Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

90.000 aukcí - a "prodejnost" možná 1 % ?

Vaše návrhy a nápady

Re: 90.000 aukcí - a "prodejnost" možná 1 % ?

Příspěvekod Jirka2811 » 15 črc 2011 20:20

CrayXMP píše:já tedy nevím, ale zkuste mi prosím někdo vysvětlit, proč už při tak docela široké nabídce + řádově pokaždé o něco mááálo nižších cenách než na Aukru, tu stále nikdo nejenom nic nenakupuje ALE ANI NEDAVA DO SLEDO VANI??!!

To sledování mě zajímá ze všeho nejvíc.. nemusím přeci kupovat, ale můžu chtít sledovat, zdali prodejce bude postupně cenu upravovat či nikoliv. A pokaždé to nedělají jenom prodejci.

zkusil jsem "letmý test" skrze vyhledávání na google.com (hledaný díl "vostro 1710 lcd bezel" + Kč).. tam se dalo čekat, že hned nevyskočí dvě desítky stránek. Na prvních asi 5 místech je náš vlastní e-shop a na tom další Aukro - a Auktiva?? NENI NIKDE!!! Jen schovaná někde pod "hledej-aukce.cz".. žádný VLASTNI PRIMY LINK na danou aukci na auktiva.cz

a v tom zkrátka vidím jeden z hlavních problémů:

a) lidi hledají přes vyhledávače, to je typické
b) AUKTIVA má naprosto NESMYSLNE pokažený design, kdy jakýkoliv předmět má spojenou cenu + Kč bez mezery, tedy máte "3990kč".. (možná proto to google nezobrazí)
c) i náš "blbý" e-shop na krámky.cz má lepší SEO než Auktiva.. když tam přidáme novou položku, tak už za cca 10-20 h je zaindexována robotem z google..
d) zmiňovaný díl pro Vostro 1710 LCD bezel byl na Auktiva přidán snad už před 4 dny


Nemůže tohle být jeden z kardinálních problémů, proč kupující nechodí na Auktivu? Tj. že nejsou schopni se dohledat dané položky skrze běžné vyhledávače?



Já to osobně porovnávám také a mohu říct, že když zadám moje zboží, které zde nabízím do vyhledávače Google neno seznam tak zásadně ani podle stejné specifikace názvu zboží jak to mám zde posané toto zboží na těchto vyhledávačích nenajdu. :-(
Mám zde zboží na test jak se bude pohybovat sledovanost zboží, ale bohužel, je to opravdu skoro na nule.
Prodejnost zatím žádná a ukonkurence stejné zboží se prodává v pohodě. No, uvidímé za pár týdnů.
Jirka2811


 
Příspěvky: 18
Registrován: 09 črc 2011 17:48

Re: 90.000 aukcí - a "prodejnost" možná 1 % ?

Příspěvekod CrayXMP » 15 črc 2011 22:30

ted jsem si zkusil zadat do google.com (bez uvozovek) následující řetězec: DELL POWEREDGE 1650 KOLEJE KČ

- jako první 4 odkazy vyskočí náš e-shop
- až za ním jako pátý samotný e-shop Dellu
- auktiva je huráá.. už 8. a 9. místo

HISTORIE:
- tento předmět jsem já sám osobně vystavil před několika dny na třech serverech:
- jako první jsem ho dal na auktiva
- asi po 3-4 min. jsem ho vystavil na aukro.cz
- jako poslední (tak po 10 minutách) na krámky.cz

nezaráží vás, jak kvalitní SEO ten hloupý systém krámky.cz má??? Předběhne i vás. To si pak opravdu začnete říkat, že jestli nejste schopni protlačit aukce na první místa, tak proč by tu vůbec někdo vystavoval. Na krámky.cz máme e-shop také naprosto zdarma :roll:

jo.. a když vynecháte v hledání onen parametr Kč.. tak jste až někdy 12. či 15.. druhá stránka
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: 90.000 aukcí - a "prodejnost" možná 1 % ?

Příspěvekod auktiva » 15 črc 2011 22:37

My vidíme bez Kč 8. místo.

Nepřipadá nám SEO zase tak lépe provedené a výsledek není zase tak špatný. ještě to vylepšíme, ale říkáme to není ze dne na den.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: 90.000 aukcí - a "prodejnost" možná 1 % ?

Příspěvekod CrayXMP » 15 črc 2011 22:47

dell inspiron 1525 ventilátor
dell latitude d420 rámeček

a zlatý hřeb:

dell klávesnice auktiva
(bez uvozovek, operátorů.. čehokoliv).. máme u vás vystaveno asi 15 různých Dell klávesnic, takže relevance by měla být poměrně vysoká.. a auktiva.cz stejně není na první stránce.

nezlobte se, ale podle mě obchody hlavně trpí tímto nedostatkem = nekvalitní SEO. Chápu, že nejste multimillionáři a tedy reklama a propagace je převážně ve stylu "word of mouth", ale pak musíte "zabrat" někde jinde, jinak se sami s námi prodejci ocitnete v začarovaném kruhu: jak zvýšit prodeje, když nikdo, absolutně nikdo nic nekupuje..?? (kromě několika skalných věrných, nebo naopak anarchisticky založených jedinců s bezmezným despektem oproti autoritářskému režimu Poláků...)
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: 90.000 aukcí - a "prodejnost" možná 1 % ?

Příspěvekod auktiva » 15 črc 2011 22:51

My se snažíme, ale každý kdo o SEO něco ví, ví že na to neexistuje žádný návod a dostat desítky tisíc položek na správná místa není tak jednoduché jak se zdá. Chce to trpělivost, děláme co můžeme
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: 90.000 aukcí - a "prodejnost" možná 1 % ?

Příspěvekod CrayXMP » 15 črc 2011 23:39

aspoň máte naprosto luxusní forum.. (bez ironie).. líbí se mi jeho vzhled, jen je občas trochu obtížně "spárovat" reakce odpovědí na původní komentáře.. ale to je naprosto jasně nedostatek konceptu phpBB fora.
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: 90.000 aukcí - a "prodejnost" možná 1 % ?

Příspěvekod auktiva » 16 črc 2011 07:34

PHPBB je podle nás ideální: většina lidí se s ním již setkala, má spoustu možností a příjemné ovládání. Uvažujeme sice o vlastním fóru zabudovaném do systému, problém je, že asi nevytvoříme nic lepšího než toto fórum. Otázkou pak zůstává jestli má tedy smysl vytvářet nové.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: 90.000 aukcí - a "prodejnost" možná 1 % ?

Příspěvekod vpdiablo » 16 črc 2011 11:27

auktiva píše:PHPBB je podle nás ideální: většina lidí se s ním již setkala, má spoustu možností a příjemné ovládání. Uvažujeme sice o vlastním fóru zabudovaném do systému, problém je, že asi nevytvoříme nic lepšího než toto fórum. Otázkou pak zůstává jestli má tedy smysl vytvářet nové.

Nemá smysl vytvářet nové, když bude hodně lidí reagovat jen tak aby něco plácli na příspěvek ve vlákně stane se tady z toho jen změť textů a vzájemných odpovědí, které nemají s obsahem základního příspěvku pranic společného.
Když budu reagovat obecně , reaguji bez citace, když konkrétně, kliknu na citovat a hotovo, to že to spousta uživatelů nedělá je právě špatným návykem z fóra typu které má aukro.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Předchozí

Zpět na Náměty na nové služby a zlepšováky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron