Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Seznam nedostatků a vylepšení pro A-team

Vaše návrhy a nápady

Re: Seznam nedostatků a vylepšení pro A-team

Příspěvekod auktiva » 11 črc 2011 12:13

Protože to není nově vystavená, je to tatáž aukce
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Seznam nedostatků a vylepšení pro A-team

Příspěvekod vpdiablo » 11 črc 2011 15:28

auktiva píše:Protože to není nově vystavená, je to tatáž aukce

ano ale s novým počtem kusů od začátku s datumem od-do, takže je to nová aukce stejného předmětu se stejným zadáním, prostě pokud ji bude prodávající opakovat po celý rok a za ten rok u něj tuto aukci koupí 369 lidí, tak ačkoliv bude aukce na 20 kusů, pod aukcí bude 369 kupujících kteří koupili předmět v této aukci, ale to je špatně, oni to nekoupili v této konkrétní aukci, ale v těch aukcích na tento předmět které běželi v průběhu celého roku a to nemá s touto konkrétní aukcí která běží od-do přece vůbec nic společného, ano je to aukce stejného předmětu ale v této aukci nikdo nic ještě nekoupil, tak tam nemůže být žádný kupující.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Seznam nedostatků a vylepšení pro A-team

Příspěvekod mivandy » 11 črc 2011 15:40

Dovoluji si přidat návrhy na vylepšení: Při zadávání aukce je zbytečně hodně rolování. Počáteční cenu a Kup teď bych dala na jeden řádek. Vyhrazenou cenu zrušit. Umístění předmětu mi připadá zbytečné (jistě je to až na výjimky stále stejný údaj, tu výjimku by mohl prodejce uvést do textu aukce), zabírá místo, stačilo by to nechat v nastavení nebo někde bokem.
U dopravy přidat cenný balík. U platby možnost složenkou (každý nemá účet, dát kupujícím tuto možnost). Děkuji za zvážení.
mivandy


 
Příspěvky: 14
Registrován: 10 črc 2011 16:10

Re: Seznam nedostatků a vylepšení pro A-team

Příspěvekod auktiva » 11 črc 2011 16:33

vpdiablo: řešili jsme to s Vámi v jiném vláknu: počet kusů se nedorovnává, je stále stejný aby náhodou tou automatikou nedošlo k prodeji více kusí než máte. Pokud prodáte všechny předměty a vystavíte novou aukci, má jiné ID.

mivandy: umístění je sice v 99% totožné, ale rušitho nechceme. Možná by mohlo být na "rozkliknutí".

Doprava a platba projde kompletní přestavbou, brzy vypíšeme anketu kde si každý bude moci říct co tam bude chtít.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Seznam nedostatků a vylepšení pro A-team

Příspěvekod FERDA1954 » 11 črc 2011 18:43

mivandy: až mi při vašem příspěvku přeběhl mráz po zádech.Jednou jsem si takto naběhl.Byl jsem zrovna nemocen a pověřil jsem známou aby za mně šla poslat peníze obchodníkovi , který neměl účet u banky.To co následovalo mě uzemnilo a do dnes to nemohu rozdýchat.Pošta si vzala 22,-kč a já tím, že jsem tam nebyl jsem neměl obranu.Být na té poště nic bych jim nedal.Raději bych skousl negativní hodnocení.Každému by mělo být jasné , že obchoduje na internetu a tudíž z domova a né s pošty.Prodejce,který nemá účet u banky nemá na internetovém obchodě co dělat.To je známka toho jak si váží potencionálních kupujících.Vůbec mu není hanba hnát mrzáka na poštu.No a kupující mít bankovní účet nemusí , ten si na té poště může poslat peníze na účet prodejce složenkou.Uvědomte si všichni jak dlouho by trval obchod kdyby prodejce čekal až mu pošta oznámí,že tam má peníze a pak by teprve šel na poštu poslat balík.Možná si řeknete no a co stejně na tu poštu musí ale vžijte se role prodejce,který prodá 100-200 věcí za měsíc.Ten by vám poděkoval.Já osobně jsem rád,že zde ta možnost není alespoň sem nepřijde obchodovat 7NU74 z ODKLEPNUTO.
FERDA1954


 
Příspěvky: 3
Registrován: 09 srp 2010 14:40

Re: Seznam nedostatků a vylepšení pro A-team

Příspěvekod AVL68 » 11 črc 2011 22:04

auktiva píše:Protože to není nově vystavená, je to tatáž aukce


A to je ten problém. Jestli to bobře chápu, hancl přihodil na aukci, která měla vyznačený konec (sobota). Nevyhrál, a už o ni (zboží) nemá zájem. Přesto v jejím opakování figuruje (je účastníkem) dál!

Mě by to taky vadilo. :evil: Co se stane v situaci, že se prodávající u takové aukce rozhodne v nějakém dalším opakování (třeba po půl roce) snížit Vyhrazenou cenu a ta se "potká" s příhozem od hancl? Vyhraje tak zboží o které už nemá dávno zájem? Nemělo by opakování aukce být čisté od příhozů?
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Seznam nedostatků a vylepšení pro A-team

Příspěvekod auktiva » 11 črc 2011 22:10

Vyhrazená cena se u aukcí s příhozem měnit nedá!
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Seznam nedostatků a vylepšení pro A-team

Příspěvekod ancovicka-nails » 11 črc 2011 22:34

ferda - asi bzlo myšleno, že kupující nemá účet ne prodejce
to se stává dost často na aukru u nováčků, co píšou, že zboží chtějí poslat nadobírku, protože nemají účet, takže jim pak člověk musí vysvětlovat, že stačí vaplnit na poště složenku, která převede peníze na účet
ancovicka-nails


 
Příspěvky: 299
Registrován: 10 dub 2011 01:11

Re: Seznam nedostatků a vylepšení pro A-team

Příspěvekod AVL68 » 11 črc 2011 22:35

Aha. Tak to ta moje "krizová situace" nemůže nastat. Přesto se přimlouvám za nějakou úpravu, aby přihazující nebyl v aukci "vláčen" několik měsíců. Třeba příhozy z "ukončené části" aukce smazat a nejvyšší příhoz přesunout do Počáteční ceny, se kterou by opakování začalo. Šlo by o určitou regulaci aukce s Vyhrazenou cenou. :D :D
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Seznam nedostatků a vylepšení pro A-team

Příspěvekod auktiva » 11 črc 2011 22:50

To není zase tak špatný nápad
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

PředchozíDalší

Zpět na Náměty na nové služby a zlepšováky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron