Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Foto z pohřbu Petra Bezruče, byl by zájem ?

Pojďte si povídat...

Foto z pohřbu Petra Bezruče, byl by zájem ?

Příspěvekod biggles » 15 lis 2011 07:39

Jávím, že to je morbidní téma, ale vlastním asi 40 těchto fotografií, je tam foto parte, náhrobního kamene, vykopaného hrobu, průvodu s autem , zástupy lidí sledující kolonu aut, čestná stráž pionýrů a kom. pohlavárů u katafalku, smuteční průvod v krojích, nákladní auto s vojáky asi vezoucí rakev, vojáci nesoucí rakev atd. Je to asi věc týkající se ostravska a je mi to líto vyhodit a taky nevím komu to nabídnout a jestli o to bude zájem, ale jako dokumentace té doby..... a hlavně kolik takových autentických fotografií se dochovalo. Poradíte co s tím ???
biggles


 
Příspěvky: 423
Registrován: 15 čer 2011 19:30

Re: Foto z pohřbu Petra Bezruče, byl by zájem ?

Příspěvekod Vratislav16 » 15 lis 2011 07:57

dobré ráno= nyní jsem četl na googlu, že P.BEZRUČ ( VAŠEK) je pochován v Opavě . Kdo sbírá Opavu, tak to pro něho má význam
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Foto z pohřbu Petra Bezruče, byl by zájem ?

Příspěvekod biggles » 15 lis 2011 08:08

No já bych to vystavil, ale popravdě nevím zda to jsou originály, je to sice na jakoby fotografickém papíru a vypadá to jako normální starý typ fotografie, ale nevím jestli se tyto fotografie nedaly třeba já nevím v 80 tých letech nějak zkopírovat, aby to vypadalo jako originální fotografie, jsou až dost podezřele zachovalé a nezežloutlé. Po převratu by to asi nikdo nedělal, protože proč by to dělal, když se to týkalo bývalého režimu. Myslíte, že i v té době by za to někomu stálo za to, aby to kopíroval a hlavně byla taková technika normálně pro běžného fotografa k mání ? Mě to připadá jako fotografie nějakého tehdejšího novináře. Není to z půdy a je to z insttuce, která pořád existuje ....
biggles


 
Příspěvky: 423
Registrován: 15 čer 2011 19:30

Re: Foto z pohřbu Petra Bezruče, byl by zájem ?

Příspěvekod biggles » 15 lis 2011 08:13

Prostě, kdysi za bývalého režimu to někdo dal mé ženě, ona to hodila do krabice se svými věcmi a zapoměla na to. Teď se tato krabice přehrabávala a třídily se věci na spálení a já na tyto fotografie narazil. Žena už si vůbec nevzpomíná, kdo jí to dal před cca 30 lety, ale lidi nosili takovéto věci z pozůstalostí apod.
biggles


 
Příspěvky: 423
Registrován: 15 čer 2011 19:30

Re: Foto z pohřbu Petra Bezruče, byl by zájem ?

Příspěvekod biggles » 15 lis 2011 08:36

Teď jsem taky trošku googlil a dočetl se, že se pohřbu účastnily davy lidí a museli to regulovat vojáci, takže jsem si odpověděl na otázku, proč je na fotografiích tolik vojska ...
biggles


 
Příspěvky: 423
Registrován: 15 čer 2011 19:30

Re: Foto z pohřbu Petra Bezruče, byl by zájem ?

Příspěvekod biggles » 15 lis 2011 08:57

Víťo já jsem je vystavil, tak zkuste jako pohledář posoudit zda jsou dobové.... Bude jich tam víc, tak se mrkněte dík :D
biggles


 
Příspěvky: 423
Registrován: 15 čer 2011 19:30

Re: Foto z pohřbu Petra Bezruče, byl by zájem ?

Příspěvekod Vratislav16 » 15 lis 2011 09:31

Já myslím, že jsou dobové. Doporučuji napsat do názvu aukce = 3KS FOTO Z POHŘBU / PETR BEZRUČ ..... , neb někdo si bude myslet, že nabídky je v 1 aukci na celých 40ks :!: :lol:
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Foto z pohřbu Petra Bezruče, byl by zájem ?

Příspěvekod biggles » 15 lis 2011 09:39

Dík já to vystavil v podstatě jen pro vás, aby jste to mohl posoudit.... kolik tam mám dát vyvolávací cenu a ještě dotaz poraďte kategorii, já jinou vhodnou nenašel, třeba např. historické foto .....
biggles


 
Příspěvky: 423
Registrován: 15 čer 2011 19:30


Zpět na Kecárna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron