Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

PLATBA ZE ZAHRANIČÍ za aukce

Potřebujete pomoci, poradit,..? Nebojte se zeptat.

PLATBA ZE ZAHRANIČÍ za aukce

Příspěvekod Vratislav16 » 02 zář 2016 12:25

Jsou různé možnosti = kupec ze zahraničí (i Slovenska) pošle za aukci + poštovné do ciziny = Kč ,neb cizí měnu. Kč z české banky ,neb doporučeném dopise. Nedoporučuji posílat na př. ze Slovenska z banky EUR na českou banku. Pokud příjemce toto obdrží jako jedinou platbu ze zahraničí , pak banka v čr strhne za prevod cizí meny na Kč = -100,-Kč z platby. Za další platby pak sražku za prevod měny strhne již = -145,-Kč ( platce muže u své banky toto zmenit , aby poplatek platil on). Možno také využit zaslání i jiným způsobem = na př. v dobre zalepené obálce poštou
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: PLATBA ZE ZAHRANIČÍ za aukce

Příspěvekod Vratislav16 » 08 pro 2016 22:06

POŠTOVNÉ OD 1.1.2017 pošta čr zase upravuje . Resume v ČR = obyčejné dopisy, R , V == poštovné se nemění . MĚNÍ SE u balíků, do ciziny EVROPA + SVĚT === viz odkaz
https://www.ceskaposta.cz/documents/101 ... aa3407a597
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: PLATBA ZE ZAHRANIČÍ za aukce

Příspěvekod Vratislav16 » 05 čer 2018 14:56

NYNÍ se mně vyskytla možnost zaslání platby ze zámoří pomocí tzv = WESTERN UNION = KUPEC provede platbu , mně jako prodejci zašle číselný kod platby (MTCN) + své jmeno + příjmení+země odeslání.Prý zde je možno vyzvednout hned ,z USA odesláno v pondělí ,zde na poště ,že mohu vyzvednout až ve středu a tak jsem zvědav (jaká bude srážka ,provize )
Platbu mohu vyzvednout ve vybraných =TIP SPORT , neb na poště , kde vyplním tiskopis + doložím svůj obč.průkaz. Má někdo s tímto také zkušenosti ??
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: PLATBA ZE ZAHRANIČÍ za aukce

Příspěvekod Vratislav16 » 06 čer 2018 10:10

prima,ok= V EVROPĚ JE TRANSAKCE HNED , z USA to trvá cca 2 dny. Na poště dneska vyzvednutí korun bez problémů. Paní u přepážky mně sdělila, tento typ platby (mezinárodní zaslaní hotovosti) používají u nás pracující cizinci- kdy posílají peníze na př.své rodině na Ukrajinu
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16


Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron