Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Ověřování účtů

Vaše návrhy a nápady

Re: Ověřování účtů

Příspěvekod auktiva » 05 kvě 2010 13:55

Pracuje se na tom, musí se předělat uživatelské účty, abychom správně mohli fakturovat podnikatelům

Ověřené účty budou samozřejmě označeny.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Ověřování účtů

Příspěvekod bejbicek » 03 čer 2010 17:35

Zajímalo by mě, zda ten, kdo někoho podvedl na aukru nebo na odklepu, byl ověřen. Jestli to je opravdu záruka pro kupující. I když, lepší něco než nic. Já jen, že by mě to zajímalo.
bejbicek


 
Příspěvky: 5
Registrován: 01 čer 2010 18:36

Re: Ověřování účtů

Příspěvekod auktiva » 03 čer 2010 18:05

Na aukru a odklepnuto nebyl dříve kód zasílán "do vlastních rukou" a možná není dodnes (ověřovat to nehodláme). Kód tedy může převzít kdokoliv a zaslán může být také kamkoliv.

Záruka je to minimální. Pachatel je mnohdy znám, ale peníze z něj dostat je věc druhá.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Ověřování účtů

Příspěvekod alex45 » 21 črc 2010 22:08

Overovani uctu - ANO. Pokud se domnivate ze doporuceny dopis s dorucenkou je vylepsenim, dovolim si pochybovat. Ted z fleku bych vymyslel nejmin pet zpusobu jak to obejit. Psat je pochopitelne nebudu.
Poplatek - ANO. Ale asi bych pusobil jako exot kdybych tvrdil, ze nemam bankovni ucet. No nemam - a nebo je to jeden z citlivych osobnich udaju, ktere by si kazdy mel chranit? Asi se mi budete smat.
Hezky den :o) alex45
alex45


 
Příspěvky: 7
Registrován: 03 čer 2010 18:25

Re: Ověřování účtů

Příspěvekod kosatka » 25 črc 2010 11:20

Myslím si že pokud u aukčního serveru nefunguje ověřování uživatelů,je to pro server sebevražda. Nahrne se sem spousta odpadlíků z jinych serverů a pokud zesílí kupní síla bude zle.
kosatka


 
Příspěvky: 1
Registrován: 11 črc 2010 15:49

Re: Ověřování účtů

Příspěvekod Sangelus » 25 črc 2010 11:52

Dobrý den,
ověřování účtů nic nezaručí a když se přeci jen pachatel dopadne, cesta zpět k penězům je dlouhá a složitá, pokud vůbec. Ověřování u nás samozřejmě bude, ale stále jsou tu tyto problémy, které jsme u českých aukčních portálů zaznamenali:
1) Každý systém se dá obejít, silná opatření pak omezují a otravují poctivé uživatele.
2) Na českém internetu, a nejen tam, jsou naivní uživatelé, kteří si myslí, že na aukci koupí úplně novou elektroniku za polovic, někdy i levněji a není jim to podezřelé.
3) Podvodníků, převážně ze zahraničí, přibývá. Proto je každou podezřelou aukci či jednání nutno hlásit.
4) Liknavost a neochota některých provozovatelů je až zarážející. Někdy není pachatel dopadnut jen proto, že jim trvá měsíce shromáždit potřebné údaje pro policii.

Problémů je více a řešit je není jednoduché. Uděláme co budeme moci.
Obrázek
Sangelus


 
Příspěvky: 4
Registrován: 01 čer 2010 15:19

Re: Ověřování účtů

Příspěvekod ancovicka-nails » 02 čer 2011 22:04

Vratislav16 píše:SAMOZŘEJMĚ = DOPORUČUJI ověřovat adresu, to si klidně zpoplatněte ,třebas jak píšete výše těma 40,-Kč. Asi ,jak to
vypadá, bude tady příliv z ODKLEPNUTO. Neb tam již od neděle je šikana,cenzura,arogance Otty. Já tam měl hodnocení
9300bodů a byl jsem zablokován, neb jsem v emailu přes serwer se zmínil o auktivě. Pro doplnění= provedli tam markantní
zvýšení poplatků prodejcům !

ověřování je supr věc, navíc to zabraňuje příliv nezletilců, co si naklikají aukce jako je to na aukru, když mi dotyčná psala, že za aukce na aukru nemůže zaplatit neb je jí dvanáct let a maminka jí nedá peníze a to měla aktivaci dva roky
jinak pan Otto, je kapitola sama pro sebe, stalo se mi to samé co vám a ještě mi přišet mail : TYPIČO, PODÁM NA TEBE ŽALOBU!!!!, tak to jen na okaj o panu Ottovi
ancovicka-nails


 
Příspěvky: 299
Registrován: 10 dub 2011 01:11

Re: Ověřování účtů

Příspěvekod garet6 » 07 čer 2011 17:52

Dobrý den
Chtěl jsem se zeptat když si nechám ověřit adresu a pošlu vám těch 48 Kč mám napsat všechno do toho příkazu jako konstantní symbol,specifický symbol,variabilní symbol.Děkuji za odpověď
Braun
garet6


 
Příspěvky: 25
Registrován: 01 čer 2011 19:04

Re: Ověřování účtů

Příspěvekod auktiva » 07 čer 2011 17:59

Dobrý den,
minimálně variabilní symbol je velice důležitý, obsahuje Vaše uživatelské identifikační číslo a bez něj se nám platba jen špatně páruje. Čím více údaju nápíšete, tím méně problémů nastane a tím dříve Vám dorazí ověřovací kód.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Ověřování účtů

Příspěvekod cosmetics » 07 čer 2011 18:23

A co ověřovat pomocí zaslání např. 20kč na účet Auktivy? Kdy by se majitel bankovního účtu shodoval s jménem zaregistrovaným na Auktivě? Ono by to fungovalo i opačně, kdy Auktiva by např. zaslala uživateli platbu 1kč a u ní by byl kód, kterým se uživatel aktivuje. Přece jen by nějaká kontrola existovala. Bankovní účet si člověk nemůže založit bez občanky...
Ale to je jen nápad....
cosmetics


 
Příspěvky: 3
Registrován: 05 čer 2011 21:34

PředchozíDalší

Zpět na Náměty na nové služby a zlepšováky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron