Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Vyhrazená cena :-( :-( :-( -- PRYČ S NÍ!!

Vaše návrhy a nápady

Re: Vyhrazená cena :-( :-( :-( -- PRYČ S NÍ!!

Příspěvekod auktiva » 28 črc 2011 08:55

Problém je v tom, že by nic nedostal ani kdyby tam ta vyhrazená cena nebyla
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Vyhrazená cena :-( :-( :-( -- PRYČ S NÍ!!

Příspěvekod AVL68 » 28 črc 2011 19:32

auktiva píše:Problém je v tom, že by nic nedostal ani kdyby tam ta vyhrazená cena nebyla

A nebo... :lol: Kdyby chyby. Kdyby vyhrazená cena neexistovala, možná by tato aukce nezačínala na koruně, ale taky je možné, že bez vyhrazené ceny by nebyla vystavena vůbec!

Co je lepší:
a) naštvaný, znechucený kupující (většinou nezkušený nováček) co vyhrál a nic nemá, nebo
b) hloupý prodejce (možná taky nováček) s negativem (+ naštvaný kupující :D ).

Přestože nejsem zastáncem vyhrazené ceny tak uznávám - varianta A nadělá méně "škody".
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Vyhrazená cena :-( :-( :-( -- PRYČ S NÍ!!

Příspěvekod karelpv » 28 črc 2011 20:02

auktiva píše:Problém je v tom, že by nic nedostal ani kdyby tam ta vyhrazená cena nebyla

tak to jsem moc nepochopil. kdyby na aukci vyhrazená cena nebyla, tak by aukce začínala od cenovky, za kterou je prodejce skutečně ochoten předmět prodat, a ne že kupující mají cenu jak v kinder vajíčku. nebo se dá vaše připomínka chápat tak, že když prodávám bez vyhrazené ceny od korunky, tak nemusím předmět prodat. pak by mělo smysl to že by kupující nic nedostal, ani kdyby tam ta vyhrazená cena nebyla. (tak toho se ode mne bát nemusíte :D) přijde mi to tak, že se zatím adminům vyhrazená cena hodí do rámu, bo je tu najednou více aukcí. přeji všem pěkný den.
karelpv


 
Příspěvky: 5
Registrován: 21 črc 2011 22:32

Re: Vyhrazená cena :-( :-( :-( -- PRYČ S NÍ!!

Příspěvekod AVL68 » 28 črc 2011 20:22

karelpv píše:
auktiva píše:Problém je v tom, že by nic nedostal ani kdyby tam ta vyhrazená cena nebyla

tak to jsem moc nepochopil. kdyby na aukci vyhrazená cena nebyla, tak by aukce začínala od cenovky, za kterou je prodejce skutečně ochoten předmět prodat, a ne že kupující mají cenu jak v kinder vajíčku...

To, co jste napsal, je logický předpoklad. Zadat minimální cenu za kterou jsem ochotný prodat.

Jenže (a bohužel)..., mnozí prodejci aby zatraktivnili svou aukci, začnou na koruně a v případě nízké ceny ODMÍTNOU zboží prodat. Prostě nedodrží podmínky aukce. O tom byla odpověď od Autivy, nad kterou se pozastavujete. Nevybízí k nedodržování pravidel, jen suše konstatuje. Vyhrazená cena takové vyhrocené situace uhlazuje, byť ne moc dobře. :roll:
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Vyhrazená cena :-( :-( :-( -- PRYČ S NÍ!!

Příspěvekod karelpv » 28 črc 2011 21:02

to "AVL68 " zrovna jsem narazil na takovou pěknou aukcičku:
Nejvyšší příhoz 40 Kč + náklady na dopravu
Vyhrazená cena Vyhrazená cena byla překročena
Počet příhozů 1
Kup Teď!
Koupit okamžitě za: 59 Kč / Ks + náklady na dopravu
opravdu má vyhrazená cena smysl? Protože pokud si na tuto aukci nepřihodí další, tak se nic neprodá. leda za kup teď. je to zapykaný :(
karelpv


 
Příspěvky: 5
Registrován: 21 črc 2011 22:32

Re: Vyhrazená cena :-( :-( :-( -- PRYČ S NÍ!!

Příspěvekod auktiva » 28 črc 2011 21:10

Pokud byla překročena tak proč by se nic neprodalo?
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Vyhrazená cena :-( :-( :-( -- PRYČ S NÍ!!

Příspěvekod AVL68 » 28 črc 2011 21:16

karelpv: Má vyhrazená cena smysl? :twisted: Názory jsou různé. Pokud jste to ještě neudělal, pročtěte si pozorně celou tuto diskuzi. Můj názor jsem tu už párkrát vyjádřil. Jedno z řešení, jak se s tím vypořádat je, takovým aukcím se vyhýbat. ;)
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Vyhrazená cena :-( :-( :-( -- PRYČ S NÍ!!

Příspěvekod karelpv » 30 črc 2011 19:18

to "auktiva" už sem to pochopil. Pokud je Vaše nabídka vyšší, či rovna vyhrazené ceně, bude systémem automaticky dorovnána na tuto částku, ač ostatní příhozy byly nižší. pro "AVL68"posílám :beer: za skvělou radu.
karelpv


 
Příspěvky: 5
Registrován: 21 črc 2011 22:32

Re: Vyhrazená cena :-( :-( :-( -- PRYČ S NÍ!!

Příspěvekod auktiva » 31 črc 2011 08:20

Ano, system dorovna, jinak by nebylo mozne aukci vyhrat i kdyz je Vase nabidka dostatecna
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Vyhrazená cena :-( :-( :-( -- PRYČ S NÍ!!

Příspěvekod karelpv » 31 črc 2011 10:37

stal se ze mě ignorant aukcí s vyhrazenou cenou. a dnes koukám, že na aukci s vyhrazenou cenou která skončila,je vystavená znovu a mám tam zase příhoz.číslo aukce 285788. mám asi zapykanej účet :(
karelpv


 
Příspěvky: 5
Registrován: 21 črc 2011 22:32

PředchozíDalší

Zpět na Náměty na nové služby a zlepšováky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron