Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Bezpečnost

Novinky na Auktiva.cz

Moderátor: auktiva

Bezpečnost

Příspěvekod auktiva » 09 čer 2011 09:37

Dobrý den,
s rostoucím počtem uživatelů se nám sem bohužel občas zatoulá nějaká černá ovce od konkurence. Dávejte si tedy pozor na nové prodejce bez hodnocení prodávající položky za velice zajímavé ceny.

Kontrolujte předvším:
- Jestli adresa existuje
- Zdali funguje uvedený telefon
- Zkontrolujte si možnost osobního předání či dobírku

U dražších plateb Vám můžeme pomoci a udělat prostředníka v platbě.

Jakékoliv podezřelé položky či uživatelehlaste.

Pěkný den
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Bezpečnost

Příspěvekod ancovicka-nails » 09 čer 2011 11:26

co zavést možnost aby neověření uživatelé nesměli prodávat
kdo to s prodejem myslí vážně, toho 48,- nezabije
ancovicka-nails


 
Příspěvky: 299
Registrován: 10 dub 2011 01:11

Re: Bezpečnost

Příspěvekod auktiva » 09 čer 2011 11:39

Je pravda že v současné době pochazí 88% prodeje od ověřených uživatelů. Problém je, že to strašně brzdí při začátku prodeje. Třeba na odklepnuto.cz to takhle funguje a vzhledem k délce ověření je to zabiják. U nás sice ověření běžně proběhne do 3 pracovnách dnů od zaplacení, bohužel i to je někdy moc.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Bezpečnost

Příspěvekod ancovicka-nails » 09 čer 2011 11:44

a co tedy kupující u neověřeného uživatele dát možnost aby zaplatil, až když bude prodejce ověřen
ancovicka-nails


 
Příspěvky: 299
Registrován: 10 dub 2011 01:11

Re: Bezpečnost

Příspěvekod auktiva » 09 čer 2011 11:48

jako možnost by byla i třeba povinnost ověřit si adresu třeba do 14 dnů od vystavení první položky, poté by byly aukce pozastaveny. Nebo třeba nutnost ověřit účet před koncem první aukce.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Bezpečnost

Příspěvekod ancovicka-nails » 09 čer 2011 12:08

to je také dobrý nápad, já jsem určitě pro, kdo to s prodejem myslí vážně, měl by s nechat adresu ověřit
já sama zde prodávám pod stejným nickem, který mám i na konkzrenčních serverech a stejný název má i můj e-shop - mám za to, že i to je určitou známkou serióznosti
ancovicka-nails


 
Příspěvky: 299
Registrován: 10 dub 2011 01:11

Re: Bezpečnost

Příspěvekod AVL68 » 09 čer 2011 19:25

Já bych navrhoval uživatele, který neprojevil vůli o své ověření za celý měsíc (tří měsíce?), aby byl zablokován-zrušen. Sice přijdete o několik uživatelů, zřejmě vtipálků a "černých vran", ale vaší pověsti to určitě prospěje.

Jinak je to na zodpovědnosti každého z nás. Je přece hloupé a nebezpečné přihodit tisíce na zboží u uživatele, který neprojevil snahu o sobě cokoliv zdělit (ověření) a dokonce i jeho telefon je nefunkční! Pokud v takové aukci přihodím, koleduji si o problémy.
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Bezpečnost

Příspěvekod WastingDouglas » 10 čer 2011 14:51

Dobry den,ne ne,overeni je do druheho dne,7.6.sem se registroval,jeste ten den semposlal 48korun na ucet auktivy,kliknul sem na overeni adresy,dopis tu byl hned druhy den,parada,super rychlost,ne jako odklepnuto,kde to trvalo skoro pul roku.
Obrázek
WastingDouglas


 
Příspěvky: 16
Registrován: 07 čer 2011 13:22


Zpět na Novinky & oznámení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron