Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Postřehy ze zakládání aukce

Našli jste chybu?

Postřehy ze zakládání aukce

Příspěvekod Fosfor » 18 lis 2011 01:13

Dobrý večer, zakládám si tu svoji první aukci, tak jsem si řekl, že sepíšu chybky (a postřehy), které objevím (pojmem "krok" mám na mysli kroky přidání aukce):

  • chybný SSL certifikát (někdy kolem prázdnin bylo v plánu to napravit, stále nic...)
  • při vybírání kategorií se zobrazuje "&" místo samotného "&" (vyskytuje se to i v GIFu v nápovědě)
  • pokud na začátku kroku 2 zvolím "Změnit kategorii", vrátí mne to na krok 1, ale vypíše to chybové hlášky o nevyplněných povinných polích (které pochopitelně ještě vyplněné nemám)
  • překlepy v obchodních podmínkách:
    • 4.1.3: "výjma" -> "vyjma"
    • 4.1.6: "uvede" -> "uveden"
    • 4.1.7: tečka za větou
    • 4.3.2: "nesou" -> "nese"
  • jaký je důvod diskrétního času konce aukce (tj. že jde zvolit jen několik variant ve které minutě má aukce končit)? Nezpůsobuje to (nebo nebude způsobovat) nerovnoměrnou zátěž serveru?
  • při přechodu z kroku 3 na krok 2 ("Změnit") a zpět na krok 3 si systém nepamatuje vybranou miniaturu
  • v menu "Můj účet -> Nastavení -> Podmínky prodejce" překlep: "Zde vyplňtě vyplnit podmínky" -> "Zde můžete vyplnit podmínky"
  • v menu "Můj účet -> Nastavení -> Nastavení fóra" se mi zobrazuje záhadné "3028 = 3917" - co to značí? (v kódu mezi '<div class="right">' a '<!-- form block -->')
  • v kroku 3 se u položky "Doplňující informace" nezobrazují konce řádek
  • když vyberu po přidání aukce "Prodat podobný předmět", nezkopíruje se mi "Propagace" zatrhnutá v minulém přidání
  • po zveřejnění aukce se zadaným poštovným je ve výpisu aukcí uvedeno "poštovné neuvedeno" (viz např. aukce 344786 v mém seznamu aukcí)
  • popis aukce není zobrazen přesně tak, jak ho vidím v editoru (viz http://imageshack.us/g/408/krok2m.png/). Nejvíce je asi vidět větší odsazení uvnitř rámečku s textem.
Budu se těšit na opravení těchto drobných nedostatků a na další povedené aukce 8-)

Zdravím,
Fosfor
Uživatelský avatar
Fosfor


 
Příspěvky: 7
Registrován: 21 čer 2011 22:05

Re: Postřehy ze zakládání aukce

Příspěvekod Fosfor » 18 lis 2011 01:29

Další chybka: při kliknutí na obrázek v aukci za účelem jeho zvětšení se otevře v okně, které je o něco menší, než obrázek. 700x500 je málo na zobrazování obrázků 800x600.
Uživatelský avatar
Fosfor


 
Příspěvky: 7
Registrován: 21 čer 2011 22:05

Re: Postřehy ze zakládání aukce

Příspěvekod auktiva » 18 lis 2011 08:40

Dobrý den,

  • SSL .. víme o tom, bohužel teď řešíme důležitější úkoly
  • &amp se pokusíme odstranit, bohužel to je v podstatě chyba html
  • Podmínky se budou přepisovat kompletně
  • Diskrétní konec je kvůli tomu, aby se dal rychle vybrat a uživatel tak nemusí do políčka "něco pracně vypisovat". Konec je ale jen pro Vás, server zpracovává ukončené aukce popořadě podle aktuální vytíženosti.
  • opraveno
  • opraveno
  • V jakém prohlížeči?
  • Toto je bohužel schválně, aby si pak uživatelé nestěžovali že propagovat nechtěli a systém to udělal za ně.
  • "Poštovné neuvedeno" se tu již diskutovalo. Výpis položek je vždy ke zvolenému poštovnému (základně doporučená zásilka). Takovou skvělou službu jsme vymysleli a budeme ji muset zrušit, jelikož ji nikdo nechápe.
  • Podíváme se na to
  • O zvětšování obrázků víme, ale uvažujeme teď o lightboxu - je to pohodlnější než nové okno.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Postřehy ze zakládání aukce

Příspěvekod Fosfor » 18 lis 2011 09:36

Diskrétní konec je kvůli tomu, aby se dal rychle vybrat a uživatel tak nemusí do políčka "něco pracně vypisovat". Konec je ale jen pro Vás, server zpracovává ukončené aukce popořadě podle aktuální vytíženosti.

Nemyslel jsem ani tak vytížení Vaším zpracováním, ale uživateli, kteří budou přihazovat tesně před koncí aukce. Ale třeba jde jen o můj nezvyk ;)

V jakém prohlížeči?

FF poslední verze (7.0.1.)

"Poštovné neuvedeno" se tu již diskutovalo. Výpis položek je vždy ke zvolenému poštovnému (základně doporučená zásilka). Takovou skvělou službu jsme vymysleli a budeme ji muset zrušit, jelikož ji nikdo nechápe.

Huh? To zní zajímavě, ale nějak vůbec netuším, kde se to dá nastavit :shock:

O zvětšování obrázků víme, ale uvažujeme teď o lightboxu - je to pohodlnější než nové okno.

To by bylo skvělé 8-)

Další postřeh: na stránce Menu -> Nástroje -> Mé aukce je překlep "nimimum" -> "minimum"

Dík za opravy,
Fosfor
Uživatelský avatar
Fosfor


 
Příspěvky: 7
Registrován: 21 čer 2011 22:05

Re: Postřehy ze zakládání aukce

Příspěvekod auktiva » 18 lis 2011 09:48

Ohledne poštovného: Pokud máte výpis aukcí, tak v levém sloupci je box "volby" a v něm si můžete zvolit poštovné. Pokud si kupříkladu zvolíte jen osobní předání, vypíše vám to přednostně jen ty aukce, které ho mají vyplněno a u ostatních je uvedeno "Poštovné neuvedeno"
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Postřehy ze zakládání aukce

Příspěvekod Fosfor » 18 lis 2011 10:33

auktiva píše:v levém sloupci je box "volby"

Tak nevím, ať koukám, jak koukám, volby nevidím. Viz screenshot. Jinak prohlížeč stále FF v poslední verzi, Adblock+ na Auktivu zakázaný, v chybové konzoli jen toto. Chybí to tam nebo jsem jen slepej?

Dík za navedení,
Fosfor
Uživatelský avatar
Fosfor


 
Příspěvky: 7
Registrován: 21 čer 2011 22:05

Re: Postřehy ze zakládání aukce

Příspěvekod vpdiablo » 18 lis 2011 10:36

Fosfor píše:
auktiva píše:v levém sloupci je box "volby"

Tak nevím, ať koukám, jak koukám, volby nevidím. Viz screenshot. Jinak prohlížeč stále FF v poslední verzi, Adblock+ na Auktivu zakázaný, v chybové konzoli jen toto. Chybí to tam nebo jsem jen slepej?

Dík za navedení,
Fosfor

Myslim že to nastaveni neni vidět pod učtem kde mate vaše aukce, ale ve vypisu aukci v kategoriích, je v leve časti pod menu filtr na poštovne.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Postřehy ze zakládání aukce

Příspěvekod Fosfor » 19 lis 2011 00:15

2vpdiablo: dik za postouchnuti, ale nezalezi na tom kdo je prihlasen/vystavovatelem. Pri zobrazeni aukci uzivatele se volby nikdy nezobrazuji. Tedy:

Dalsi chyby:
- pri vypisu aukci konkretniho uzivatele (http://www.auktiva.cz/user/.../aukce/) se nezobrazuje box "Volby" vlevo
- pri vypisu z kategori nefunguje vyber "Zpusobu dodani" tak, jak psal auktiva. Ono to nejak nefunguje vubec... Kdyz dam smazat nastaveni, predpokladam, ze nemam vybrane nic, a presto se mi zobrazuje "poštovné neuvedeno", coz neni pravda. Pokud si vyberu nejaky zpusob dodani (napr. obchodni balik) nezobrazi mi to pro jistotu nic, ac by melo (testovano v kategorii 10502, aukce 162084).
- ve filtrech v boxu "Volby" jsou predvyplneny nuly, coz povazuji za nevhodne. budi to dojem, ze kdyz to jen tak odkliknu, vybere mi to vsechny aukce "od 0 CZK do 0 CZK ve vzdalenosti 0 km...". coz (doufam) neni to, co to doopravdy dela. nebo je a je to duvodem predchozi "chyby"?

Vyvoji zdar,
Fosfor
Uživatelský avatar
Fosfor


 
Příspěvky: 7
Registrován: 21 čer 2011 22:05

Re: Postřehy ze zakládání aukce

Příspěvekod auktiva » 19 lis 2011 09:56

Dobrý den,
box se nezobrazuje protože tam prozatím žádný není

Způsob dodání funguje, jen defaultní hodnota je doporučená zásilka, asi by měla být označena

Ano, nuly neznamenají vždy 0
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Postřehy ze zakládání aukce

Příspěvekod Fosfor » 19 lis 2011 14:31

Tak pokud nuly opravdu vždy neznamenají 0, tak způsob dodání opravdu nefunguje. Postup na ověření:
  1. otevřu si kategorii Dekorace a výzdoba (10502)
  2. otevřu si v ní předmět Nástěnné hodiny Walt Disney medvídek Pů (162084)
  3. vidím "Platba & Náklady na dopravu: Obchodní balík 95 Kč"
  4. vrátím se do kategorie Dekorace a výzdoba (10502)
  5. vyberu ve volbách vlevo "Způsob dodání: Obchodní balík", potvrdím tlačítkem "Filtrovat"
  6. nevidím nic, jen "Nebyly nalezeny žádné záznamy" a měl bych vidět minimálně aukci 162084
Uživatelský avatar
Fosfor


 
Příspěvky: 7
Registrován: 21 čer 2011 22:05

Další

Zpět na Připomínky, hlášení chyb

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron