Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Pomalu přecházím z Aukra

Vše ostatní ohledně fungování serveru auktiva.cz

Re: Pomalu přecházím z Aukra

Příspěvekod vpdiablo » 04 dub 2014 10:42

xsima píše:Taky jsem přešel z aukra ..... Musim říct, že tu je zatim a stále dost mrtvo. Neprodává se, protože sem kupující nemaji motivaci chodit a tak se tu nic rozumného nevystavuje a to je začarovaný kruh. Podobný začarovaný kruh, který drží aukro při životě (prodejci tam vystavujou, protože se tam nějak prodává a kupující tam kupujou, protože mají co), drží podle mě auktivu při zemi.
Časem si třeba nechám ověřit adresu a bude to ještě o něco lepší, celkem by mně zajímalo, jestli bych prodal víc, kdybych byl zelený a ne červený (po pravdě o tom pochybuju).

K tomu prvnímu ... tu motivaci aby sem kupující začali chodit musejí bohužel zařídit prodejci sami svou vystavenou nabídkou, dnes je tu 4x tolik uživatelů než když jsem se registroval já, přesto je to někde nad 10 000, což je žalostný nepoměr i kdyby skutečnost na aukru byla pouhý milion uživatelů, z toho také vychází perspektivita prodeje pro prodejce mimo sběratelství, je potřeba udělat 1000x víc pro prodej než na aukru a déle čekat než prodá.
K tomu druhému ... ověření adresy nestojí balík, upřímně každý měsíc přijdete za nic o větší částky, takže to nemá smysl odkládat a určitě je to signál pro kupujícího, že u Vás nakoupit je bezpečnější než na inzertním serveru nebo třeba i na tom aukru.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Pomalu přecházím z Aukra

Příspěvekod HonzaRez » 04 dub 2014 13:04

Tak určitě... Já bohužel vidím absenci psychologického prvku, který fungoval na Oukru a sice, že jsem si přišel přečíst, kdo co nažvanil, sám jsem něco nažvanil a pak jsem se letmo kouknul do oblíbených kategorií, jestli bych si nekoupil něco na kolo nebo knižku nebo něco...
Dokud se tu ve fóru neobjeví populární žvanilové, nepřitáhnou trolly a prodej bude stále živořit...
Na moje vystavené knížky se za několik týdnů nikdo ani nemrkl...
HonzaRez


 
Příspěvky: 22
Registrován: 24 kvě 2011 12:18

Re: Pomalu přecházím z Aukra

Příspěvekod Vratislav16 » 04 dub 2014 13:29

To je právě to špatné= HonzaRez ..... také totiž čekáte "zavřen jen v tom svém obchůdku" . Dotaz mám= prodával jste, neb prodáváte na aukru, neb jinde= sděělujete kupcům, že máte "krám" také na auktive ??? ...pak to jde řetězově.To ,že zde máte jen 2 aukce knih, jež jsou jen pro určité specifikum čtenářů= třebas zájemci vymřeli ??? Já si nestěžuji.
Přiznám, že určitou námahu jsem musel vyvinout ....... Ty žvanily z aukra= kteří žvanili o něčem a o ničem zaplaťpambůch že jich tady nemáme. Mám zkušenost,pokud někdo něco shání , tak použije centrál vyhledavač auktivy, neb si pomůže přes = http://www.hledej-aukce.cz.
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Pomalu přecházím z Aukra

Příspěvekod wendelyn » 09 dub 2014 07:34

HonzaRez píše:Tak určitě... Já bohužel vidím absenci psychologického prvku, který fungoval na Oukru a sice, že jsem si přišel přečíst, kdo co nažvanil, sám jsem něco nažvanil a pak jsem se letmo kouknul do oblíbených kategorií, jestli bych si nekoupil něco na kolo nebo knižku nebo něco...
Dokud se tu ve fóru neobjeví populární žvanilové, nepřitáhnou trolly a prodej bude stále živořit...
Na moje vystavené knížky se za několik týdnů nikdo ani nemrkl...

Prodej knížek je už nějakou dobu tragický celkově.Od Aukra až po kamenné antikvariáty.Tady na Auktivě se knížky v hodnotě 10Kč "točí" v přednostním výpisu třeba i několik let.Pokud nenabídnete nějaký vyloženě sběratelský poklad,tak se na nabídku nikdo ani nemrkne.No a sběratelský poklad zase nemá smysl vystavovat tady,to už raději ten jediný skutečně "aukční" portál.Není to o tom,jak sem přilákat kupující.Knížek je zkrátka moc často i zdarma jen za odvoz,antikvariáty už běžně dostupné knížky ani nevykupují a když připočtete poštovné,pak je taková běžně sehnatelná knížka téměř neprodejná.
wendelyn


 
Příspěvky: 36
Registrován: 24 kvě 2011 05:25

Re: Pomalu přecházím z Aukra

Příspěvekod Vratislav16 » 13 črc 2021 09:34

Tak jsem po delší době koupil na AUKRU fotoaparát, ale ta kalvarie pak. Nejde se vůbec spojit s prodejcem, natož získat jeho adressu, email,MOB. Prostě katastrofa. Jaké máte zkušenosti ostatní ?? Můžeme být rádi, za to,jak to funguje na AUKTIVE :pivo: :drink:
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Předchozí

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron