Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Velikost fotografie

Vaše návrhy a nápady

Velikost fotografie

Příspěvekod betynka2 » 28 zář 2011 23:01

Nedá se zvětšit formát fotografie? Fotky jsou příliš malé a nezřetelné a myslím,že to příliš neprospívá prodeji.Předmět tak potom tolik neupoutá a to mě štve.Myslím,že tohle je opravdu důležité.Zkuste to prosím zvážit. Děkuji betynka2
betynka2


 
Příspěvky: 2
Registrován: 23 zář 2011 10:58

Re: Velikost fotografie

Příspěvekod auktiva » 29 zář 2011 06:49

Dobrý den,
myslíte fotografii v aukci? Maximální velikost je v současné době 800x600 px a to není zase tak málo. větší fotografie můžete vložit do aukce například z nějakého hostingu. Jenže velké fotografie mají na prodej další vliv - lidé neradi čekají než se jim obrázky načtou.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Velikost fotografie

Příspěvekod AVL68 » 29 zář 2011 09:05

auktiva píše:...Maximální velikost je v současné době 800x600 px a to není zase tak málo...

No v dnešní době 800x600 velké terno není :D. Ale chápu, že váš server není nafukovací. Už se to probíralo dříve. Přesto ;) , rozlišení 1024x768 (nebo 1280x1024) by snad ještě snesitelné bylo :?: .

K obrázkům mám ještě jinou připomínku. Při kliknutí na obrázek se tento otevře v novém okně, ale není zobrazen celý! Je nutný další-OBTĚŽUJÍCÍ zásah myší: chytit okno za okraj a zvětšit ho.
větší obrázek.jpg
větší obrázek.jpg (69.28 KiB) Zobrazeno 901 krát

Bylo by možné, aby se obrázek zobrazil celý hned na poprvé? Díky.
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Velikost fotografie

Příspěvekod betynka2 » 29 zář 2011 10:28

No já si vůbec nemyslím,že by někoho kdo má zájem si něco koupit obtěžovalo si malou chvilku počkat než se načte vetší obrázek. Spousta by určitě uvítala možnost si věc prohlédnout i v detailu, což malá fotka neumožní. U fotky je sice nápis " pro zvětšení klikněte na obrázek", ale ten se pouze objeví v novém okně a skoro vůbec se nezvětší a to určitě obtěžuje více.
Já mám třeba fotky uloženy ve vetším formátu a vadí mi,že každou musím nejprve zmenšit než ji mohu vložit do aukce. Ale to vše je můj názor a ráda bych znala názor dalších....
betynka2


 
Příspěvky: 2
Registrován: 23 zář 2011 10:58

Re: Velikost fotografie

Příspěvekod auktiva » 29 zář 2011 10:58

Ano, zvětšení okna na potřebnou velikost možný je.

Zvětšení je dvojnásobné v každém směru.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Velikost fotografie

Příspěvekod AVL68 » 29 zář 2011 12:52

pro betynka2: o obrázcích-fotografiích se něco málo diskutovalo zde:
viewtopic.php?f=11&t=132
Kdyby se Vám nějaký nápad z dřívějšího vlákna zalíbil, zkuste ho tu nadhodit znovu. :pivo:
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Velikost fotografie

Příspěvekod CrayXMP » 01 říj 2011 01:46

AVL68 píše:pro betynka2: o obrázcích-fotografiích se něco málo diskutovalo zde:
viewtopic.php?f=11&t=132
Kdyby se Vám nějaký nápad z dřívějšího vlákna zalíbil, zkuste ho tu nadhodit znovu. :pivo:



Víte.. já si myslím, že v mnoha případech je to doslova jak v tom přísloví "házet hrách na stěnu".. v první řadě je NUTNE, aby se PRODEJCI NAUCILI K**RVA správně fotit!! a ne nějakým hnusným, vypatlaným mobilem, za špatného světla, rozostřené.. bez jakékoliv znalosti, jak fotky doostřit.. tam vám nepomůže ani 3 mpix fotka (a argument, že si ji někdo zmenší na 800 * 600 px a doostří a upraví křivku barev skrze různé filtry opravdu neberu jako rozumný argument)

tedy.. ten kdo CHCE, má MOZNOSTI i za stávajících podmínek doplnit do aukcí kvalitní fotografie s OSTRYMI detaily. A ten kdo většinou skučí a stěžuje si mi připomíná řadu klientů, kteří skenují na svých MFP černobilé smlouvy s nastavením "color" a pak se diví, že 3 stránky mají 2 MB @ 200 dpi (zatímco při BW @ 300 dpi mají pouze 128 kb).. kdo chce a umí, ten si poradí. a kvůli těm několika, co ať již nemají potřebné znalosti, jsou neschopni, pohodlní či dokonce líní, nestojí za to systém měnít.

co Auktiva může naopak udělat, je zavést sekci "často kladené otázky",.. pomoc.. návody .. how-to.. a tam různé, frekventované dotazy osvětlit, jak na to správně.
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Velikost fotografie

Příspěvekod Vratislav16 » 01 říj 2011 16:30

CrayXMP to docela vystihl, myslím zde jsou admini docela vstřícní.Ale vše má svou hranici,nedávno povolili obrázky = myslím do 400kb. Na aukru při velikosti obrázku nad 50kb se musí platit,taktéž za druhý a další obrázek. Ale dá se využít možnost navést obrázky přes = http.......Takže abych toto uzavřel, kdo chce lepší službu= měl by si ji zaplatit.
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Velikost fotografie

Příspěvekod dannissimo » 01 říj 2011 18:31

Co se týče nahrávaní fotek a jejich veikosti je vše jasné. Prostě ve větším množství by to serveru nedělalo dobře, respektive by byl potřeba další výkonější, což něco stojí.
Proto současné omezení je v pořádku.

Ale co se týče zobrazení po kliku na miniaturu, to je hrůza běs. S tím by se mělo opravdu něco udělat. Souhlasíte?
dannissimo


 
Příspěvky: 35
Registrován: 21 čer 2011 23:40

Re: Velikost fotografie

Příspěvekod dannissimo » 01 říj 2011 18:36

A ještě dotaz k obrázkům vkládaným přímo do aukcí. Celkem se mi líbí, jak to má vyřešené cray ve svých aukcích. Má tam miniaturu ze svého serveru a po kliku se načte velký v nové záložce. A teď otázka. Nedala by se nějak vyladit tato možnost javascriptem, že by se po kliku neotvíralo nové okno, ale že by se načetl přímo v tom okně. Tak jak je dneska řešena většina fotogalerií na internetu?
dannissimo


 
Příspěvky: 35
Registrován: 21 čer 2011 23:40

Další

Zpět na Náměty na nové služby a zlepšováky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron