Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

PROSÍM PŘI POPISU NEPOUŽÍVEJTE NEODBORNÉ TERMÍNY

PROSÍM PŘI POPISU NEPOUŽÍVEJTE NEODBORNÉ TERMÍNY

Příspěvekod ancovicka-nails » 02 črc 2011 15:00

opět dostávám osypky při popisu oblečení, nevím kdo tuto pitomou terminologii na aukru zavedl, ale u trička nebo plavek popis V KLIDU je něco šíleleného, bud je to natažené nebo netataažené, navíc u oblečení, které se nosí na tělo je natažený nebo chceteli napnutý rozměr dost podstatná informace
pokud nemáte na porovnání jiné oblečení z totožného matariálu je vám nenatažený rozměr celkem k ničemu
další u oblečení se rozměr nepoužívá šířka 2x, ale horní obvod, obvod pasu nebo pas, obvod boků
u tílek a šatů se špagetovými ramínky nebo s holými zády je přesnější měřit délku od podpaží
možná se někdo budete čílit, ale jsem odchovaná dvěma generacemi dámských krejčových, z nichž ta starší byla krejčovou u Podolské.....
ancovicka-nails


 
Příspěvky: 299
Registrován: 10 dub 2011 01:11

Re: PROSÍM PŘI POPISU NEPOUŽÍVEJTE NEODBORNÉ TERMÍNY

Příspěvekod lin09 » 15 črc 2011 12:50

DÍKY ZA RADU.TAKÉ MĚ TO MOC NESEDĚLO MÍT V POPISU SLOVO- V KLIDU.RÁD SE POUČÍM.POLEPŠÍM SE. :namol:
lin09


 
Příspěvky: 50
Registrován: 14 úno 2010 14:41

Re: PROSÍM PŘI POPISU NEPOUŽÍVEJTE NEODBORNÉ TERMÍNY

Příspěvekod ancovicka-nails » 24 črc 2011 22:21

ted koukám, jak jsem byla rozjetá co jsem tam nasekala překlepů a to jsem neměla veselý kalíšek :D asi si ho dám :namol:
ancovicka-nails


 
Příspěvky: 299
Registrován: 10 dub 2011 01:11

Re: PROSÍM PŘI POPISU NEPOUŽÍVEJTE NEODBORNÉ TERMÍNY

Příspěvekod Zuzkamr » 17 srp 2011 23:21

Taky v tom dost plavu. Je správně právě např. u šatů se špaget. ramínky uvádět délku od podpaží jako "boční délku" nebo "boční šev"? Já to totiž uvádím u všeho, co má především nastavitelná ramínka. Taky potřebuji vědět, kde se správně měří délka rukávů, já uvádím vždy "spodní šev" ... tak nevím ... protože některé rukávy začínají od ramene a některé od krku. A ještě - jaké jsou důležíté nebo nezbytné údaje u kalhot? Já totiž kalhoty nenosím, jen sukně a šaty a to celoročně... Díky za poučení, když jsem kdysi začínala, nějak jsem se v tom nemohla zorientovat, na Aukru to má snad každý jinak.
Zuzkamr


 
Příspěvky: 4
Registrován: 02 čer 2010 15:15

Re: PROSÍM PŘI POPISU NEPOUŽÍVEJTE NEODBORNÉ TERMÍNY

Příspěvekod lin09 » 28 říj 2011 10:37

DOBRÝ DEN.JÁ DO POPISU VŽDY UVÁDÍM "DÉLKA RUKÁVU OD KRKU" A VŽDY TO SEDĚLO I NA POSR... AUK...A U ŠATŮ NA RAMÍNKA UVADÍM "POSTRANNÍ DÉLKA"
lin09


 
Příspěvky: 50
Registrován: 14 úno 2010 14:41

Re: PROSÍM PŘI POPISU NEPOUŽÍVEJTE NEODBORNÉ TERMÍNY

Příspěvekod ancovicka-nails » 30 říj 2011 00:11

Zuzkamr píše:Taky v tom dost plavu. Je správně právě např. u šatů se špaget. ramínky uvádět délku od podpaží jako "boční délku" nebo "boční šev"? Já to totiž uvádím u všeho, co má především nastavitelná ramínka. Taky potřebuji vědět, kde se správně měří délka rukávů, já uvádím vždy "spodní šev" ... tak nevím ... protože některé rukávy začínají od ramene a některé od krku. A ještě - jaké jsou důležíté nebo nezbytné údaje u kalhot? Já totiž kalhoty nenosím, jen sukně a šaty a to celoročně... Díky za poučení, když jsem kdysi začínala, nějak jsem se v tom nemohla zorientovat, na Aukru to má snad každý jinak.

délka rukávu se měří od ramene - pokud je rukáv nasazen klasicky , od krku bych volila v případě raglánových rukávů, spodní šev je u rukávů vždy přesnějsší, stejně jako délka od podpaží
u špagetových ramínek jsem také pro délku od podpaží i jí tak uvádím, obvzlášt když jsou ramínka posuvná a navíc každá dáma má prsa jinak vysoko
u kalhot by měl být pas nebo ted s bokovkami přesněji horní obvod,boky, vnější délka, vnitřní délka, přední a zadní sed, navíc některé ženy ještě chtějí znát obvod přes stehno a obvod nohavice v lemu - takže když jsem prodávala textil, tak jsem kalhoty nerada prodáva :D
ancovicka-nails


 
Příspěvky: 299
Registrován: 10 dub 2011 01:11

Re: PROSÍM PŘI POPISU NEPOUŽÍVEJTE NEODBORNÉ TERMÍNY

Příspěvekod ancovicka-nails » 30 říj 2011 00:16

lin09 píše:DOBRÝ DEN.JÁ DO POPISU VŽDY UVÁDÍM "DÉLKA RUKÁVU OD KRKU" A VŽDY TO SEDĚLO I NA POSR... AUK...A U ŠATŮ NA RAMÍNKA UVADÍM "POSTRANNÍ DÉLKA"

postranní - správně je boční délka, já pro nechápavé raději uvádím délka od podpaží
ono spouste lidí nezná krejčovskou terminolgii, takže pak když napíšu raglánové rukávy a kupující se mě zeptá, jestli jsou to ty dole rozšířené, tak rostu :lol:
ancovicka-nails


 
Příspěvky: 299
Registrován: 10 dub 2011 01:11


Zpět na Oblečení a doplňky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron