Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Vyúčtování aukce

Vaše návrhy a nápady

Vyúčtování aukce

Příspěvekod Caruso-A1 » 04 lis 2011 17:55

Pokud to bylo řešeno, prosím o odkaz, hledal jsem dle klíčového slova "Vyúčtování" a nenašel. Vyúčtování je docela šikovně udělané a pokud si je vytisknu na svůj hlavičkový papír, je to docela pěkný prodejní doklad. Chybička je v tom, že se vyúčtování automaticky odesílá na mail kupujícího. Tady by mohl být dotaz, nebo možnost odškrtnout příslušnou volbu.

Pokud se například domluvím s kupujícím na osobním předání a chtěl bych si vytisknout toto vyúčtování, přijde mu na mail žádost o platbu a kupující bude zmaten, proč to po něm žádám, když bude dle dohody platit při převzetí.

Pokud to jde někde nastavit a já to přehlédl, tak prosím o nápovědu. Díky.
Jinak první zkušenosti s prodejem zde jsou jednoznačně dobré. Chválím, jak je systém zpracovaný, oproti aukru žádné výpadky ani záseky, vystavování jde rychle, žádné zmatečné volby. Moc fandím auktiva teamu a doufám a věřím, že bude brzy největším naším portálem právě auktiva. :-)
Není všechno aukro, co se třpytí
Uživatelský avatar
Caruso-A1


 
Příspěvky: 33
Registrován: 07 čer 2011 07:36

Re: Vyúčtování aukce

Příspěvekod auktiva » 04 lis 2011 19:24

Dobry den,
Nebylo by jednodussi udelat volbu Zpusob platby?
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Vyúčtování aukce

Příspěvekod Caruso-A1 » 04 lis 2011 21:14

auktiva píše:Dobry den,
Nebylo by jednodussi udelat volbu Zpusob platby?


Díky za reakci, jejda to je rychlost, to by na aukru trvalo 3 dny, pokud by vůbec reagovali, nemůžu si zvyknout. :D

Já vlastně řeším zejména využití vyúčtování pro tisk dokladu, protože to na hlavičkovém papíru vypadá velmi pěkně. Pokud budu dělat vyúčtování hned po skončení aukce (nebo po poslední z aukcí jednoho kupujícího), dostane ten mail, než stačí poslat platbu, takže to bude v pořádku.
Není všechno aukro, co se třpytí
Uživatelský avatar
Caruso-A1


 
Příspěvky: 33
Registrován: 07 čer 2011 07:36

Re: Vyúčtování aukce

Příspěvekod auktiva » 04 lis 2011 22:45

Ale vyúčtování by měly stejně dostat obě strany, takže ideální bude, pokud tam bude kupříkladu: Neplaťte, Bude zaplaceno při předání,...
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Vyúčtování aukce

Příspěvekod Caruso-A1 » 05 lis 2011 12:31

Já mám pocit, že mluvíme každý o něčem jiném. :D V tom prvním příspěvku jsem se nevyjádřil nejlépe a ještě jsem do toho asi nevhodně zamotal to osobní předání.

Jde mi o vystavení vyúčtování jako dokladu, něco jako je třeba Packing Slip na eBay.

Mezitím jsem ve fóru Ostatní narazil na podobné téma a tam píšete, že je možné vyúčtování tisknout. Tak přesně o toto mi jde. Ta uživatelka tam uvádí, že má zboží jinde, než počítač a to je vlastně i můj případ, protože ve skladu jsem (zatím) bez internetu. Jen jsem asi nepřišel na to jak vyúčtování tisknout, aby se neodeslal současně mail kupujícímu.
Není všechno aukro, co se třpytí
Uživatelský avatar
Caruso-A1


 
Příspěvky: 33
Registrován: 07 čer 2011 07:36

Re: Vyúčtování aukce

Příspěvekod Caruso-A1 » 05 lis 2011 12:40

Není všechno aukro, co se třpytí
Uživatelský avatar
Caruso-A1


 
Příspěvky: 33
Registrován: 07 čer 2011 07:36

Re: Vyúčtování aukce

Příspěvekod vpdiablo » 05 lis 2011 16:05

Caruso-A1 píše:Já mám pocit, že mluvíme každý o něčem jiném. :D V tom prvním příspěvku jsem se nevyjádřil nejlépe a ještě jsem do toho asi nevhodně zamotal to osobní předání.

Jde mi o vystavení vyúčtování jako dokladu, něco jako je třeba Packing Slip na eBay.

Mezitím jsem ve fóru Ostatní narazil na podobné téma a tam píšete, že je možné vyúčtování tisknout. Tak přesně o toto mi jde. Ta uživatelka tam uvádí, že má zboží jinde, než počítač a to je vlastně i můj případ, protože ve skladu jsem (zatím) bez internetu. Jen jsem asi nepřišel na to jak vyúčtování tisknout, aby se neodeslal současně mail kupujícímu.

To jest udělat volitelné odesílání emailu pro kupujícího, jestli to chápu správně ?
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Vyúčtování aukce

Příspěvekod Caruso-A1 » 05 lis 2011 16:44

Přesně tak. Při odesílání zásilky prodané na eBay přikládám kupujícímu vytištěný Packing Slip, při odesílání zásilky prodané na aukru jsem kupujícímu tisknul Kartu transakce z Manažera prodeje. Ve všech případech na svůj hlavičkový papír a vypadá to velmi pěkně. Teď tedy řeším, co budu kupujícímu tisknout zde. Pokud totiž nežádá kupující daňový doklad, a to je většinou, tak v DE fakturu na každý prodej pochopitelně nevystavuji a pomáhám si dokladem z aukčního systému.
Není všechno aukro, co se třpytí
Uživatelský avatar
Caruso-A1


 
Příspěvky: 33
Registrován: 07 čer 2011 07:36

Re: Vyúčtování aukce

Příspěvekod auktiva » 05 lis 2011 20:12

Tedy chcete soupis položek k odeslání. No to by asi nebyl problém.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Vyúčtování aukce

Příspěvekod Caruso-A1 » 05 lis 2011 21:06

Tak. Takový ten "balicí list", který se pak dá přiložit do zásilky. :-)
Není všechno aukro, co se třpytí
Uživatelský avatar
Caruso-A1


 
Příspěvky: 33
Registrován: 07 čer 2011 07:36


Zpět na Náměty na nové služby a zlepšováky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron