Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Registovaní uživatelé

Pojďte si povídat...

Re: Registovaní uživatelé

Příspěvekod horplus » 20 črc 2011 17:35

lin09 píše:TAKÉ PŘETAHUJI SVÉ ZÁKAZNÍKY. :lol:

Jenže aukro rozčiluje pouze prodávájící - kupující tam problém nemají! A moc se jim koukat jinam nechce. :?:
horplus


 
Příspěvky: 14
Registrován: 06 črc 2011 06:57

Re: Registovaní uživatelé

Příspěvekod AVL68 » 20 črc 2011 18:05

Aukro otravuje všechny! Jen kupující to nic nestojí, takže snesou víc.

A hlavně, kupující jdou za nabídkou. A ta je zatím u Aukra pořád pestřejší než zde. Jak doufám, nebude tomu tak napořád ;) .
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Registovaní uživatelé

Příspěvekod CrayXMP » 25 črc 2011 00:30

AVL68 píše:Aukro otravuje všechny! Jen kupující to nic nestojí, takže snesou víc.

A hlavně, kupující jdou za nabídkou. A ta je zatím u Aukra pořád pestřejší než zde. Jak doufám, nebude tomu tak napořád ;) .



ale prosim..!! jste na OBOU (možná všech třech) serverech a dost dobře tedy můžete pochopit, že obchodnici se ROZHODNE nebudou stavět do rolí nějaký "obětních ovcí".. .ano.. je pravda, že cenu prodávaných předmětů na Aukru navyšuje provize vyplácená serveru. Toto je možné nějakým způsobem zohlednit při vystavení na jiném, aukčním serveru.. ale pokud je daný server (naprosto stejně popsaný, stejné fotky) vystaven ńa dvou místech současně - na jenom levněji, na druhém dráže.. a lidi STALE JEJ RADEJI ZAKOUPI na AUKRO.. tak mi prosím neříkejte, že, to je PROBLEM PRODEJCE..

.. Ne.. není. je to zkrátka o serveru, jeho podmínkách, prezentaci, jeho schopnosti přesvědčit kupujícího, že svým příhozem či nákupem neudělá chybu... v tomto sledu nehraje role prodejce jakoukoliv roli. JE TO O SERVERU A JEHO PREZENTACI NABIDEK.
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Registovaní uživatelé

Příspěvekod AVL68 » 25 črc 2011 08:31

CrayXMP píše:.. Ne.. není. je to zkrátka o serveru, jeho podmínkách, prezentaci, jeho schopnosti přesvědčit kupujícího, že svým příhozem či nákupem neudělá chybu... v tomto sledu nehraje role prodejce jakoukoliv roli. JE TO O SERVERU A JEHO PREZENTACI NABIDEK.


Tohle platí v případě, když má server co propagovat. Když aukce nejsou, může být server "zlatý" a přesto toho moc nezmůže. Jedině, že by si tam ty aukce nacvakal sám :D

CrayXMP upřesněte mě prosím, co si mám představit pod vámi použitým termínem "obětní ovce". Že se mnozí uživatelé aukra "chovají jako ovce", s tím bych plně souhlasil. Tak jste to ale asi nemyslel.
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Registovaní uživatelé

Příspěvekod Vratislav16 » 25 črc 2011 09:31

Cray == a tady jsme u toho "pudla" . Tak jako mnoho lidí z našeho národa se nechá raděj vést, jako ty ovce= jak Vy říkáte a jdou za vůdcem stáda. Já nelením a píši, posílám emaily a propaguji si aukce na auktivě sám. Píši Vám o tomhle v jiném vlákně. Provádíte toto také :?: Jestli ano, pak je trh přesycen zbožím ,jež nabízíte. A doporučoval bych nabízet "hrušky " místo "jablek".To je stejná,neb podobná situace, když začnete provozovat obchod ve vedlejší vesnici,neb ulici=také si tam zakazníci musí zvyknout chodit :mrgreen: Nic ve zlém a mějte se fajn :pivo:
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Registovaní uživatelé

Příspěvekod CrayXMP » 27 črc 2011 22:00

Vratislav16 píše:Cray == a tady jsme u toho "pudla" . Tak jako mnoho lidí z našeho národa se nechá raděj vést, jako ty ovce= jak Vy říkáte a jdou za vůdcem stáda. Já nelením a píši, posílám emaily a propaguji si aukce na auktivě sám. Píši Vám o tomhle v jiném vlákně. Provádíte toto také :?: Jestli ano, pak je trh přesycen zbožím ,jež nabízíte. A doporučoval bych nabízet "hrušky " místo "jablek".To je stejná,neb podobná situace, když začnete provozovat obchod ve vedlejší vesnici,neb ulici=také si tam zakazníci musí zvyknout chodit :mrgreen: Nic ve zlém a mějte se fajn :pivo:



je to současně i reakce na příspěvek o jednu pozici výše: termínem "obětní ovce" jsem měl na mysli (možná poněkud nedokonale) očekávanou situaci, že aby se nějaký jiný portál rozjel, tak nestačí tam mít JENOM BOHATOU NABIDKU.. ale také CENOVE ATRAKTIVNEJSI.. a já nevím, jak vy.. ale my dostáváme týdně celou řadu emailu s textem typu ".. zaplatím vám mimo aukro tolik a tolik.." - což naprosto házíme do koše a daného uživatele odkazujeme do příslušných mezí. Nejsme handlíři, ani nějací trhovce, abychom smlouvali.. na smlouvání finální ceny je zde systém ELEKTRONICKE AUKCE.. ale přesně na tom případě lze krásně ilustrovat mentalitu celého stáda uživatelů (jen heslovitě):

a) nejste na aukro? - tak to MUSITE automaticky prodat levněji!! - proč jako?
b) no protože NEPLATITE provize.. - to si myslíte vy
c) .já vám dám max. prvotní cenu minus 10 procent
d .. jděte se ZAHRABAT.. my tímto způsobem neobchodujeme

oni si všichni zřejmě myslí, že finální cenu NAPROSTO VZDY ovlivnuje výše PROVIZE.. ale tak to není.. provizi je nutno brát jako někdy nutné zlo.. třeba jako "marketing".. a tak k tomu přistupujeme i my. Někdy je možné samozřejmě cenu přizpůsobit danému okolí a publiku, ale jindy to nemá naprosto žádný smysl.. co je mi do toho, že někdo vidí na aukru cenu 390 kč za kus, spočitá si dle sazebníku provizi Aukru a chce po nás, at mu to prodáme za 376 kč.. já nemám zájem obchodovat s lidmi, kteří mají tento přístup.. porušují obchodní podmínky pro svůj vlastní prospěch a s ohledem na jejich "mentalitu" lze očekávat další možné problémy v budoucnosti typu, že nám vyčtou, že doporučená zásilka od pošty na sobě měla samolepku s cenou 79 |kč a my jim PREDEM JASNE v aukci dali najevo, že to bude stát 89 kč.

Někteří obchodníci podobné nakupující nazývají "sockami".. já bych takový termín nikdy nepoužil a naprosto se mi příčí (ostatně sám bych mohl být označen "za socku", že v Praze upřednostuji metro před autem). Ale po určité době si zkrátka vypěstujete určité zkušenosti, jak vypozorovat a odhadnout sociopsychologické chování určitých jedinců na základě toho, jak se vyjadřují, jak píší.. jak jsou vulgární.. atd.. jen stěží se tak bude chovat vystudovaný inženýr.. a pak se podle toho následně chováte.. protože nějaké "zákony" a "předpisy" jsou v praxi OPRAVDU NA NIC.. zkuste po někom, kdo zadal objednávku na netu za 890 kč vymáhat ušlý zisk u soudu.. se vám vysměje i váš vlastní právník..
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Registovaní uživatelé

Příspěvekod AVL68 » 28 črc 2011 09:56

CrayXMP: V kontextu toho co jste napsal, opravdu není termín "prodejce jako obětní ovce", přesný. ;)

Musím zdůraznit, že když já zde v diskuzi mluvím o běžném uživateli, tak rozhodně nemám na mysli nějaké ty VYKUKY, ze kterých je Vám zle. Čemuž se nedivím.

Takže, zůstaneme-li u toho běžného uživatele jak ho vidím já, je podle mne důležité, aby tu chvíli pobyl , či dokonce i něco koupil:
1) BOHATÁ NABÍDKA,
2) ZAJÍMAVÁ CENA,
3) ATRAKTIVNÍ PROSTŘEDÍ,
4) POVĚDOMÍ O EXISTENCI AUKTIVY.

1 a 2 musí zajistit uživatelé-prodejci, 3 je věc Auktivy, no a na 4 se podílíme tak nějak všichni. :P Na těchto čtyřech bodech se snad shodneme. Budeme mít jen různý pohled na pořadí a důležitost jednotlivých bodů. A to je normální!

Tak mě nějak uniklo, proč/jak jsme se k takové diskuzi vlastně dostali. :?: :lol:
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Registovaní uživatelé

Příspěvekod vpdiablo » 28 črc 2011 10:59

AVL68 píše:CrayXMP: V kontextu toho co jste napsal, opravdu není termín "prodejce jako obětní ovce", přesný. ;)

Musím zdůraznit, že když já zde v diskuzi mluvím o běžném uživateli, tak rozhodně nemám na mysli nějaké ty VYKUKY, ze kterých je Vám zle. Čemuž se nedivím.

Takže, zůstaneme-li u toho běžného uživatele jak ho vidím já, je podle mne důležité, aby tu chvíli pobyl , či dokonce i něco koupil:
1) BOHATÁ NABÍDKA,
2) ZAJÍMAVÁ CENA,
3) ATRAKTIVNÍ PROSTŘEDÍ,
4) POVĚDOMÍ O EXISTENCI AUKTIVY.

1 a 2 musí zajistit uživatelé-prodejci, 3 je věc Auktivy, no a na 4 se podílíme tak nějak všichni. :P Na těchto čtyřech bodech se snad shodneme. Budeme mít jen různý pohled na pořadí a důležitost jednotlivých bodů. A to je normální!

Tak mě nějak uniklo, proč/jak jsme se k takové diskuzi vlastně dostali. :?: :lol:

Jo lépe to ani vyjádřit nelze.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Registovaní uživatelé

Příspěvekod Behemot » 28 črc 2011 15:59

CrayXMP píše:


Sám začínám se živností a tudíž chápu co znamenají náklady a nákupní ceny ve srovnání s výdělkem a jeho přepočtem na hodinu práce lépe než běžný občan. Proto pro vás mám jen tři věci:

a) nakoupit levněji
b) nabízet zboží které je atraktivní např. tím, že jinde není k dostání
c) vykašlat se na to

Nezlobte se na mě, ale jak sami píšete např. u Dell disketové mechaniky: použít se dá kdekoli jinde, stejně tak jakákoli jiná se dá použít v Dell sestavách a serverech. Nebudeme se bavit o důvodech, nicméně víme, že komponenty Dell, HP apod. stojí dost nehorázné peníze. Právě proto se to snaží všichni majitelé takových strojů obcházet jak je to jen možné. Proto prostě nečekejte, že vám to někdo koupí za 80 Kč, když se dnes obyčejné mechaniky vyhazují po krabicích.

Dál např. u DDS4 pásek - tam jsem Vám nabídku psal já - podíváte-li se do obchodu co stojí 1 GB u pevných disků, tak jistě budete souhlasit, že by člověk musel spadnout z pořádné výšky na hlavu aby koupil pásku co má 20 GB za víc jak 20 Kč. Ceny v obchodech jsou tak zcela mimo mísu a pokud se Vy nepřízpůsobíte ceně za jakou to je odběratel ochoten vzít, prostě neprodáte. Sám mám už tři krabice a brát to za maloobchodní cenu, to mám levnější si zaplatit někde 2TB hosting a zálohovat tam!

Takto můžeme prostě pokračovat. Takže jak říkám, berte jen zboží na kterém uděláte obrat (laptopy, komponenty po kterých je poptávka), nebo se na to vykašlete. O tomhle to je. Ohledně zboží po kterém je poptávka, zatím tu nejsou kupující, to je prostě ono. Ten zbytek vám koupí jen někdo, kdo neví o tom jakou reálnou cenu to má. No ale na takových živit se je neetické, což jak doufám správně chápu dělat nechcete (vycházím už z toho jak píšete že si účtujete poštovné). Pak si ale nemůžete stěžovat že to neprodáte :-)

Co se týče takového smetí s minimální hodnotou, tak pokdu to nesourcujete po korunách či zadarmo, nemáte to ani kupovat. Samozřejmě se to nevyplatí fotit a balit, tak to ale prostě nedělejte!! Napište že kromě vystaveného zboží máte skladem zhruba toto, toto, toto smetí, když bude někdo mít zájem, ať si napíše co by potřeboval a na vyžádání že zašlete odpověď či to máte nebo ne. Co si myslíte, jak to udělám až nacpu na svůj web všechny hodnotnější věci, myslíte, že tam začnu dávat disketovky apod.?
Behemot


 
Příspěvky: 180
Registrován: 21 kvě 2011 18:55

Re: Registovaní uživatelé

Příspěvekod auktiva » 28 črc 2011 18:50

Tak ten kdo prodává náhradní díly na Dell si jistě umí spočítat zdali se mu to vyplatí či nikoliv.

Osobně třeba používám také del XPS s 3 roky NBD a tudíž kupovat ND je zcela zbytečné a po třech letech ho raději dám do bazaru a koupím nový než ho opravovat.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

PředchozíDalší

Zpět na Kecárna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron