Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Hodnota "minimálního nákupu"

Vaše návrhy a nápady

Re: Hodnota "minimálního nákupu"

Příspěvekod AVL68 » 18 črc 2011 18:30

CrayXMP asi mluví o "drobných" položkách (aukcích) v cenách do 20 (30)Kč, ne o slevách.

Aukce:
kabel 10Kč
sada šroubů 15Kč
Samostatně neprodejné
, prodáno jen s aukcí:
klávesnice 200Kč +poštovné. Celkem 225+poštovné.

Taky lze koupit
kabel 10Kč 4x (=40Kč)
sada šroubů 15Kč 2x (=30Kč)
držák 30Kč 1x (=30Kč)
V aukcích dosaženo ceny 100Kč (limit prodejce), aukce platí: 100Kč+ jedno poštovné.

Název JEDNOHUBKY nebo SAMOSTATNĚ NEPRODEJNÉ by takový druh aukcí docela přesně vystihoval.
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Hodnota "minimálního nákupu"

Příspěvekod auktiva » 18 črc 2011 19:06

Víme o co mu jde, napadlo nás technické řešení, mohli bychom zkusit nějakou beta verzi na testování
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Hodnota "minimálního nákupu"

Příspěvekod multikulty » 19 črc 2011 07:24

To cray:

co Vám brání si napsat podmínky poštovného dle váhy. Nebo třeba účtovat jen jedno poštovné - to nejvyšší ze všech najednou zakoupených aukcí. Tím pádem budete normálně vystavovat drobnosti za pár korun s normálně vysokým poštovným. No a když někdo bude u Vás nakupovat tak si to prostě nakoupí najednou. Kupující si určitě sám spočítá, jestli se mu to vyplatí nebo ne a vy nebudete posílat dokola hromadu balíčků s drobnostmi :)

Jestli Vám dobře rozumím, tak jediné co vlastně chcete je, aby byla u takovýchto nákupů byla minimální cena nákupu. Nic víc, nic míň.

Já bych navrhoval, aby se v tom radší zbytečně moc nevrtalo, jinak by se to taky pak mohlo snadno rozes...t :pivo:
multikulty


 
Příspěvky: 20
Registrován: 18 čer 2011 23:07

Re: Hodnota "minimálního nákupu"

Příspěvekod Vratislav16 » 19 črc 2011 07:29

Mám u aukcí napsáno,že i při více položek minimalizuji poštovné= tj účtuji 1x a dle váhy
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Hodnota "minimálního nákupu"

Příspěvekod zdedoalt » 19 črc 2011 10:54

Já rovněž účtuji poštovné dle poštovní zásilky a poštovních tarifu, nic navíc Obálku nepočítám, a nemá stím jakýkoliv problém, proto mne udívuje kolik se tady otom namluví.
zdedoalt


 
Příspěvky: 149
Registrován: 20 kvě 2010 17:51

Re: Hodnota "minimálního nákupu"

Příspěvekod ancovicka-nails » 19 črc 2011 11:17

udivuje mě co řešíte, já prodávám převážně věci na nehty, drobnosti cca od deeti korun, všude mám napsan jedno poštovné, kupující si určitě spočítá, že se mu vyplatí si koupit víc věcí za jedno poštovné než jednu věc za 15,- a k tomu platit 50,- za dopravu
to samé tu asi mají i sběratelé, když někdo koupí jednu známku, podívá se u prodejce i na další aukce, aby se mu to vyplatilo a nakoupí více položek
pokud ne je to jeho boj, ale na tom jsou postavené všechny e-shopy, mají u některých položek lákavou cenu, takže kupující koupí a pak si řekne no aby se mi vyplatilo poštovné, podívám se na další a nakoupí další zboží
ancovicka-nails


 
Příspěvky: 299
Registrován: 10 dub 2011 01:11

Re: Hodnota "minimálního nákupu"

Příspěvekod CrayXMP » 19 črc 2011 23:33

multikulty píše:To cray:

co Vám brání si napsat podmínky poštovného dle váhy. Nebo třeba účtovat jen jedno poštovné - to nejvyšší ze všech najednou zakoupených aukcí. Tím pádem budete normálně vystavovat drobnosti za pár korun s normálně vysokým poštovným. No a když někdo bude u Vás nakupovat tak si to prostě nakoupí najednou. Kupující si určitě sám spočítá, jestli se mu to vyplatí nebo ne a vy nebudete posílat dokola hromadu balíčků s drobnostmi :)

Jestli Vám dobře rozumím, tak jediné co vlastně chcete je, aby byla u takovýchto nákupů byla minimální cena nákupu. Nic víc, nic míň.

Já bych navrhoval, aby se v tom radší zbytečně moc nevrtalo, jinak by se to taky pak mohlo snadno rozes...t :pivo:



porušili bychom tím nepochybně platné Obchodní podmínky a bez nějakého "ustáleného konceptu" těchto prodejů bychom hned získali tunu negativů.. z tohoto důvodu se nám to nechce řešit takhle "přes koleno".
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Hodnota "minimálního nákupu"

Příspěvekod CrayXMP » 19 črc 2011 23:36

AVL68 píše:CrayXMP asi mluví o "drobných" položkách (aukcích) v cenách do 20 (30)Kč, ne o slevách.

Aukce:
kabel 10Kč
sada šroubů 15Kč
Samostatně neprodejné
, prodáno jen s aukcí:
klávesnice 200Kč +poštovné. Celkem 225+poštovné.

Taky lze koupit
kabel 10Kč 4x (=40Kč)
sada šroubů 15Kč 2x (=30Kč)
držák 30Kč 1x (=30Kč)
V aukcích dosaženo ceny 100Kč (limit prodejce), aukce platí: 100Kč+ jedno poštovné.

Název JEDNOHUBKY nebo SAMOSTATNĚ NEPRODEJNÉ by takový druh aukcí docela přesně vystihoval.



přesně tak! ale už to naprosto jasně z mých kostrbatých vysvětlení pochopili i admini, tak je to nyní na jejich úvaze, zdali s tím něco dělat nebo to zahodit jako nepraktický nápad.
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Hodnota "minimálního nákupu"

Příspěvekod multikulty » 20 črc 2011 16:48

Ježiš co byste porušoval? Vždyť to takto dělá většina normálně teď. Jen si k tomu nekladou podmínku minimálního nákupu. Ale dávaj normálně vysoký poštovný (tak jako vy) a uživatel si nekoupí blbost za 5 kč, protože ví, že s poštovným se mu to nevyplatí. Ale když si těch drobností seskládá x za víc, tak se mu to jedno poštovný už vyplatí.

Vy si prostě furt musíte jet tu svojí až do skonání. Tady furt s něčim prudíte, na aukru taky, Vy jste normálně za trest :roll:
multikulty


 
Příspěvky: 20
Registrován: 18 čer 2011 23:07

Re: Hodnota "minimálního nákupu"

Příspěvekod AVL68 » 20 črc 2011 20:05

Jde jen o nápad, netřeba se vzrušovat. Jsme na fóru. Pokud admini usoudí, že tohle "zpestření" není přínosem, nebudou nic realizovat. Ne vše, co se tu plácne, je nutně "objev roku" :lol: :lol: .
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

PředchozíDalší

Zpět na Náměty na nové služby a zlepšováky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron