Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Náklady na dopravu

Vaše návrhy a nápady

Re: Poštovné

Příspěvekod auktiva » 07 pro 2011 18:23

Zapomínáte na kupříkladu sběratele známek. Dle našeho by se jim ta "nemožnost" zasílat položky běžnou zásilkou asi nelíbila. Ale počkáme zdali se někdo z nich k tomu vyjádří.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Poštovné

Příspěvekod Twiggina » 07 pro 2011 18:32

cobra-007 píše:Proč by měl stanovovat poštovné prodejce a případná odpovědnost by měla být pak na něm ?
Dle mého snad kupující jsou svéprávní lidé nebo snad ne ?
Tedy by postačilo uvádět balné - a to dle druhu zboží odhadne prodejce skoro vždy. Druh přepravy ponechat na kupujícím - stanovit povinost vyplnění přepravního formuláře a finito.
Nevím ale domnívám se,že tlačit kupujícího do formy přepravy je trochu divné.
A jak jsem již psal na jiném portále - za případné poškození si odpovídá kupující,to že jistý aukční portál toto přehodil na prodejce byl hooodně velký úlet


Žádný kupující si to nebude počítat, spíš hrozí to, že bude balné považovat za konečnou sumu za přepravu, a pak se s ním hádejte, že to tak nebylo myšleno.

Odpovědnost je i podle zákona na nás prodejcích, pokud se balíček někde zašmelí a pošta uzná výplatu náhrady ve výši pojištění, pak tato náhrada je poukázaná odesilateli zásilky, tudíž prodejci!
Směj se zítra bude hůř. Zítra je zítra a nemůže být nikdy dnes! Obrázek
Uživatelský avatar
Twiggina


 
Příspěvky: 115
Registrován: 25 lis 2011 16:54
Bydliště: Jihočeská kotlina - kraj můj milovaný

Re: Poštovné

Příspěvekod ancovicka-nails » 07 pro 2011 18:46

určitě bych dala všechny možnosti jak píše auktiva a možná bych na SLOVENSKO přidala zásilkovnu, nevím jaké s tím máte zkušenosti, ale v současné době je to velmi zajímavý způsob posílání větších zásilek na SLOVENSKO
ancovicka-nails


 
Příspěvky: 299
Registrován: 10 dub 2011 01:11

Re: Poštovné

Příspěvekod ancovicka-nails » 07 pro 2011 18:50

JEŠTĚ rozhodně ne, aby si dopravné stanovoval kupující - to už jsme zažili na aukru..z možnosti doporučená zásilka 50,-,obchodní balík 85,- a dobírka 100,-..jste pak dostali formulář dobírka za 50,-
a dohadování s někým, když mám jednotnou cenu za poštovné, že si koupil jen jedny samolepky....
prostě je jednotná cena proto aby si nekupoval jen jedny samolepky :lol:
ancovicka-nails


 
Příspěvky: 299
Registrován: 10 dub 2011 01:11

Re: Poštovné

Příspěvekod Vratislav16 » 07 pro 2011 19:38

Je faktem, že někteří prodejci jsou i jinde nemorální. Já píši u každé aukce, že minimalizuji poštovné. I při 3-4 aukcích počítam 1x poštovné. Při více aukcích pak dle váhy. Uvažujme, že mnozí chtějí i to obyčejné poštovné= t.j. 10,- + někdo si počítá i poplatek banky 5,- ( za příchozí platbu, pokud prodejce nemá vyřízen paušál)+ 1,- za obálku= takže obyčejná zásilka i = 15-16,-Kč. Doporučenou mnozí počítají 26 až 32,-Kč. U cenného dopisu pak obálka PVC na poště stojí 7-9,-Kč +cena zásilky dle ceny a váhy. Nechtějme zase , aby zadání bylo nepřehledné :!: :roll: Kdo má rozumné ceny a poštovné, toho si opakovaně kupci najdou sami :lol: :drink:
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Poštovné

Příspěvekod www.pojezdy.eu » 07 pro 2011 20:21

Myslel jsem to s tou dobirkou jako priplatek. On totiz pak nezalezi na velikosti baliku (a tedy zakladni cene dopravy).
Nekde to resi tak, ze je tento priplatek uveden v moznostech platby, priklad:

doprava:
osobne - 0.-
doporucene - 50.-
cenny balik - 70.-
EMS - 150.-


platba:
prevod (+0.-)
dobirka (+60.-)




Mimochodem, bylo by mozne namisto POSTOVNE, pripadne POSTOVNE A BALNE pouzivat treba NAKLADY NA DOPRAVU ?
Sice to na prvni pohled vypada stejne, ale postovne se plati obvykle poste, zatimco naklady na dopravu zahrnuji tez balne, nejake ty obalky nebo krabice, eventualne poplatek za platbu atp ...
> Moje stránky o mašinkách > X < Užij si život, stejně ho nepřežiješ <
www.pojezdy.eu


 
Příspěvky: 114
Registrován: 25 srp 2011 20:37
Bydliště: Praha

Re: Náklady na dopravu

Příspěvekod auktiva » 07 pro 2011 20:35

Je to sice zajímavé, ale bohužel by to vedlo jen k tahanicím a stejně ta čísla musíte vyplnit.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Náklady na dopravu

Příspěvekod www.pojezdy.eu » 07 pro 2011 20:45

muze byt, nakonec to neni tak dulezite... spise povazuji za dulezity ten nazev :)
> Moje stránky o mašinkách > X < Užij si život, stejně ho nepřežiješ <
www.pojezdy.eu


 
Příspěvky: 114
Registrován: 25 srp 2011 20:37
Bydliště: Praha

Re: Náklady na dopravu

Příspěvekod flowerers » 07 pro 2011 22:06

Rozhodně ve volbě přepravy prodávajícím a výhodné pro kupující je u ČP "Cenné psaní". Doprava předmětu do 50 gr. a až do 2 kg ve speciálním bezpečnostním plastovém obalu na Cenné psaní s pojištěním. Cenná psaní mají u ČP zvlášní režim, nedochází prakticky ke ztrátám zásilek a je garance vrácení peněz kupujícím v případě ztráty. Do formuláře volby přepravy doporučuji doplnit.
flowerers


 
Příspěvky: 1
Registrován: 01 lis 2011 02:14

Re: Náklady na dopravu

Příspěvekod MACEK » 08 pro 2011 00:24

souhlasím na 100% s návrhem Diablo. To je nejjednodušší :lol: a nejlepší,- Poštovné je dobře když stanoví prodejce, kupující opravdu nemůže mít vždy přehled a obyčejné zásilky nemají v obchodním styku co dělat. :roll:
Kdo nemá těch pár korun na doporučené,tak má smůlu. ;)
Uživatelský avatar
MACEK


 
Příspěvky: 4
Registrován: 22 čer 2011 13:50
Bydliště: Praha-Řepy

PředchozíDalší

Zpět na Náměty na nové služby a zlepšováky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron