Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Maximální rozměry HTML šablony

Vše ohledně HTML a formátování

Re: Maximální rozměry HTML šablony

Příspěvekod vpdiablo » 04 zář 2011 16:18

Intell.Net píše:
vpdiablo píše:A vy jste asi na dnešních monitorech 16:10 a 16:9 zřejmě ještě neviděl žádnou stránku s pevně daným rozměrem, jinak by jste nemohl takto odpovědět. Ostatně již dříve to byl problém, stránka o rozměru 800x600 pixelů na monitoru s rozlišením 1024x768 a vyšším vypadá opravdu dementně.
Stránka musí být elastická a vyplnovat na šířku celou plochu monitoru při jakémkoliv rozlišení.


No tak to sem na Vás zvědavej, jak pak rovnáte obsah webu a ještě k tomu optimalizaci na všechny prohlížeče. Neříkám, že to nejde, ale je to fakt za trest. Každý nastavení má svý výhody i nevýhody, já si třeba na většině webech nastavuji 980px šířky, tím si zajistím že od rozlišení 1024x768 se mi to tam vejde akorát. Na větších monitorech je prostě pozadí no.

No přeci jen už se tomu nevěnuji, spíše tak okrajově,abych nestratil přehled, ale dříve než se vypustily stránky na web, tak museli projít aplikací která zahrnovala všechny prohlížeče včetně textového Lynxu a dokonce i nadstavby prohlížečů, a v druhé fázi se ještě přepínalo rozlišení a upravoval se vzhled, pravda přeci jen těch 6let a více zpátky byly stránky jednodušší, vrcholem bylo použití PHP a Javy a začínal pronikat Flash, ale ty skutečně kvalitní stránky se psali ještě ručně v textovém editoru, kod byl přehledný a čistý povětšinou bez chyb.
Dnes je to jiné, složitější, doba postoupila, ale z toho důvodu by mělo být daleko jednodušší takové stránky sestavit, je k tomu lepší nejen sw vybavení, ale snad i chytřejší lidi kteří se to učí ve škole a ne jako já doma, kdy jsem to louskal z anglických stránek, či později hledal inspiraci u českých průkopníků jako byl pan Kosek a jiní.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Maximální rozměry HTML šablony

Příspěvekod Evelineshop » 16 lis 2011 12:15

Dobrý kodér i v dnešnej dobe povačšinou píše stránky růčo (ja osobne v starom dobrom zlatom PSPadu) ;) Robiť celé stránky fo flashi je nanič, ideálne je len nejaký ten flashový prvok.

Je mnoho rádobyprogramátorov, čo to "flákajú" zo šablon a tak potom tie weby vyzerajú (a ja sa často na ne nemožem pozerať). Kto je dobrý a robí originálne, robí z vlastnej hlavy a mnoho v texťáku ;) Na tom sa moc nezmenilo za tých 10 rokov.

P.S. Som mimo iného aj grafička :D
www.EvelineShop.cz
Uživatelský avatar
Evelineshop


 
Příspěvky: 1
Registrován: 12 lis 2011 22:26

Re: Maximální rozměry HTML šablony

Příspěvekod CrayXMP » 24 lis 2011 20:55

Evelineshop píše:Dobrý kodér i v dnešnej dobe povačšinou píše stránky růčo (ja osobne v starom dobrom zlatom PSPadu) ;) Robiť celé stránky fo flashi je nanič, ideálne je len nejaký ten flashový prvok.

Je mnoho rádobyprogramátorov, čo to "flákajú" zo šablon a tak potom tie weby vyzerajú (a ja sa často na ne nemožem pozerať). Kto je dobrý a robí originálne, robí z vlastnej hlavy a mnoho v texťáku ;) Na tom sa moc nezmenilo za tých 10 rokov.

P.S. Som mimo iného aj grafička :D



no tak s tím mohu jedině souhlasit! - s výjimkou PSpadu za notepad :)
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Maximální rozměry HTML šablony

Příspěvekod vpdiablo » 24 lis 2011 20:59

asi tak notepad je klasika, pspad je vylepšeny notepad, když se dobře nastavi je dokonalej.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Maximální rozměry HTML šablony

Příspěvekod gugacka » 24 lis 2011 21:52

pspad pomáhá se v tom orientovat.....
gugacka


 
Příspěvky: 293
Registrován: 19 črc 2011 08:28

Předchozí

Zpět na HTML poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron