Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

90.000 aukcí - a "prodejnost" možná 1 % ?

Vaše návrhy a nápady

90.000 aukcí - a "prodejnost" možná 1 % ?

Příspěvekod CrayXMP » 14 črc 2011 21:36

já tedy nevím, ale zkuste mi prosím někdo vysvětlit, proč už při tak docela široké nabídce + řádově pokaždé o něco mááálo nižších cenách než na Aukru, tu stále nikdo nejenom nic nenakupuje ALE ANI NEDAVA DO SLEDO VANI??!!

To sledování mě zajímá ze všeho nejvíc.. nemusím přeci kupovat, ale můžu chtít sledovat, zdali prodejce bude postupně cenu upravovat či nikoliv. A pokaždé to nedělají jenom prodejci.

zkusil jsem "letmý test" skrze vyhledávání na google.com (hledaný díl "vostro 1710 lcd bezel" + Kč).. tam se dalo čekat, že hned nevyskočí dvě desítky stránek. Na prvních asi 5 místech je náš vlastní e-shop a na tom další Aukro - a Auktiva?? NENI NIKDE!!! Jen schovaná někde pod "hledej-aukce.cz".. žádný VLASTNI PRIMY LINK na danou aukci na auktiva.cz

a v tom zkrátka vidím jeden z hlavních problémů:

a) lidi hledají přes vyhledávače, to je typické
b) AUKTIVA má naprosto NESMYSLNE pokažený design, kdy jakýkoliv předmět má spojenou cenu + Kč bez mezery, tedy máte "3990kč".. (možná proto to google nezobrazí)
c) i náš "blbý" e-shop na krámky.cz má lepší SEO než Auktiva.. když tam přidáme novou položku, tak už za cca 10-20 h je zaindexována robotem z google..
d) zmiňovaný díl pro Vostro 1710 LCD bezel byl na Auktiva přidán snad už před 4 dny


Nemůže tohle být jeden z kardinálních problémů, proč kupující nechodí na Auktivu? Tj. že nejsou schopni se dohledat dané položky skrze běžné vyhledávače?
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: 90.000 aukcí - a "prodejnost" možná 1 % ?

Příspěvekod auktiva » 14 črc 2011 22:12

Dobrý den,
myslíme si že Problém s Kč není seoproblém, málokdo vyhledává slovo Kč.

Je pravda že s google máme dlouhodobě problém, snažíme se s tím něco dělat ale on si tvrdošíjně stojí za svým, seznam je na tom lépe.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: 90.000 aukcí - a "prodejnost" možná 1 % ?

Příspěvekod auktiva » 14 črc 2011 23:01

Jinak o SEO se snažíme, jenže problém je v tom že pro kvalitní bychom museli projít každou aukci a upravit její popis, významné části přidat do hlavičky aukce,... leda že bychom přidali nějakou kolonku pro TAGY, případně vytvořili nějaký extraktor důležitých slov.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: 90.000 aukcí - a "prodejnost" možná 1 % ?

Příspěvekod CrayXMP » 14 črc 2011 23:07

1) dovolím si reagovat, že ". museli bychom upravovat každou jednotlivou hlavičku".. je naprosto lichý argument. onen zmíněný server NIC TAKOVEHO ROZHODNE NEDELA. .určitě by se mu to ani vůbec nevyplatilo.. a zkuste si to sami.. když se podíváte do našeho e-shopu, vyhledat jakýkoliv jiný díl skrze google.

2) když podle vás "nikdo nepoužívá při vyhledávání parametr KC".. poraďte mi tedy, jak mám začít jako uživatel hledat počítačový díl, kde veškerá terminologie je naprosto zcela v angličtině - ale já chci vyfilitrovat jenom české prodejce? dát omezení na .cz doménu? Ale kdež.. při svých cenách před lety si mnozí registrovali raději .com nebo .eu. Vámi odsuzovaný parametr "kč" je v tomto ohledu naopak naprosto NEJSPOLEHLIVEJSIM KRITERIEM, protože "č" na klávesnici v zahraničí umí - či se s tím páře - jen mááálokdo..
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: 90.000 aukcí - a "prodejnost" možná 1 % ?

Příspěvekod auktiva » 14 črc 2011 23:23

My neříkáme že to musí dělat, říkáme že správné SEO texty dokáží dělat divy.

Kč jsme Vám oddělili. Také přemýšlíme že tlačítka dáme na nějaké viditelnější místo.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: 90.000 aukcí - a "prodejnost" možná 1 % ?

Příspěvekod vpdiablo » 14 črc 2011 23:33

joo streco google je dobra vec, mit optimalizaci pro jeho hledaci(indexovaci roboty) je sice pakárna ale úspěch za to stojí
SEZNAM - pokaždé když to slyším tak si v duchu promítnu ... NENAJDE NIC CO NEZNAM případně NENAJDU TAM NIC CO NEZNAM, je tomu pár let nazpátek to ještě fungoval Atlas.cz a už v té době nestál seznam ani za zlámanou grešli a jeho vyhledávač byl jen komickou parodii na něco co by mělo vyhledávačem být, a dodnes se nic nezměnilo. Pokaždý když jsem tam chtěl neco najít měl jsem stránky plný nesmyslů a reklamních odkazů, ještě ted se mi z toho chce blinkat.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: 90.000 aukcí - a "prodejnost" možná 1 % ?

Příspěvekod CrayXMP » 14 črc 2011 23:44

auktiva píše:My neříkáme že to musí dělat, říkáme že správné SEO texty dokáží dělat divy.

vs.

Jinak o SEO se snažíme, jenže problém je v tom že pro kvalitní bychom museli projít každou aukci a upravit její popis


já tedy první vzkaz chápal tak, že to musíte dělat individuálně u každé aukce. tak mi to opravdu z té formulace vyznělo. Stejně nechápu, jak je možné, že "jim" to šlo už během prvních dvou měsíců, kdy to byl naprosto nový projekt na trhu - a u vás ani po třech letech to nejde.. A to určitě mají méně produktů či položek, než máte vy.
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: 90.000 aukcí - a "prodejnost" možná 1 % ?

Příspěvekod auktiva » 14 črc 2011 23:44

Ano, google je možná nejlepší v odvětví, ale na českém trhu stále běžní uživatelé dávají přednost seznamu (možná díky té jeho portálovosti) a poslední update robota nedává zase tak špatné výsledky.

Navíc české výsledky nejsou u google mnohdy tak dobré. Zadejte si do google třeba slovo aukce. Jak může být na druhém místě aukce.cz, která již leta nefunguje a je tam naprosto jiný a podstrčený obsah? To seznam dává mnohem lepší výsledky.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: 90.000 aukcí - a "prodejnost" možná 1 % ?

Příspěvekod CrayXMP » 14 črc 2011 23:47

Díky za to "částečné" oddělení Kč..je to odděleno prozatím pouze v popisu jednotlivých aukcí, při celkovém "overview" tam je to pořád slité.. můžete tedy příležitostně projít všechny možné instance view, kde se to nějak zobrazuje a opravit to všude?

díky
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: 90.000 aukcí - a "prodejnost" možná 1 % ?

Příspěvekod auktiva » 14 črc 2011 23:48

Nejsme na trhu 3 roky, pouze 2 a 2 měsíce.

Právě v počtu položek je ten problém. Jsme moc velký moloch a než se projeví změny, chvilku to trvá. Google dnes indexuje asi 91 000 našich stránek. Snažíme se teď aby co nejrychleji indexoval nejnovější aukce, bohužel je to běh na dlouhou trať, nejde to ze dne na den.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Další

Zpět na Náměty na nové služby a zlepšováky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron