Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Dávková úprava fotek-Fast Stone Image Viewer

Vše ohledně HTML a formátování

Dávková úprava fotek-Fast Stone Image Viewer

Příspěvekod vpdiablo » 26 lis 2011 21:48

Spáchal jsem menší návod jak upravovat fotky v programu Fast Stone Image Viewer, který je zdarma a svými funkcemi pokrývá ty nejdůležitější potřeby při správě a úpravách fotografií.
Prográmek si stáhněte zde http://www.faststone.org/FSViewerDownload.htm , nebojte se anglických stránek, program je plně počeštěn již v základu, žádná dodatečná instalace češtiny není potřeba.
Pokud nechcete nic instalovat, nebo jej chcete nejdříve vyzkoušet, stáhněte si "Portable" verzi, neinstaluje se do systému a lze ji provozovat přímo ze složky. Portable verze je upravena pro použití na přenosném Flash mediu, ale je plně funkční i při rozbalení do složky, zip verze je instalační soubor zabalený do zip.
A nyní již k slibovanému návodu:
Po spuštění programu po instalaci by již měla být nastavena čeština, pokud tomu tak není, klikněte v horním menu na "Settings / Language a vyberte Czech, program se vypne a znova zapne, případně jej znovu spustíte sami. Přes levou část se stromem složek si najděte nějaké obrázky a vyzkoušejte si základní ovládání programu. Jakékoliv úpravy a zkoušení provádějte na kopii originálních souborů, ať si je nenávratně nepoškodíte nebo nezničíte, až se s programem naučíte dělat (někdo rychle někdo pomaleji), můžete už upravovat naostro na originálech.

A nyní si ukážeme jak na tu dávkovou úpravu fotek:
Obrázek

Dávkové přejmenování několika obrázků je snadné:
Obrázek

Od něj se dostáváme k dávkovému převodu více fotek dle nastavených parametrů včetně přejmenování, aby jsme si nepřepsali originály.
Obrázek

Dodatečně jsem si uvědomil, že prázdná nerovná se stejná složka ve které jsou originální fotografie, ale vyskočí okno že složka není určena, takže pokud chcete fotografie do stejné složky kde máte originály, zrušte zatržení u položky "Výstupní složka" = zeleně rámovaná část.

Zde je první a nejdůležitější záložka v okně nastavení pokročilých voleb pro úpravy fotografií:
PS: Pro všechna nastavení platí, že dostupná volba se zobrazí až po výběru nebo zatržení funkce kterou si přejete nastavovat, takže v základu s nezatrženou první volbou na záložce mohou být okna všech záložek prázdná. Je to perfektní věc, zobrazený výběr se vztahuje pouze k vybraným funkcím a tudíž se v tom nemotáte a nemusíte přemýšlet která volba patří k čemu.
Obrázek

a další chybička v popisu, u textu .... nepřekročil nejdelší nastavený rozměr ... má být ... nejkratší ....

Toto je druhá nejdůležitější záložka pokročilých voleb pokud chcete vodotisk (text přes fotku):
samozřejmě ta aktivní, označená zeleným puntíkem. ;)
Obrázek
No a ted už nezbývá nic jiného než si nastavené volby uložit do nějakého souboru (velice doporučuji), kliknout na "OK" a poprvé kliknout na tlačítko "Převést".

A tady ještě rychlé směrování pro dvě nejpoužívanější funkce pro samostatnou úpravu fotek, každá úprava probíhá sólo.
Obrázek

Pokud jste dorazili až sem gratuluji, již máte to nejdůležitějží ... začátek zmáknuto. Pokud potřebujete výše uvedené obrázky v lepším rozlišení tak písněte pošlu vám je mailem.
Naposledy upravil vpdiablo dne 26 lis 2011 22:06, celkově upraveno 3
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Dávková úprava fotek-Fast Stone Image Viewer

Příspěvekod drndula » 26 lis 2011 21:55

Pane Bože. :D :D
Uživatelský avatar
drndula


 
Příspěvky: 118
Registrován: 02 črc 2011 14:57

Re: Dávková úprava fotek-Fast Stone Image Viewer

Příspěvekod vpdiablo » 26 lis 2011 22:03

Dej nám sílu ... se tímto prokousat!
Nebojte je to lehké, snadné a zvládne to i malé dítě a bez návodu, pro ty dříve narozené jako jsem já, jsem jej vytvořil a snažil se popsat i to okolo ne jen dvě definované funkce.
Poprvé to je krok za krokem , podruhe jo to už sem zkoušela a potřetí kde to sakra bylo, jo tady tady to je :lol:
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Dávková úprava fotek-Fast Stone Image Viewer

Příspěvekod Twiggina » 26 lis 2011 23:41

Re: vpdiabolo
Vy jste fakt ďábel. Chybí mi tu klanicí, tleskající smajlík a kytičky. Tak si aspoň představte, že to vše bych vám poslala v hojné míře. Tudíž aspoň :beer: :beer: :beer:
Já pracuji v zoner 13, ale jisté rady využiji i tam.
Děkuji přímo zuřivě :pivo:
Přeji krásnou dobrou noc :-)
Směj se zítra bude hůř. Zítra je zítra a nemůže být nikdy dnes! Obrázek
Uživatelský avatar
Twiggina


 
Příspěvky: 115
Registrován: 25 lis 2011 16:54
Bydliště: Jihočeská kotlina - kraj můj milovaný

Re: Dávková úprava fotek-Fast Stone Image Viewer

Příspěvekod ancovicka-nails » 27 lis 2011 02:09

tento program neznám, má to i třeba korekce barev? je to na běžnou úpravu lepší než photoshop?
ancovicka-nails


 
Příspěvky: 299
Registrován: 10 dub 2011 01:11

Re: Dávková úprava fotek-Fast Stone Image Viewer

Příspěvekod vpdiablo » 27 lis 2011 11:47

ancovicka-nails píše:tento program neznám, má to i třeba korekce barev? je to na běžnou úpravu lepší než photoshop?

Ma to upravy barev a čeho si jen vzpomenete, vzorem tohoto programu byl dle mého soudu legendární ACDSee, minimálně co se ovládacího rozhraní týká, určitě neumí složité (z mého pohledu) úpravy jako photoshop nebo nejnovější ACDSee ale je rozhodně intuitivnější než nejlepší freeware v teto kategorii Gimp, vyzkoušel jsem hodně programku , da se říci že nejsou dobré a špatné, záleží co od toho člověk požaduje a já byl zvyklý na ACDSee a Fast Stone Image Viewer se mu hodně přibližuje, ne rozsahem funkcí a možnostmi pro všechny soubory, ale tím co jako obyčejný uživatel potřebuji od správce fotek.
Pro běžné úpravy je lepší než Photoshop, protože je zdarma, ono pro běžné úpravy je i výborná jakákoliv uvolněná free verze Zoneru nebo jiné free programky, záleží na tom jak si s takovým programem uživatel rozumí a zda mu vyhovuje.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16


Zpět na HTML poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron