Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Velikost fotografie

Vaše návrhy a nápady

Re: Velikost fotografie

Příspěvekod auktiva » 05 lis 2011 07:59

Ono jde o to ze fotoaparaty maji vetsinou spatne kompresni alhgoritmy (nebo i zadne). Pritom zmenseni snizeni kvaliti fotografie v gimpu na 90% snizi velikost mnohdy az 10x a pritom rozdil nepoznate.

Ano, nas server to sice umi take, ale nechat mu nahravat 4MB fotky z fotoaparatu a pak je nechat zmensovat je docela narocny proces, by server za chvilku nedelal nic jineho.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Velikost fotografie

Příspěvekod vpdiablo » 05 lis 2011 15:58

auktiva píše:Ono jde o to ze fotoaparaty maji vetsinou spatne kompresni alhgoritmy (nebo i zadne). Pritom zmenseni snizeni kvaliti fotografie v gimpu na 90% snizi velikost mnohdy az 10x a pritom rozdil nepoznate.

Ano, nas server to sice umi take, ale nechat mu nahravat 4MB fotky z fotoaparatu a pak je nechat zmensovat je docela narocny proces, by server za chvilku nedelal nic jineho.

Možná by se uživatelé divili kolik místa (kB) se ušetří pouhým odebráním exif informací z fotky, které tam každý foták ukládá ať je to RAW,TIFF,nebo JPG.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Velikost fotografie

Příspěvekod Momina » 05 lis 2011 19:33

No tak už teď si připadám jako idiot. Absolutně nechápu o čem je řeč :( Já budu potřebovat návod polopaticky
Momina


 
Příspěvky: 40
Registrován: 04 lis 2011 12:58

Re: Velikost fotografie

Příspěvekod auktiva » 05 lis 2011 20:11

Jde o to že lze na server nahrávat jen fotky s max velikostí 400Kb (jinak je musíte zmenšít / snížit kvalitu).

Může to dělat server s tí, že ho to bude nedměrně zatežovat, nebo pak vy a bude to štvát vás.

Ještě nás napadlo, že bychom vytvořili nějaký nástroj pro hromadnou úpravu fotek.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Velikost fotografie

Příspěvekod Behemot » 05 lis 2011 22:54

Proč? Toho jsou desítky a stovky. Nač se neustále zatěžovat něčím co je věc uživatele když máte před sebou spoustu práce jako provozovatel?

Osobně bych uvítal (a věřím, že nejen já) mnoho funkcionalit nové verze webu která se tu už měsíce slibuje. Za mě radši dodělejte tohle a pak se případně trapte s obrázky.

Momina: stále ohraná odpověď: použijte vyhledávač. Po webech se válí desítky návodů na základní úpravu obrázků.
Behemot


 
Příspěvky: 180
Registrován: 21 kvě 2011 18:55

Re: Velikost fotografie

Příspěvekod Momina » 06 lis 2011 09:30

Milý Behemonte

Já takový debil nejsem, víc co je vyhledávač, vím jak se hledá, ba dokonce si poradím snad i se snížením. Místo vyrýpkávaní, co udělat plnohodnotnou věc a udělat debilníček pro blondýny ? Když sem začla vidět ty zkratky a vše co tu začli vypisovat, tak mám akorát tak haló. Ale ono je lepší se navézt do méně zdatného uživatel pc, jak mu poradit a vysvětlit, že ? To je zbytečný čas
Momina


 
Příspěvky: 40
Registrován: 04 lis 2011 12:58

Re: Velikost fotografie

Příspěvekod vpdiablo » 06 lis 2011 15:20

Momina píše:Milý Behemonte

Já takový debil nejsem, víc co je vyhledávač, vím jak se hledá, ba dokonce si poradím snad i se snížením. Místo vyrýpkávaní, co udělat plnohodnotnou věc a udělat debilníček pro blondýny ? Když sem začla vidět ty zkratky a vše co tu začli vypisovat, tak mám akorát tak haló. Ale ono je lepší se navézt do méně zdatného uživatel pc, jak mu poradit a vysvětlit, že ? To je zbytečný čas

Prrrr pravdu máte oba, problém je v tom že každá aplikace má jiné rozhraní a návody jak co přesně udělat se sice na webu válejí ale většinou pro starší verze ,takže pro ty co nemají počítačové myšlení a předvídavost vypiplanou zkoušením různých programů je to těžké.
Na druhou stranu nejdříve si musíte vybrat aplikaci kterou budete používat (to za vás nikdo neudělá, protože každý z nás preferuje tu svojí protože vyhovuje právě jemu), a až si vyberete a vyzkoušíte (vybírejte klidně i podle toho jak se vám to líbí obrázkově) nicméně potřebujete minimálně, aby program uměl dávkové(hromadné) zpracování fotografií a i dávkové přejmenování a to vše na jedno kliknutí podle předem navolených parametrů). Až si aplikaci vyberete, určitě se najde někdo kdo vám poradí s nějakým problémem při jejím používání, základy se ale budete muset naučit sama, a ostatní přijde samo, je to jednoduhé a nejvíc se naučíte zkoušením co to udělá když zmačknu tohle. Nazačátku se naučíte ořezat fotku a zmenšit na daný rozměr a zachvíli si budete hrát s kompresí formátu aby bylo možné fotku ponechat větší.
Nesmíte se toho bát, pokud nemáte sílu vybírat jaký program zkuste Fast Stone Image Viewer, je česky je intuitivní, má dávkové zpracování souborů včetně přejmenování a podporuje více monitorů, tím co umí se velice přibližuje populárnímu ACDSee, další které jsou v duchu podobné jesou Irfan view a Xn view a jsou zdarma, co přesně umí nebo neumí ale nevím, zkoušel jsem je naposledny před čtyřmi lety.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Velikost fotografie

Příspěvekod Behemot » 08 lis 2011 01:39

Omlouvám se, ale už fakt ne. Dělal jsem toto na jednom fóru půl roku a krom ztraceného času z toho mám jedno ponaučení, vděku se člověk dočká málo, spíš závisti ostatních že je aktivnější a stihl někomu jinému pomoct dřív jak oni.

Jak říkal můj vyučující na inženýrství, doba je taková, že se učíme celej život, učili jste se, učíte se a budete se učit, musíte si držet přehled. O tom to je, když každý něco chce, ať se naučí. Narážím na to dnes a denně, málokdo vás něčemu bude učit (když z toho tedy něco nebude mít), každý se musí prostě učit sám.

Každopádně jak jsem říkal, přesně takových manuálů s doporučeným jednoduchým programem a manuálem pro jeho používá jsou kvanta, není rozumný důvod psát další. Jde o jediné, mít dostatek trpělivosti se tím prohrabat a vybrat něco. Po čase to třeba nebude vyhovovat a půjdete po něčem jiném. To je to učení. Vzdát to okamžitě a chtít to od někoho hotové na stříbrném podnose ale dneska bohužel nefunguje.
Behemot


 
Příspěvky: 180
Registrován: 21 kvě 2011 18:55

Re: Velikost fotografie

Příspěvekod Momina » 08 lis 2011 14:54

Já na podnose nic nechci, ale jak je napsáno výše. DOporučuji ... a zkus si .... Tak ano sem nasměrována a vím co hledat, ale hned prskat a kritizovat tak to umí fakt odborník. Někdy stačí jen nakopnout,
Momina


 
Příspěvky: 40
Registrován: 04 lis 2011 12:58

Re: Velikost fotografie

Příspěvekod Momina » 08 lis 2011 14:56

A navíc, člověk to nepotřeboval , neví ! co hledat. Takže Tobě se to zdá jednoduché, mně ne.
Momina


 
Příspěvky: 40
Registrován: 04 lis 2011 12:58

PředchozíDalší

Zpět na Náměty na nové služby a zlepšováky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron