Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Ověřování účtů

Novinky na Auktiva.cz

Moderátor: auktiva

Ověřování účtů

Příspěvekod auktiva » 04 črc 2011 09:57

Uživatelé, kteří budou platit poplatek složenkou případně bude jejich adresa P.O. Box a podobně, dostanou slabší formu ověření.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Ověřování účtů

Příspěvekod Geiss » 18 zář 2011 11:01

Tak to mi přijde celkem nespravedlivé. Bydlím na hájovně v lese, kam nikdo nic nedoručuje a p.o. box prostě mít musím. A jen proto budu méně důvěryhodná? Poplatek jsem platila včera večer přes účet...
Geiss


 
Příspěvky: 6
Registrován: 17 zář 2011 19:22

Re: Ověřování účtů

Příspěvekod auktiva » 18 zář 2011 11:46

Dobrý den,
bohužel ale takhle nemáte ověřenou skutečnou adresu. Není to jen o naší důvěře, ale důvěře lidí celkově a s tou my nic neuděláme. Rozdíly zatím nejsou, uvažujeme o řešení (kupříkladu rozdílné ikonky,...)
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Ověřování účtů

Příspěvekod Vratislav16 » 18 zář 2011 11:48

geiss= proč nás bulíkujete. Hájenka,pokud má číslo popisné a je zkolaudována je v evidenci nějaké doručovací pošty a tá má povinnost dodávat zásilky( pro nedostupnost, mnohde jsou schránky u cesty). Za P.O BOX navíc se musí měsíčně poště platit poplatek za užívání.Zajímalo by mne kde máte trvalé bydliště? Na hájence asi ne ! :!:
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Ověřování účtů

Příspěvekod Geiss » 19 zář 2011 11:27

No, vzhledem k tomu, že trvalé bydliště mám na jiné hájovně, která je nepřístupná ještě víc, tak mám p.o. box v obci, kde pracuji na Lesní správě. Chodí mi denně balíky, takže nevím, co by řešila schránka někde u silnice (navíc jezdit na poštu opačným směrem, než pracuji). Zvláštní je, že jiným aukčním portálům to nijak nevadí. Chápu, že pro určité lidi je problém pochopit, že mám prostě tři adresy a z toho jednu doručovací... Ne každý má všechno pod nosem...
Geiss


 
Příspěvky: 6
Registrován: 17 zář 2011 19:22

Re: Ověřování účtů

Příspěvekod vpdiablo » 19 zář 2011 15:08

auktiva píše:Dobrý den,
bohužel ale takhle nemáte ověřenou skutečnou adresu. Není to jen o naší důvěře, ale důvěře lidí celkově a s tou my nic neuděláme. Rozdíly zatím nejsou, uvažujeme o řešení (kupříkladu rozdílné ikonky,...)

A nešlo by pokud by v těchto případech nahradit ověření poštou nějakým jiným způsobem?
Respektive pokud je to pošta v malé obci, tak je to určitě jiné než POBox na hlavní poště 50 tisícového města.
Nevím jestli pošta může třeba dát nějaké ověření o majiteli POBoxu, nebo ja nevim oskenovat občanku třeba jen její zadní část, nebo pevná telefonní linka i když na hájovně asi nebude.
No už mě nic nenapadá jak jinak ještě ověřit bydliště, leda snad ověření na úřadu nebo i pošta už vlastně dělá ověřování listin a dokumentů, tak třeba nějakým ověřeným dokumentem.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Ověřování účtů

Příspěvekod auktiva » 19 zář 2011 15:12

Leda minimálně 2 doklady se stejnou adresou (ač to dneska také není problém sfalšovat), navíc pokud někdo nežije na adrese trvalého bydlíště nepomůže ani tato varianta. Pokud dům/ chata nemá adresu tak ji nemůžeme ověřit.

My ten účet ověříme, ale s tím, že uživatelé budou upozorněni že se nejedná o pravo uadresu.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Ověřování účtů

Příspěvekod vpdiablo » 19 zář 2011 15:20

auktiva píše:Leda minimálně 2 doklady se stejnou adresou (ač to dneska také není problém sfalšovat), navíc pokud někdo nežije na adrese trvalého bydlíště nepomůže ani tato varianta. Pokud dům/ chata nemá adresu tak ji nemůžeme ověřit.

My ten účet ověříme, ale s tím, že uživatelé budou upozorněni že se nejedná o pravo uadresu.

samozřejmě, mě jen zajímalo zda by to bylo ve vyjímečném případě možné, pokud bude mít uživatel snahu a vůli a za pomoci jiných prostředků než jen pošty ověřit adresu uživatele samozřejmě na jeho náklady.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Ověřování účtů

Příspěvekod Geiss » 19 zář 2011 16:34

Osobně si myslím, že pokud někdo bude chtít, tak napíše jakoukoliv adresu (do práce, ke známým) a stejně se nezjistí nic. Mohla jsem napsat adresu do práce a byl by klid. Bohužel, chtěla jsem, aby to bylo pravdivé. Možná poučení pro příště... :?
Geiss


 
Příspěvky: 6
Registrován: 17 zář 2011 19:22

Re: Ověřování účtů

Příspěvekod Geiss » 19 zář 2011 16:47

Pro vpdiablo: Pevná linka na hájovně je - je tu ohlašovna požáru, jenže není v telefonním seznamu. Mě to zarazilo, protože tenhle problém na aukčním portálu řeším poprvé. P.o. boxů je na Lánech 12 a každý mě tam zná - takže třeba ověřit na poště telefonicky, nevím.

Pro Vratislav16: Nevím, že nemůžete pochopit, že někdo prostě bydlí na samotách (trvalý pobyt nebo fyzický pobyt) bez možnosti přístupu (zavřené závory, vzdálenost od nejbližší obce). Ano, platím si p.o. box (korespondenční adresu), protože mě to vyjde levněji, než dojíždět na poštu, pod kterou hájenka spadá. Ale kdyby někdo chtěl komentáře, tak na Aukru je možno si ověřit moji "důvěryhodnost"...
Geiss


 
Příspěvky: 6
Registrován: 17 zář 2011 19:22


Zpět na Novinky & oznámení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron