Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

auktiváci podnikněte něco

Pojďte si povídat...

Re: auktiváci podnikněte něco

Příspěvekod HonzaRez » 14 zář 2011 09:53

AVL68 píše:Mnoho (drtivá většina?) "důležitých" prodejců (čti hodně prodávajících) je přesvědčených, že bez Aukra nelze prodávat. Nic jiné pro ně neexistuje. Myšlenku o podpoře konkurence ve svém vlastním zájmu, neuznávají. Vystavit zkusmo nějaké aukce i zde považují za zbytečné, pracné, neziskové, neúčinné atd. Nakolik jde jen o výmluvy, těžko soudit. V každém případě je jejich "stav nečinnosti" tvrdou realitou.


Oukro je dokonalou analogií Uindousů...
HonzaRez


 
Příspěvky: 22
Registrován: 24 kvě 2011 12:18

Re: auktiváci podnikněte něco

Příspěvekod menhet » 03 říj 2011 22:09

Já mám třeba trošku problém s tím, co vyvěsit tam a co tady. Nemám (teda většinou) od každého druhu pět kusů, abych mohla vyvěsit tam i tady a nějak se mi nedaří zkombinovat informace o tom, co jsem vyvěsila tam, tak nesmím vyvěšovat tady, proto jsem zatím pozastavila vyvěšování (stejně jsem ještě nic neprodala).
Na aukru už mám hromadu neprodaných položek a všechny je sem přeťukat, to by bylo trochu zabijácký. Nové věci chci zase vyvěsit spíš na aukru, protože tam se aspoň něco málo prodá.
menhet


 
Příspěvky: 4
Registrován: 21 čer 2011 16:20

Re: auktiváci podnikněte něco

Příspěvekod Vratislav16 » 04 říj 2011 07:56

menhet= beru to tak,že přednášíte nad sebou pohřební řeč. Berte situaci ,jako byste měla obchody ve 2 vesnicích. A nebudu Vám napovídat co musí také udělat prodejce pro svou reklamu .To je pak těžké v naší republice= držet jen nataženou ruku : BERTE TOTO JAKO PŘIROVNÁNÍ ! Proč teda jsou němci úspěšní ?? Položila jste si tuto otázku ?? Mějte se fajn ve svém naříkání.
Uživatel z Beskyd= zde nás život naučil rvát se se životem......... :lol: :pivo:
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: auktiváci podnikněte něco

Příspěvekod vpdiablo » 04 říj 2011 08:29

menhet píše:Já mám třeba trošku problém s tím, co vyvěsit tam a co tady. Nemám (teda většinou) od každého druhu pět kusů, abych mohla vyvěsit tam i tady a nějak se mi nedaří zkombinovat informace o tom, co jsem vyvěsila tam, tak nesmím vyvěšovat tady, proto jsem zatím pozastavila vyvěšování (stejně jsem ještě nic neprodala).
Na aukru už mám hromadu neprodaných položek a všechny je sem přeťukat, to by bylo trochu zabijácký. Nové věci chci zase vyvěsit spíš na aukru, protože tam se aspoň něco málo prodá.

Ano to je problem, vždy musite zvažit co bude lepší, ale da se to udělat tak že vytvořite 2-4 nebo 10 skupin zboží, ktere budete točit dokola, a zároveň je nastřídačku vystavovat, třeba liché na aukru, sudé na auktivě, postupně budete mít na obou serverech neustálou nabídku zboží která se bude měnit a zároveň budete mít zajištěno že kompletní sortiment kromě aktuálně prodaného projde jak aukrem tak auktivou.

To ovšem znamena předpřipravit si aukce třeba do ruznych složek a mit předpřipravene popisy v txt souboru jako zapis www stranky(html kod), tim mužete danou aukci vystavit během pár vteřin na kteremkoliv serveru. Pokud jde o fotky a mate je v jinem uložišti, mužete je tak snadno zabudovat do popisu aukce a na server vystavovat jen nutnou miniaturu, tím se zase o něco zkrátí čas pro vystaveni aukce.
Další zrychleni při vystaveni aukce na auktive, je pomocí předefinovaných zakladnich opakujicich se udajů, ty si vyplníte a pak při zadavani aukce jen stisknete tlačitko tuším v kroku 2 při zadavani a vše co mate přednastaveno se automaticky vyplni. Ale nezkoušel jsem to jen jsem si teto funkce všiml.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: auktiváci podnikněte něco

Příspěvekod www.pojezdy.eu » 04 říj 2011 12:22

AVL68 píše:Mnoho (drtivá většina?) "důležitých" prodejců (čti hodně prodávajících) je přesvědčených, že bez Aukra nelze prodávat. Nic jiné pro ně neexistuje. Myšlenku o podpoře konkurence ve svém vlastním zájmu, neuznávají. Vystavit zkusmo nějaké aukce i zde považují za zbytečné, pracné, neziskové, neúčinné atd. Nakolik jde jen o výmluvy, těžko soudit. V každém případě je jejich "stav nečinnosti" tvrdou realitou.


Toz prvni zhodnoceni po mesici zde... ale upozornuji ze jde o subjektivni a vlastni nazor :-)

System nekolabuje a je svizny, alespon nakolik lze srovnavat system o nekolika tisicich uzivatelich a 100K aukcich se systemem s minimalne desetinasobkem obojiho. Rozhranni je uzivatelsky privetive, neni se treba neustale znovu prihlasovat, vystavit aukce slo celkem rychle, nektere volby jsou prijemnou inovaci (autoopakovani aukci napriklad). Nikdo neprudi kvuli textum v obrazcich kde mame kvuli eshopu copyright, takze usetrim cas s jejich predelavanim...
Neprijemnosti je velke mnozstvi predrazeneho a neprodejneho srotu nabizeneho ve stejnych kategoriich pod oznacenim sberatelska rarita (mozna to bude proto, ze to nikdo nesbira), kterym se pripadni kupujici musi prokousavat - v nekterych pripadech jde totez koupit jako nove bezne za 1/2 ceny, ve zbyle vetsine za 1/10 ve srovnatelnem obdobnem stavu na burzach a to jsou prodejci jeste radi ze to jde z domu.

Horsi je to s prodejem, neco se nakonec i prodalo (dekuji dvema nejmenovanym kupujicim :-) ), ale oproti prodejum na aukru (nebo nasem eshopu) za stejne obdobi (i pres aukro vypadky, "vylepseni" atd) je to zlomek - prestoze nabizim stejne zbozi na obou serverech, zde mozna i neco navic co se na aukru nevyplati inzerovat.
Takze aktualne je to opravdu neziskove a v podstate neucinne.
Uvidime opet za mesic, nebo mozna za dva... Treba si par kupujicich z aukra precte pribaleny letacek a presune se sem...
Ted jsem pridal nekolik zajimavych novych polozek, po kterych se na eshopu vzdy jen zaprasi, jestli se zde vubec prodaji :)
> Moje stránky o mašinkách > X < Užij si život, stejně ho nepřežiješ <
www.pojezdy.eu


 
Příspěvky: 114
Registrován: 25 srp 2011 20:37
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Kecárna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron