Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Kam spěje "auktiva"? - k zapomnění!!

Vaše návrhy a nápady

Re: Kam spěje "auktiva"? - k zapomnění!!

Příspěvekod AVL68 » 15 zář 2013 19:47

Snažení majitele popostrčit Auktivu k lepším zítřkům, skončila u oznámení: Těšte se na lepší Auktivu (příslib Aktivy 3.0). Je zbytečné bavit se o tom, zda byla ona "snaha" myšlena aspoň trochu vážně, nebo šlo pouze o výkřik do tmy...

Jsem smířen s krutou realitou, která hovoří jasně. Pro sběratele je Auktiva použitelná, my ostatní čekejme na zázrak. :lol: :lol: :lol:
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Kam spěje "auktiva"? - k zapomnění!!

Příspěvekod Vratislav16 » 15 zář 2013 21:43

Zázrak bude, až AVL nebude zde mudrovat = O NĚČEM A O NIČEM a třebas nanese rozumný návrh a také zde něco vystaví , nebo také koupí :mrgreen:
Rozdíl = na aukru mnohé prodáte, ale také ne, Klondajk je tam dávno za horizontem. Setkáte se tam s padělky , podvodníky ,něco občas nejede a dalšími problémy. No a to hlavní= pokud tam neprodáte, tak se nedoplatíte,jako prodejce.
Na auktive = dosud zde není diskuse o padělcích,podvodnících, placení. Snad se zde vyskytují někteří také kupci,
kteří vydraží, ale nezaplatí ! My sběratelé jsme národ , který si dovede sehnat sám partnery. Na př. "pivaři a filatelisté" =ti zde vesele obchodují a není o nich vůbec slyšet. Takže ani zázračná auktiva3 nic nespasí= jen admini ví, kdy ji mají spustit( ale nevíme,jak bude vypadat). Mimochodem, zde ve městě neustále zavírají a otevírají další kamenné obchody a zavřeli 4 hospody= neb český národ šetří a dává asi kačky do stružocha :lol:
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Kam spěje "auktiva"? - k zapomnění!!

Příspěvekod CrayXMP » 15 zář 2013 23:08

Začínám se hrozně těšit na to, až "zákoutský" hodí ručník do ringu, auktivu zavře - co bude dělat Véčko a jemu podobní.. představa jejich protaženého obličeje je fakt neskutečně zábavná.. :)))) :D
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Kam spěje "auktiva"? - k zapomnění!!

Příspěvekod AVL68 » 16 zář 2013 21:59

Ale jsme si dobře pokecali. ;) Tož za pár týdnů zase hodíme řeč... :lol:
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Kam spěje "auktiva"? - k zapomnění!!

Příspěvekod Trump » 17 zář 2013 15:36

Tak už vznikl novej aukční server pro prodej sběratelství na adrese http://www.auktion.cz a docela to tam roste. Takže kdo chce kam ... :D Známá už tam vystavuje a já tam taky budu dávat své aukce. Už jsem viděl i reklamu, takže je vidět že provozovatel to myslí vážně.
Trump


 
Příspěvky: 3
Registrován: 17 zář 2013 15:32

Re: Kam spěje "auktiva"? - k zapomnění!!

Příspěvekod petr.kj » 23 zář 2013 16:57

Nová možnost? 14 pohlednic s jedna filatelistická položka - paďoš za položku kup teď - směšné. :lol:
petr.kj


 
Příspěvky: 9
Registrován: 17 říj 2010 16:34

Re: Kam spěje "auktiva"? - k zapomnění!!

Příspěvekod josefbus » 23 zář 2013 18:09

Trump píše:Tak už vznikl novej aukční server pro prodej sběratelství na adrese http://www.auktion.cz a docela to tam roste. Takže kdo chce kam ... :D Známá už tam vystavuje a já tam taky budu dávat své aukce. Už jsem viděl i reklamu, takže je vidět že provozovatel to myslí vážně.

Rostou rostou,našel jsem i jiný,kde bude možné se propojit i se svými stránkami přímo na aukční portál,nebo si tam zdarma udělat i eshop,nevím jak to bude do budoucna zajímavé a funkční. Nicméně mi připadá jako velmi progresivní ,zakomponování do systému i jiné webové stránky uživatelů,podívejte se na www.czaukce.cz
josefbus


 
Příspěvky: 7
Registrován: 27 kvě 2013 16:09

Re: Kam spěje "auktiva"? - k zapomnění!!

Příspěvekod xsima » 25 zář 2013 15:54

Aukro dokud fungovalo a bylo přívětivé pro uživatele nakupující i prodávající, zatlačilo tyto servery někam do pozadí. Kromě odklepu jsem znal dalších půl tuctu aukčních serverů (ať už všeobecných, nebo třeba jen sběratelských, které konkurovali vesměs cenou). Ale tim, že se aukro přeměnilo v e-shop a sběratelé a vetešníci jsou pouze trpěni nebo spíš vytlačováni, vytvořila se díra na trhu. A podobný server si může založit v podstatě kdokoliv. Tak je přirozené, že to pár lidí zkouší a že takové servery existujou. Na aukru už dlouho nevystavuju, příjde mi to drahé (abych za 65 hlaléřů vystavoval korunovou aukci), na odklepu je mrtvo od doby co zavedli desetník za vystavení i když ho po nějaké době zrušili (najít tam aukci s příhozem dá zabrat), tady to zkoušim, ale 10 návštěv (z toho minimálně dvě moje) na aukci za cca měsíc, to je fakt mizérie (na druhou stranu, aukro počítá každé obnovení stránky, tak třeba to tam taky neni tak slavné). Jinak když se dají aukce s příhozy (momentálně jich je 550), tak to vypadá, že se tu nějak prodává. To že v poměru k vystaveným aukcím (jen ve sběratelství jich je na dvě stě tisíc) je to mizivé procento, to je dané tím, že je vystavení zadarmo a vystavuje se nejen to, co má šanci se prodat na první pokus (a samozřejmně i tim, že sem nechodí moc lidí). Díky tomu je (nebo by měl být) zde poměrně široký sortiment a člověk najde to co hledá.
xsima


 
Příspěvky: 9
Registrován: 26 črc 2013 09:46

Re: Kam spěje "auktiva"? - k zapomnění!!

Příspěvekod AVL68 » 25 zář 2013 19:05

xsima píše:...podobný server si může založit v podstatě kdokoliv. Tak je přirozené, že to pár lidí zkouší a že takové servery existujou...

To je přesné..., ale nevím, zda "zkusit to" bude stačit.

U žádné z těch "konkurenčních" snah nevidím takový ten "tah na bránu". Ty projekty mě zatím připadají, že jsou dělány na koleně stejně, jako je tvořena zdejší Auktiva.

No, pozitivní je, že se něco děje, a snad se něco časem ujme...
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Kam spěje "auktiva"? - k zapomnění!!

Příspěvekod CrayXMP » 26 zář 2013 00:30

AVL: Mně pořád chybí na trhu takový nějaký "nový formát prodeje".. dejme tomu, když to k něčemu přirovnáme. "HNUSNY" Slevomat (osobně ho nesnáším, ale spousta lidí zbožnuje).. přišel s novinkou ve smyslu hromadných nákupů a z toho atraktivních slev pro kupující.

u aukčních serverů - u všech - ale máte jedno a to samé: jedna položka s nějakou cenu od.. do.. , kup ted, možná "best offer". No a ted si vezměte třeba i tu nejrůznější veteš typu "pivní nálepky" atd.. nebo naše nejrůznější DELL díly pro opravdu staré stroje, kdy se nám nevyplatí prodat jednu věc za 5 Kč a k tomu vyplnovat podací arch, balit to atd.. - už jsem to zde navrhoval před více jak rokem a půl, že by bylo dobré mít něco jako "množstevní nákup", kdy je potřeba u jednoho prodejce nakoupit zboží za min.. XXX desítek Kč, aby se prodejci vyplatila ta logistika s posláním zásilky.. tedy např. koupit dvacet různých věcí po 5 kč, poštovné cca 60 kč a tradáá. prodejce vyprázdní sklady, nebude balit dvacet zásilek, kupující má zase atraktivní cenu.

a něco podobného zkrátka nikdo v CR nenabízí - pokud se mýlím, tak budu jen rád, když mě opravíte. :evil:
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

PředchozíDalší

Zpět na Náměty na nové služby a zlepšováky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron