Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Počet nových registrací

Vše ostatní ohledně fungování serveru auktiva.cz

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod auktiva » 13 čer 2011 19:59

Teď tu byla debata o kontrole aukcí, ta je určena primárně pro nás.

Pokud chcete otázky na prodejce, tak ty budou také, ale to je jiná funkce.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod AVL68 » 13 čer 2011 22:06

auktiva píše:Bojíme se, že nakonec všichni stejně dají nový a v popisu aukce se pak člověk dozvi že je již vybaleny, ozkoušeny,...

Bohužel dostat z lidí přesný popis předmětu a ještě aby pravdivě vyplnili formulář je mnohdy nemožné.

Nový by měl zůstat nový jako maximální verze "novosti". Myslím, že je to napříč konkurencí i bazary zavedený název. Nejde tu o to že bychom chtěli nco kopírovat, ale člověk, který příjde odjinud dává automaticky "nový", protože je na to zvyklý a vůbec nepřemýšlí o jiných možnostech.

Inovace jsme již zkoušeli a bohužel většinou k nezdaru.


Ano, je smutné, když mnoho uživatelů zadává chybné údaje při zadávání aukce. To jsem ale řešit nechtěl.
Ano, termín NOVÝ má mnoho odstínů a není vůbec jednoduché ho přesně specifikovat.
Mýlil jsem se, když jsem připustil, že přidání další položky do pole Stav předmětu zjednoduší zapracování (schválení) mého návrhu. Tudy cesta nevede.
Proto, pokud to ještě někoho zajímá, bych se vrátil k mému prvnímu příspěvku, kde jsem navrhoval toto (trochu jsem text poupravil):

...přidat do zadávání aukce volbu Předmět: Nepoužitý/Bazar (případně Nepoužitý v záruce/Bazar). Hned pod pole Název aukce. Když uživatel zvolí Nepoužitý, znepřístupní se následující pole Stav předmětu. Nebo zvolí volbu Bazar a zůstane mu stejně jako doposud možnost vyplnit pole Stav předmětu (nové, lehce použité, použité funkční s vadou, nefunkční)...

Aby toto základní roztřídění fungovalo, musí se najít dva výstižné a jasné termíny. Můj první návrh Předmět: Nepoužitý nebo Bazar asi není to pravé ořechové. Další možnosti co mě napadají:
Zboží: Nerozbalené / Bazarové
Předmět: Nerozbalený / Použitý
Taky to lze postavit do pozice, kdo vystavuje - Prodejce: e-shop/soukromý prodejce
A varianta s 3 volbami - Na předmět doklad: Vystavím / Přiložím / Nemám
Na předmět dávám záruku: 2letou oficiální / jen částečnou, osobní / žádnou
Napsal jsem vše, co mě napadlo. Berte to s nadhledem. Snad je z toho aspoň patrné o co se tu pořád snažím. Máte někdo nějaké další, vhodnější návrhy?

Než se pustíte do další debaty (nebo do mě :? ), a má-li tato debata smysluplně pokračovat, chci vědět jestli:
Jsem dostatečně vysvětli oč mi jde a bavíme se o tom samém. Zda rozdíl mezi NOVÉ S OFICIÁLNÍ ZÁRUKOU 2ROKY (většinou nabízí e-shop) a NOVÉ NA DALŠÍ ZPŮSOBY (nevhodný dar, jen otestováno, zánovní, koupeno omylem atd.) chápeme stejně.
Existuje ještě někdo kromě mě, kdo by uvítal jedním kliknutím vyřazení všech aukcí se zbožím od e-shopů? A nebo naopak, jedním kliknutím vyřadit vše, co jakkoli zavání bazarem? A nebavme se o špatně zařazených aukcích!

Zodpovědě-li jste dvakrát ANO, má smysl pokračovat. Pokud odpovíte NE, ukončíme to a nebudeme se navzájem zdržovat :) .
Naposledy upravil AVL68 dne 15 čer 2011 15:32, celkově upraveno 1
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod Behemot » 15 čer 2011 02:00

Ne, myslím, že tolik lidí takové striktní dělení nepotřebuje. Já většinou prohrabu všechno a i to co má nejasný a divný popis - člověk takto může občas nakoupit výhodně, protože se většině nechce zkoumat co to je.

Co se týče větších prodejců, ti stejně budou mít (nebo už mají) šablonu u všech aukcí stejnou, kde budou celkem jasně psát že např. vystavují doklad, jaká je záruka atd. Drobní prodejci to napíší jestli chtějí dobře prodat a nebýt zahlceni desítkami dotazů, jinak je to jejich hloupost.

Zatím tu stejně není moc co řešit a i později bych na to prostě pustil přirozený výběr, ať se to vytřídí samo :D
Behemot


 
Příspěvky: 180
Registrován: 21 kvě 2011 18:55

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod zdedoalt » 15 čer 2011 18:47

Bohužel zapomněli jste na to že tato aukce byla hlavně sběratelská a pro sběratele tyto kategorie jsou úplně zbytečné a matoucí protože např. filateliste pro rozlišení stavu používají úplně jinou terminolodii .
zdedoalt


 
Příspěvky: 149
Registrován: 20 kvě 2010 17:51

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod auktiva » 15 čer 2011 19:04

Udelat ruznym kategoriim ruzne "stavy zbozi" neni technicky problem.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod Vratislav16 » 15 čer 2011 20:21

VE FILATELII =** ... nepoužitá známka s původním lepem,bez stopy po nálepce,* .. totéž, ale s nálepkou či stopou po ní,
(*) ... nepoužitá známka (bez lepu) , o .. známka poštovně použitá(s razítkem)
katalogy uvádějí = *.. je hvězdička , o .. je kolečko s tečkou uvnitř ( klavesnice pc nemají) . Tolik na vysvětlenou, jak je to ve filatelii zaběhnuto. Zapomněl jsem= tyto značky každý pořádný prodejce si dá do názvu aukce ! !.... viz LiborH
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod ancovicka-nails » 15 čer 2011 21:11

už jsem o tom psala v jiném vlákně, ale u kup ted s více předměty by mělo být vidět, že ten předmět už někdo koupil jako příhoz
dneska jsem vedla debatu na aukru a spousta lidí má za to, že se tu neprodává, protože u kup ted prostě ten příhoz nevidí...
a co mám zkušenost z aukra - prodávám jen kup ted - jak je tam příhoz, už se lidi dívají na zboží víc, jak je tam příhoz, je i víc shlédnutí
bežný uživatel pokud aukci nerozklikne nevidí, že už z té položky byl nějaký předmět prodán
to je jedinné mínus oproti aukru a bohužel to pak vypadá, že se neprodává
ancovicka-nails


 
Příspěvky: 299
Registrován: 10 dub 2011 01:11

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod biggles » 15 čer 2011 21:18

Mrkněte na A diskuze sekce sběratelství a starožitnosti, prostě jsem to tam vyblábolil, čekám BUBU MAIL :D :D
biggles


 
Příspěvky: 423
Registrován: 15 čer 2011 19:30

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod auktiva » 15 čer 2011 21:33

KupTed doresime. Je pravda ze u nas prodeje nejsou tak videt ac jsou tu jedinci mezi sberateli kteri si rozhodne stezovat nemohou
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod ancovicka-nails » 15 čer 2011 21:41

to ano, ale pokud se má prodávat i v jiných kategoriích a nové nepoužité věci, které každý prodává za kup ted, tak je to nutné aby byly vidět příhozy
na aukru to prostě funguje tak, že jak je u něčeho vidět příhoz u kup ted, že už to někdo koupil, tak to kupují další, okamžitě stoupne počet shlédnutí.....a myslím,že jsem toho neprodala zrovna málo
a pak panuje názor, že se tu neprodává, že prodávají jen sběratelé
ancovicka-nails


 
Příspěvky: 299
Registrován: 10 dub 2011 01:11

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron