Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Počet nových registrací

Vše ostatní ohledně fungování serveru auktiva.cz

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod auktiva » 09 čer 2011 19:32

Od jakýchkoliv problémů aukra se naše "teroristická" skupina distancuje ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod Vratislav16 » 09 čer 2011 21:05

To je právě otázka. Většina čechů je konzervativní ( na př. málo se stěhují za prací) a mnozí jsou i "leniví" měnit aukční serwry.
Nyní dle mé evidence týdně zde přibývá cca 40-70 nových uživatelů, t.j za měsíc cca 200, za rok =2500???? Pak již to půjde geometrickou řadou nahoru. Na jiném serwru jsem od r.2007 zažil podobné začátky ,za 3r. tam již bylo cca 90 000 uživatelů a
nyní to tam je na ... Prostě chce to být v pravou chvíli na pravém místě.Věřím,že to zde také pojede a přejme i provozovateli, aby v brzké budoucnosti z provozu měl také "hmotné požitky".Tomu se nevyhnem( pořekadlo= ani kuře zadarmo nehrabe.... )Mějte se fajn.
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod AVL68 » 11 čer 2011 22:18

auktiva píše:Je to až s podivem, že provozovatelé e-shopů nevyužijí další prodejní kanál když ho mají zadarmo. Pokusíme se s tím něco udělat.


Já v aukcích nejčastěji sháním starší, již použité zboží. Docela mě otravuje, když se musím probírat i nabídkami s novým zbožím. K jeho nákupu používám raději nespočet e-shopů. Je mi jasné, že jen z bazarových aukcí nevyžijete a časem tu bude nabídek s novým zbožím většina. Proto bych měl návrh (žádost), abyste při zadávání aukce přidali položku Předmět: Nepoužitý/Bazar (případně Nepoužitý v záruce/Bazar). Hned pod pole Název aukce. Když uživatel zadá Nepoužitý, znepřístupnila by se (je zbytečné vyplnit) pole Stav předmětu. U volby Bazar by stejně jako doposud byla povinnost pole Stav předmětu vyplnit (nové, lehce použité, použité funkční s vadou, nefunkční).

Cílem mého návrhu je možnost přidat při procházení aukcí "ouško" Jen bazar, umístěné vedle stávajících Všechny aukce -Jen aukce - Aukce kupTeď. Když toto zavedete, stačilo by mě jedno kliknutí a nemusím procházet to, co mě nezajímá. Zbylo by i místo pro "ouško" Jen nepoužité pro ty, co naopak nechtějí koupit cokoliv použité (bazarové) zboží.

Jestliže vás můj návrh moc nezaujal, tak než jej definitivně zavrhnete, poprosil bych o jeho prodiskutování s dalšími uživateli Auktivy. Třeba by tuto "drobnost" přivítal i někdo další. Děkuji
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod auktiva » 12 čer 2011 11:20

Dobrý den,
ale dyť u každé položky je nastaven stav od nového, přes použitý až po nefunkční.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod jirikubala » 12 čer 2011 14:20

AVL68 jde asi o toto
Obrázek
ale na to si myslím je dost dobrá funkce hledat - pokročilé
Nikdo není dokonalý a jen BLB si myslí, že ostatní jsou blbci.
Uživatelský avatar
jirikubala


 
Příspěvky: 11
Registrován: 11 říj 2009 10:37

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod AVL68 » 12 čer 2011 19:05

jirikubala: Ano, to je ono. Takhle by se mě to líbilo.

V pokročilém hledání možnost vyhledat podle stavu zboží zatím není.
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod jirikubala » 12 čer 2011 19:20

Jo, sorry ,toho jsem si nevšiml , že v pokročilém to není. Ale asi bych tu funkci spíš přidal do vyhledávání ( a v nastavené sekci) než na hlavní panel, tak aby to prohledalo jen tu část, kterou procházím, neboli ať vyhledá jen v té podkategorii, kterou si nastavím a ne celou auktivu. S tím, co ty navrhuješ, jsem se na CZ servrech nesetkal.
Nikdo není dokonalý a jen BLB si myslí, že ostatní jsou blbci.
Uživatelský avatar
jirikubala


 
Příspěvky: 11
Registrován: 11 říj 2009 10:37

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod auktiva » 12 čer 2011 19:28

Do pokročilého vyhledávání to můžeme přidat, jinak je tato volba v levém sloupci v každé kategorii.

Stále nemůžeme přijít na rozdíl mezi stavem předmětu a bazarovými položkami.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod jirikubala » 12 čer 2011 20:00

Upřímně, já to taky moc nechápu, snad má na mysli něco jako sloučené vyhledání všech předmětů s vyloučením "nové", nyní "musí " procházet 4x vyhledání položek lehce použité, použité, funkční s vadou, nefunkční. Je pravda, že taky dost "šmejdím", ale nové mě nezajímají. Ale k tomu ať se vyjádří AVL68 a HLAVNĚ ostatní, i třeba formou ankety na hlavní straně AUKTIVY (podobně jako jsou ankety na hlavní straně Novinky.cz).Ať kvůli "pár" jedincům (jako jsem já) není tenhle dobrý servr zničen spoustou "předělávek".
Nikdo není dokonalý a jen BLB si myslí, že ostatní jsou blbci.
Uživatelský avatar
jirikubala


 
Příspěvky: 11
Registrován: 11 říj 2009 10:37

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod AVL68 » 12 čer 2011 20:04

auktiva píše:Dobrý den, ale dyť u každé položky je nastaven stav od nového, přes použitý až po nefunkční.


Ano u Stav předmětu je možnost vybrat Nový. Ovšem není nový jako nový. Jde mě o to, rozlišit zboží:
1) Od prodejce, který nabízí zboží zcela nepoužité, nerozbalené a na které dává oficiální-plnou záruku (podle zákona). V podstatě, jako bych nakupoval přímo v obchodě. Nejčastěji jde o provozovatele e-shopu.
2) Od prodejce prodávající zboží, které nemohl z jakéhokoliv důvodu vrátit tam, kde je původně zakoupil. Jde o nevhodný dar, špatný typ (velikost), jen odzkoušené bez dokladu apod. Zboží je taky nové, ale z "druhé ruky". Záruka je od prodávajícího jen na čestné slovo (uvedena v aukci) nebo doložena přiloženou fakturou a uplatňuje se jinde. Toto a veškeré starší zboží považuji za bazarové. Většinou takto prodává soukromá osoba.

Můj předchozí návrh by šel zjednodušit, kdyby v poli Stav předmětu (při zadávání aukce) přibyla varianta Nepoužitý v záruce (nebo něco podobného). A místo mnou požadovaného "ouška" by stačilo přidat volbu Stav předmětu do pokročilého vyhledávání.

Aby výše uvedené fungovalo, je nutné najít dva slovní termíny srozumitelně vystihují rozdíl mezi novým a novým ;), což rozhodně nebude jednoduché. Ovšem pokud vy takové rozlišení nepovažujete za potřebné, žádný problém nevzniká :(
Naposledy upravil AVL68 dne 12 čer 2011 20:54, celkově upraveno 1
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron