Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Aukro zavedlo plošné poplatky za vystavení!

Pojďte si povídat...

Re: Aukro zavedlo plošné poplatky za vystavení!

Příspěvekod Vratislav16 » 22 lis 2016 08:28

To je zvláštní názor od wendelyna = on je ze stejného města ,jako majitel AUKTIVY a to z Poděbrad :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Zapomněl ale dodat, když někdo zveřejní 100 aukcí, tak na aukru zaplatí za spuštění = ceelých 50,- a třebas se nenajde ten správný zajemce. Za měsíc by to bylo celých 200,-Kč a nic byste nemuseli prodat= to se tam také stává.
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Aukro zavedlo plošné poplatky za vystavení!

Příspěvekod salusvictis » 22 lis 2016 12:06

wendelín má pravdu i nemá. Je pravda, že na auktivě se můžou hromadit i neprodejné nebo přeceněné věci a straší tu po léta. :shock:

Nicméně... ačkoli nemám nic proti bohatým kapitalistům a úspěšným velkopodnikatelům na aukcích (pokud obchodují poctivě), tak pro obyčejné lidi co chtějí jen pročistit svou sbírku nebo si trochu přilepšit pár stokorunama měsíčně, tak pro ty je padoš za aukci opravdu přes čáru. Já např. měl do min. měsíce obrat na aukru cca 5 tisíc měsíčně s průměrným počtem 150 jednotlivých aktivních aukcí. Většina aukcí ale byla tvořena segmentem levných pohlednic a časopisů od 3 do 49Kč. Průměrně se každá věc prodala za 1 až 3 měsíce od prvního vystavení (ale prodalo se nakonec prakticky skoro všechno), takže za současných podmínek bych např. za prodej 9kč pohlednice zaplatil 4Kč za vystavování + skoro 1kč provize. Poplatky 50% jsou lichva. Při stovkách aukcí to u některých prodejců znamená zvýšení nákladů o tisíce korun a pochybuji že avízované snížení provizí jim to dostatečně vykompenzuje. Vpodstatě se tam teĎkonc nevyplatí nabízet cokoli za míň jak 100Kč :evil:

Některé kategorie tak nevyhnutelně z aukra vymizí a sníží se i celkový objem zboží (hlavně v levné cenové hladině). Pokud skutečně bylo záměrem majitelů aukra zbavit se chudých prodejců a soustředit se jen na dražší, lukrativní a žádané = rychle prodejné zboží, pak reforma splní svůj účel. Osobně bych to ale na jejich místě neriskoval = dobrovolně se zbavovat praktického 90% monopolu na trhu jen kvůli krátkodobému zvýšení zisků, to je pitomost. Kdyby místo toho zrušili úplně všechny polatky za vystavení a navýšili si provize, přijala by to obec trhovců určitě lépe a zvýšili by si i obrat. To je lidská psychologie. :geek:
salusvictis


 
Příspěvky: 7
Registrován: 25 úno 2014 11:26

Re: Aukro zavedlo plošné poplatky za vystavení!

Příspěvekod wendelyn » 22 lis 2016 13:10

Tohle směrování Aukra od sběratelského a aukčího portálu k obrovskému "internetovému obchoďáku" přece trvá už řadu let.Přestal jsem tam prodávat v době,kdy zavedli povinné PayU,začali vkládat reklamy do jednotlivých aukcí a vadily mi určitě i další záležitosti,které už si ani nepamatuji.Nedávno jsem doma lehce uklízel,chtěl jsem prodat pár věcí a tak jsem se na Aukro na pár týdnů vrátil.PayU je opět dobrovolné,reklamy z aukcí pryč,technické výpadky jsem nezaznamenal a změnu v poplatcích jsem nepostřehl,protože v době,kdy byly zrušené jsem na Aukru nic nevystavoval.Pár věcí,které jsem vystavil za dvacku,vyšplhalo na cenu několika stokorun...Takže z mojí strany spokojenost.Ale je to přesně o tom prodat na první nebo druhý pokus.
Pokud prodáváte pohlednice za desetikorunu a prodej trvá několik měsíců,pak je moc fajn,že existuje Auktiva.Na doplnění sbírek a přivydělání si pár stokorun je naprosto ideální a nevěřím,že u nás existuje sběratel,který by Auktivu neznal.Ale pořád trvám na tom,že kdyby se mi do ruky dostala zajímavá a unikátní pohlednice,vystavím jí nejdřív do aukce na Aukro.Ať si o tom pan Vratislav myslí,co chce!(-:
Nejsem žádný propagátor Aukra a nekomerční pojetí Auktivy je mi ohromně sympatické.Jen se snažím koukat na věc realisticky.
wendelyn


 
Příspěvky: 36
Registrován: 24 kvě 2011 05:25

Re: Aukro zavedlo plošné poplatky za vystavení!

Příspěvekod Vratislav16 » 22 lis 2016 18:23

Vážení, neminím dále zde diskutovat o aukru + řešit tamní problémy.TADY JE AUKTIVA A NE aukro!!!!. A vím, že na AUKRU je problémů více než zde na AUKTIVE. NEVÍM JESTLI jste byli i mezi těma na aukru, co třebas jste měli najednou zveřejněny aukce 2x a byly prodány a pak jste nasráni toto zjistili, když jste zboží vychystávali a museli se omlouvat kupcům. Na odklepnuto,( jež zkrachovalo pro aroganci majitele) za zmínku o jiném aukčním portálu jsme byli majitelem "odstaveni". Zde auktiva trpí diskusi o aukru.Řešme zde auktivu a ne aukro == to ale diskusi zrušilo.
Takže takto= já také kdysi začínal na aukru a mám tam cca 812 bodů hodnocení. Jsem již v důchodovém věku a tak ať se rozčilují druzí ,ale oni druzí se nechávají unášet proudem, neb zjišťují , že ta diskuse je o něčem a o ničem a tak raděj drží !hubu" . Mějte se fajn , nemám zase tolik času ,abych zde pořád diskutoval :drink: :drink: :drink: Ja raděj zde od počátku pomáhám mimo přímo adminům vylepšovat portal auktivu== Musíme si přiznat, že v česku jsou na určité urovni jen a jen diskutované aukro a nediskutovaná auktiva. Nic jiného zde bohužel nemáme na úrovni. :lol: :lol: :lol: Proto to takto berme. Před 2 roky zkrachoval auktion.cz ( majitel měl velké oči....)+ Ikup == skončil také . Budme rádi, že auktiva funguje,jak funguje .Kdo se neumí přizpůsobit, tak ať spustí dalšího konkurenta, když myslí, že je to jednoduché :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: PŘEJI PŘÍJEMNÉ VÁNOCE A KONEC ROKU :D :namol: :opily: :lol: uživatel tohoto společenství z BESKYD
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Aukro zavedlo plošné poplatky za vystavení!

Příspěvekod jkmineral » 11 pro 2016 18:36

já již jsem na aukru také již definitivně skončil, navíc, kdysi aukci za týden shlédlo třeba 200 lidí, nyní když je 20, tak je to úspěch :)
jkmineral


 
Příspěvky: 39
Registrován: 19 lis 2011 19:38

Re: Aukro zavedlo plošné poplatky za vystavení!

Příspěvekod salusvictis » 12 pro 2016 19:22

To je asi tím, když se na aukčním serveru nabízí příliš mnoho zboží a počet kupců nenarůstá (víc jak 10 milionů už nás tu v této malé zemičce nebude). Cena za úspěch příliš přehřátého projektu. Lidi prostě nestíhají prohlédnout si a vyhledat všechno zboží, které by chtěli.
salusvictis


 
Příspěvky: 7
Registrován: 25 úno 2014 11:26

Re: Aukro zavedlo plošné poplatky za vystavení!

Příspěvekod vvitty » 20 led 2017 11:39

salusvictis píše:Co dodat. :evil: Od 8.11. platí na Aukru nový ceník. Nastává, jak k tomu sami říkají:
"zjednodušení ceníku. Nově jsme sjednotili poplatky za vystavení, abyste se v Aukro ceníku lépe vyznali. Díky tomu bude výhodnější prodej v Aukro shopech a v některých kategoriích se sníží poplatky za vystavení. V jiných si za vystavení inzerátu nově připlatíte.
Tato změna přinese i přehlednější Aukro, po kterém v poslední době volali nejen kupující ale i mnozí prodejci... Prodejci bez podnikatelského účtu zaplatí za vystavení nabídky v jakékoliv kategorii 0,50 Kč." :o

Já po tom tedy rozhodně nevolal. Výsledkem je naprostá nerentabilita prodejů v levnějších aukcích a všeho co není okamžitě prodejné. Kategorii sběratelství to postihne asi brutálně. Jestli si chtějí odehnat své zákazníky, zafunguje to spolehlivě. Neumím si představit, že bych např. za každou pohlednici platil půlkorunu týdně a čekal půl roku než si ji třeba někdo koupí. Drtivou většinu svých aukcí na aukru proto definitivně ruším. Nazdar. :x

PS: Uvidíme, jestli to třeba nezvýší fluktuaci na auktivě??? ;)


Ty jo, diky za info, koukam ze po dlouhe dobe zlevnili a za drazsi zbozi pri vystaveni uz nedam 1,- a vice ale jen 20 haliru, pujdu pridat par aukci. Jeste ze jsem se sem po dlouhe dobe zasel podivat jestli to tu jeste neumrelo uplne :lol:
vvitty


 
Příspěvky: 1
Registrován: 20 led 2017 11:35

Předchozí

Zpět na Kecárna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron