Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Chcete se odlišit od Axxx? - chci "vědět", kdo mě sleduje...

Vaše návrhy a nápady

Chcete se odlišit od Axxx? - chci "vědět", kdo mě sleduje...

Příspěvekod CrayXMP » 25 črc 2011 00:59

Máme zde vystaveno okolo 100 aukcí.. všechny jsou v nižší či max. stejné hodnotě jako na Aukru.. celkový počet shlédnutí všech aukcí je přes 1000. .. Přesto NAPROSTO NIKDO ZADNOU nesleduje. A To mě naprosto vyvádí mimo míru.. lidé nemusí daný předmět zakoupit, ale stále si ho mohou dát do sledování, aby sledovali jeho vývoj ceny. Na aukru máme u stejného počtu aukcí nejenom desítky sledování, ale také se některý z nich i PRODA.. tady není ani to sledování

NAVIC naše prezentace jednotlivých položek je zde mnohem výstižnější a přehlednější než na Aukru. Pokud ani za axiomu NIZSI CENA + LEPSI POPIS nejsou kupující zde ochotní nakupovat (či min. sledovat).. zkuste mi prosím někdo vysvětlit, jaký je vlastně smysl ze strany obchodníka zde prodávat? Ano.. jsou zde značné výhody a zjednodušené postupy pro vystavování aukcí.. ale to jen snižuje "vstupní náklady".. Obchodník ze své naprosté podstaty POTREBUJE PRODAT.. cokoliv jiného jej nezajímá. Nejenom my, ale i ostatní neprodávají.. a není to určitě kvůli tomu, že by nabídka na Auktiva BYLA CHUDA.. to rozhodně není.. 100.000 aukcí to už je docela hodně... Tady bude chybně někde jinde.

Chtějí-li tedy kupující "vydělávat" na nových serverech s tím, že si tam koupí zboží levněji, tak já - jako obchodník - bych zase na oplátku rád věděl, kdo "mě sleduje", abych se příp. na něj mohl obrátit s "exkuzivní nabídkou" v případě, že se zboží neprodá. Nevidím jediný důvod, proč by kupující měli ve 100 procentech brát jak naprosto záklandní axiom něco typu "prodejce TU MUSI NABIDNOUT ZBOZI LEVNEJI - PROTOZE NEPLATI POPLATKY".. :oops:
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Chcete se odlišit od Axxx? - chci "vědět", kdo mě sleduje...

Příspěvekod auktiva » 25 črc 2011 07:18

Říct kdo Vás sleduje asi nemůžeme ale můžeme vymyslet funkci typu "sleva", "výhodná nabídka", která by šla anonymně odeslat všem kteří sledují.

Jinak nabídka je vysoká, ale 70% tvoří sběratelství a tam se opravdu prodává.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Chcete se odlišit od Axxx? - chci "vědět", kdo mě sleduje...

Příspěvekod Vratislav16 » 25 črc 2011 08:57

CrayXMP= Vy nabízíte zboží ,jež je jen pro úzký okruh zakazníků. Zkusil jste také sám napsat svým partnerům odjinud,že jste i na auktivě? Já myslím, že ne :!: Zkuste to a pak šeptanda udělá propagaci sama. :lol: Je faktem, že zde je mnoho různých vylepšení,oproti jiným serwrům. Já jsem zde 1,5roku a tak mohu porovnávat. Proto radím vydržet :mrgreen:
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Chcete se odlišit od Axxx? - chci "vědět", kdo mě sleduje...

Příspěvekod AVL68 » 25 črc 2011 09:31

auktiva píše:Říct kdo Vás sleduje asi nemůžeme ale můžeme vymyslet funkci typu "sleva", "výhodná nabídka", která by šla anonymně odeslat všem kteří sledují.


Dobrý nápad, ale CrayXMP asi nepotěší. Protože nikdo nesleduje, není komu nabídku poslat.

CrayXMP: Trpělivost :) Já si taky naivně představoval, že přesun nespokojených prodejců (a následně i kupujících) z aukra bude větší a nárůst aukcí zde rychlejší. Vašich 100aukcí zajistilo 1/6 nabídky v kategorii PC. Když to hodně přeženu, vystavujete tu zatím téměř sám (stále mluvím o PC). Přece nemůžete předpokládat, že zájemci z kategorie sběratelství, kde to opravdu "žije", budou mít zájem i o vaše zboží?

Vím, namítnete ...to se ti to radí, když tě prodej neživí... A máte pravdu, radí se mě dobře. Ale věřte mě, těch SLABÝCH 600aukcí MĚ ŠTVE stejně, jako Vás.
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Chcete se odlišit od Axxx? - chci "vědět", kdo mě sleduje...

Příspěvekod auktiva » 25 črc 2011 10:06

Pokud nikdo nesleduje tak ani nemůžeme zobrazit kdo jeho aukce sleduje.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Chcete se odlišit od Axxx? - chci "vědět", kdo mě sleduje...

Příspěvekod vpdiablo » 25 črc 2011 11:59

Asi tak , problém všech aukčních serverů mimo aukra jsou kupující, aukro na sebe kromě sběratelů stáhlo téměř vše co šlo, není to tak dávno ... cca 3 roky , co aukro mělo bitové kopie svých aukcí na 5 nejznámějších českých serverech , seznam,atlas a další. (bylo to jako by aukro bylo na 6 místech zároveň, uživatelé přišli na seznam, a obchodovali na seznamu, jen aukce byly z aukra).
I proto má aukro tolik kupujících uživatelů, na jiné servery je musíte přetáhnout vy prodávající, tím že tomu kupujícímu řeknete jsem tady, pojd za mnou.
Kupujících kteří aktivně hledají i jinde je minimum tak 5%, těch 95% se sem musí nejdříve dostat. Bohužel sami sem nepřijdou.
Ano sběratelství žije nejvíce, protože sběratelé si své kupující hlídají a říkají jim neustále a dokola jsem tady a tu a tamhle.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Chcete se odlišit od Axxx? - chci "vědět", kdo mě sleduje...

Příspěvekod Plano1 » 25 črc 2011 12:34

Tak já osobně bych byl tedy proti tomu, aby prodejce viděl, že sleduji jeho aukci. Opravdu nestojím o to, aby mne někdo plnil mail nějakou úžasnou nabídkou. Pokud mám na to, abych udělal zákazníkovi extra nabídku, tak ji udělám rovnou v aukci a nebudu nikoho otravovat bokem. Už takhle je toho spamu celkem dost. Ne vždy sleduji aukci protože ji chci koupit, ale třeba proto, abych zjistil, jestli je ta či ona nabídka za danou cenu prodejná.
Obrázek
Uživatelský avatar
Plano1


 
Příspěvky: 86
Registrován: 10 úno 2011 22:42

Re: Chcete se odlišit od Axxx? - chci "vědět", kdo mě sleduje...

Příspěvekod Vratislav16 » 25 črc 2011 12:46

vpdiablo= to dobře říká.Plano1= vy mluvíte "o koze" a vpdiablo "o voze" .... neříká ,ani já dříve něco o sledování. Jen v tom smyslu, že když prodáváme jinde ,tak těm zakazníkům jinde sdělíme, že prodáváme i na auktivě. Pochopil jste :?:
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Chcete se odlišit od Axxx? - chci "vědět", kdo mě sleduje...

Příspěvekod auktiva » 25 črc 2011 12:48

ještě nás napadla funkce "Sleva" dáte třeba 10% slevu na 3 dny a byla by na to speciální stránka a speciální přehled kde by lidi tyto slevy viděli. Lidi na slevy letí
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Chcete se odlišit od Axxx? - chci "vědět", kdo mě sleduje...

Příspěvekod Plano1 » 25 črc 2011 13:15

Vratislav16 píše:vpdiablo= to dobře říká.Plano1= vy mluvíte "o koze" a vpdiablo "o voze" .... neříká ,ani já dříve něco o sledování. Jen v tom smyslu, že když prodáváme jinde ,tak těm zakazníkům jinde sdělíme, že prodáváme i na auktivě. Pochopil jste :?:


Já ale reaguji na to, o čem je vlákno, ne na to, co je v tomto vlákně mimo mísu, tedy nějaké sdělování zákazníkům kde prodávám.

Většinou je dobré držet se tématu vlákna a nemotat vše dohromady.
Obrázek
Uživatelský avatar
Plano1


 
Příspěvky: 86
Registrován: 10 úno 2011 22:42

Další

Zpět na Náměty na nové služby a zlepšováky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron