Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Modelářství - ROZČLENĚNÍ - doplnující návrh

Žádosti o nové kategorie a rozčlenění

Re: Modelářství - ROZČLENĚNÍ - doplnující návrh

Příspěvekod CrayXMP » 11 črc 2011 14:02

Já osobně nemám žádný problém s tím, že když na celém serveru bude např. v oblasti serverů celkem 9-13 věci, aby existovala jen jeden jedina kategorie - Počítače - servery (a v ní na jedné hromadě motherboard, paměti do serveru, hdd, zdroj do serveru, šroubky pro přichycení HP HDD nebo třeba i celý kompletní server). Dokonce bych takový způsob třízení vítal..

až v situaci, kdy je položek tolik, že se v nich v jedné kategorii jen hrozně těžko probírá, jsem pro vytváření nových podkategorií dle potřeby. A takový přelomový okamžik je pro mě výpis na 2-3 stránky. Ale to už jsem tady zminoval. Naprosto mi vadí strom s celkem cca 60 kategoriemi a v nich je zařazeno méně než 10 položek - dohromady v celém stromu!! Pak jenom klikáte.. klikáte a hledáte.. pokud nevěřite full textu.
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Modelářství - ROZČLENĚNÍ - doplnující návrh

Příspěvekod MACOCO » 11 črc 2011 14:04

pro CrayXMP
Ano, vy vycházíte z toho, že současný stav počtu vystavených předmětů je nízký, ale to se právě rozčleněním změní, protoře bude kam vystavit.
MACOCO


 
Příspěvky: 48
Registrován: 01 črc 2011 11:45

Re: Modelářství - ROZČLENĚNÍ - doplnující návrh

Příspěvekod AVL68 » 11 črc 2011 20:57

...bude kam vystavit... Na tom něco je :D
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Modelářství - ROZČLENĚNÍ - doplnující návrh

Příspěvekod CrayXMP » 12 črc 2011 00:10

pro CrayXMP
Ano, vy vycházíte z toho, že současný stav počtu vystavených předmětů je nízký, ale to se právě rozčleněním změní, protoře bude kam vystavit.


ano, to máte naprosto pravdu. jak jsem i prve řekl, mít podrobnější kategorie je EFEKTIVNI až v okamžiku, kdy tam bude více jak "přehledné množství" předmětů.. váš názor je naprosto zstecný, nebot v podstate propagujete myšlenku: PROTOZE TU NENI DOST KATEGORII, nejsou tu žádní prodejce = nevědí či nemají možnost kam co správně vystavit.

to je přeci naprosto LICHA UVAHA a vy to sám moc dobře víte!!! Kdo něco hledá (kupující) tak se velmi rád "prokouše" raději třemi kategoriemi (namátkou modelarstvia a pod tím: lodě, auta, letadla..) - než aby přišel o možnost něco zajímavého koupit. Váš návrh vše naprosto komplikuje a navic s ohledem na dlouhodobu a zažitou praxi "konkurence" ukazuje, že zavedení kategorií o méně jak 10 položkách jen lichotí libudu a EGU velmi uzavřené skupiny uživatelů.. - jak zde již bylo naznačeno, v našem oboru PRODEJE bych se nikterak nebránil mít počítačové paměti určené pro desktopy (tj. např- DDR, DDR2, DDR3 či SDRAM , DIMM atd..) v JEDNE JEDINE KATEGORII!!!! až by přesáhla tato kategorie výpisem 3 stránky, poté bych teprve uznal, že je nutné její podrobnější členění.

vy žádný takový racionální důvod bohužel nevidíte.. jen sledujete svoji posedlost začlenit modelářský motůrek pod :| modelarstvi - FUNKCI (letajici) modely - DVOJPLOSNIKY - Před rokem 1950 - EU výroba.. atd... :cry:
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Modelářství - ROZČLENĚNÍ - doplnující návrh

Příspěvekod MACOCO » 12 črc 2011 01:09

pro CrayXMP
Nikoli, právě naopak, v mých návrzích je všechno zjednodušeno na tu nejekonomičtější míru a v porovnání s obdobným rozdělením jinde, jde o rozumný kompromis, který by přispěl k zlepšení služeb a podporoval by též přehlednost při použití vyhledávače. Zjednodušoval by a urychloval nalezení hledaného předmětu i manuálně a pomocí vizuálních vjemů.
- ještě bude potřebné rozčlenit - letectví a lodě.

- dobře, že jste to připoměl - založím další temata, ve kterých se můžete vyjádřit k dané problematice.
- každý nápad je vítán -
Ve Vašem případě si cením skutečně fundovaných odpovědí z oblasti počátačové techniky a podle obsahu Vašich dalších příspěvků na foru, si rád poslechnu Vaše upřimné připomínky, které nepostrádají svérázný humor.
MACOCO


 
Příspěvky: 48
Registrován: 01 črc 2011 11:45

Re: Modelářství - ROZČLENĚNÍ - doplnující návrh

Příspěvekod vpdiablo » 12 črc 2011 11:07

CrayXMP píše: jak zde již bylo naznačeno, v našem oboru PRODEJE bych se nikterak nebránil mít počítačové paměti určené pro desktopy (tj. např- DDR, DDR2, DDR3 či SDRAM , DIMM atd..) v JEDNE JEDINE KATEGORII!!!! až by přesáhla tato kategorie výpisem 3 stránky, poté bych teprve uznal, že je nutné její podrobnější členění.

Při 50,100 nebo 150 předmětech na stránku???
a když budu chtít DDRPC2100 a bude jediná mezi všemi ostatními a nebude pořádně popsán její typ a frekvence, budu prolejzat cely tři stránky abych jí našel??? po prní stránce pudu jinam, už při základním rozdělení DDR1,2,3 ostatní budu vědět kde ji najdu bud v DDR1 nebo v ostatních, protože prodejce bude muset přemýšlet kam ji zařadí, sem tam to někdo dá omylem vedle,ale to jsou výjimky potvrzující pravidlo.
Váš předpoklad vychází z toho že každej prodejce vše perfektně označí a popíše, a že vše vyhledáte přes hledání, ale to je ZCESTNÝ PŘEDPOKLAD!
Vy to tak děláte, spousty dalších také, ale stále je to tak 40 ku 60 špatně popsaným nebo vůbec.
Takže místo přesahu 3 sránek v kategorii bych spíše viděl pokud přesáhne určitý druh nebo typ dílu určitý počet vystavení, pak zařadit pro tento díl jeho kategorii a ostatní díly které zbudou v té původní se tím zpřehlední.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Modelářství - ROZČLENĚNÍ - doplnující návrh

Příspěvekod CrayXMP » 13 črc 2011 19:57

tady fakt může mít výpis položek na jedné stránce 50-100 položek???! :o

já vycházel z nějaké "normativní" stránky, která má tak cca 30-40 položek. a ano, podle miniatur a nadpisů aukce se dá rámcově velmi dobře orientovat, někdy to nikam nevede, a musíte to pravda rozkliknout, ale tak si myslím, že jedna taková stránka se dá proletět do 2 minut.
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Modelářství - ROZČLENĚNÍ - doplnující návrh

Příspěvekod vpdiablo » 14 črc 2011 10:35

CrayXMP píše:tady fakt může mít výpis položek na jedné stránce 50-100 položek???! :o

já vycházel z nějaké "normativní" stránky, která má tak cca 30-40 položek. a ano, podle miniatur a nadpisů aukce se dá rámcově velmi dobře orientovat, někdy to nikam nevede, a musíte to pravda rozkliknout, ale tak si myslím, že jedna taková stránka se dá proletět do 2 minut.

Ano můžete si sám nastavit kolik chcete mít zobrazeno položek na stránku 50/100/150, osobně používám 50 ale někdy i 100 pro rychlé prolétnutí s minimem překlikávaných stránek. Tato možnost je na vícero serverech aukčního typu.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Modelářství - ROZČLENĚNÍ - doplnující návrh

Příspěvekod kraljiri » 18 lis 2011 17:16

Dobrý den, také bych se přimlouval za další členění rubriky vlaky/TT na /kolejivo, lokomotivy, vozy(vagony) a ostatní. Jakmile to bude průchozí, hned se stěhuju z Aukra. Děkuji
kraljiri


 
Příspěvky: 1
Registrován: 18 lis 2011 16:24

Re: Modelářství - ROZČLENĚNÍ - doplnující návrh

Příspěvekod www.pojezdy.eu » 18 lis 2011 23:41

kraljiri píše:Dobrý den, také bych se přimlouval za další členění rubriky vlaky/TT na /kolejivo, lokomotivy, vozy(vagony) a ostatní. Jakmile to bude průchozí, hned se stěhuju z Aukra. Děkuji


to uz jsem navrhoval jinde, bohuzel je to prilis vnorena uroven... :-(
> Moje stránky o mašinkách > X < Užij si život, stejně ho nepřežiješ <
www.pojezdy.eu


 
Příspěvky: 114
Registrován: 25 srp 2011 20:37
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Nové kategorie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron