy. Případně můžete zkusit stáhnout již hotový styl a jen jej přidat k výběru do položky vzhled fora, hotových stylů zdarma jsou tisíce.
Naposledy upravil vpdiablo dne 14 dub 2012 00:28, celkově upraveno 2
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Anomálie datum "poslední příspěvek ve foru"

Příspěvekod Vratislav16 » 13 dub 2012 19:10

Zkouším : provedl jsem přes = OBSAH FORA / UŽIVATELSKÝ PANEL / NASTAVENÍ / PLATÍ LETNÍ ČAS .... provedl jsem tečku do
kolečka " vedle slova ANO" .... JE 20,10 hodin ...........HURÁ , ALE TO MNĚ TRVALO ,NEŽ JSEM NA TOTO PŘIŠEL :drink:DOPLŇUJI == doporučuji adminům , aby ZIMNÍ + LETNÍ ČAS === naskakoval automaticky při zaznamenání a zveřejnění diskuse uživatelem . Zbytečně dochází k nedorozuměním. Zvláště u mnohých uživatelů. kteří zápasí s obsluhou počítače :!: Děkuji
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Anomálie datum "poslední příspěvek ve foru"

Příspěvekod vpdiablo » 14 dub 2012 00:18

je 1:18 a já mám u nastavení platí letní čas zatrženo ne a čas není správně. čím to ?
No proto že to testuji, samozřejmě je potřeba aby bylo zatrženo platí letní čas na ano, na to sem zapomněl, při zimním by to pak již nemělo být potřeba měnit, už by to mělo být automatické.
Myslím, že by u toho okenka nemelo být platí letní čas ... to je chybný překlad, ale třeba .... změna času letní/zimní ... to by bylo pochopitelnější.

Jinak když si to vyzkoušíte, tak čas příspěvku již odeslaného se automaticky změní podle nastavení (zatržení) tyhle featurky.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Anomálie datum "poslední příspěvek ve foru"

Příspěvekod auktiva » 14 dub 2012 07:50

My vůbec netušíme proč to PHPbb takto má. AČ jsme v hlavní administraci zaškrtli že platí letní čas, na nastavení uživatelského účtu to nemá vliv a bohužel tam není ani žádná defaultní hodnota, která by přebírala toto hlavní nastavení. Stejně časem budeme muset udělat vlastní fórum.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Anomálie datum "poslední příspěvek ve foru"

Příspěvekod vpdiablo » 14 dub 2012 11:24

auktiva píše:My vůbec netušíme proč to PHPbb takto má. AČ jsme v hlavní administraci zaškrtli že platí letní čas, na nastavení uživatelského účtu to nemá vliv a bohužel tam není ani žádná defaultní hodnota, která by přebírala toto hlavní nastavení. Stejně časem budeme muset udělat vlastní fórum.

phpBB to má tak proto, že uživatel je tím kdo rozhoduje v jakém časovém pásmu je a dle toho se mu pak i zobrazuje čas napsaných příspěvků z pohledu jeho času, čas příspěvku je automaticky přepočítán dle časového pásma uživatele.
I když v hlavní administraci zaškrtnete nějaké nastavení časového pásma, platí zase jen pro ten účet v administraci, muselo by tam někde být nastavení pro uplatnění pro všechny uživatelské účty, ale to by zase popíralo celý smysl nastavení časového pásma uživatelského účtu. Přeci jen administrátor - majitel fora může být i v jiném časovém pásmu než většína uživatelů a nebo obráceně.
Není třeba v tom hledat chybu nebo problém, protože tomu tak není, je to chtěná vlastnost a funguje přesně jak má fungovat ... vemte si, že by administrátor fora jedním zaškrtnutím zlikvidoval třeba 30% uživatelů fora nastavení časového pásma jen proto, že jejich časové pásmo je jiné než zbylých 70% uživatelů, to by byla chyba, když se budu přihlašovat z ameriky nebo austrálie i tam češi běžně žijí tak budu mít nastavené časové pásmo v americe nebo austrálii, časové pásmo České republiky kde je forum umístněno mi jako uživateli je úplně k ničemu.

PS: jde prostě o to že forum je někde umístněno a pokud je využívané uživateli z celého světa což je drtivá většina forumu, je nastavení časového pásma na uživateli.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Další

Zpět na Připomínky, hlášení chyb

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron