Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Pomalu přecházím z Aukra

Vše ostatní ohledně fungování serveru auktiva.cz

Re: Pomalu přecházím z Aukra

Příspěvekod gugacka » 31 led 2012 16:57

a co takhe zkusit kontaktovat gopay a zkusit to s nima? Samozřejmě že pro prodejce je to dobrovolná část :)
gugacka


 
Příspěvky: 293
Registrován: 19 črc 2011 08:28

Re: Pomalu přecházím z Aukra

Příspěvekod vpdiablo » 01 úno 2012 02:03

Co se týká možnosti platební brány tak ideal je asi PayPal nebo Moneybookers díky němuž můžou kupující platit majiteli účtu u Moneybookers i z platební karty přes platební bránu Moneybookers která má veškerá zabezpečení k tomu aby platba platební kartou byla bezpečná. Zdali jde i u PayPal zaplatit platební kartou někomu na účet PayPal, to nevím, ale asi ne, nic jsem v tomto směru neslyšel.
Pro spoustu uživatelů je platba platební kartou preferovaná možnost, nemusejí se připojovat do banky, je to rychlé a spolehlivé.
Takže pokud dát k dispozici nějaký platební system navíc, rozhodně by měl umět přijímat platby kreditní kartou.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Pomalu přecházím z Aukra

Příspěvekod www.pojezdy.eu » 01 úno 2012 10:53

Osobne jsem PayPal na svem eshopu nasadil jen na zahranicni zasilky, u zasilek v ramci CR jsem ho zakazal. Duvodem jsou hlavne provize 3.4% + 10.- CZK. Docela by me zajimalo, kolik zajemcu pro pouziti tohoto systemu v ramci CR by tu bylo :)
> Moje stránky o mašinkách > X < Užij si život, stejně ho nepřežiješ <
www.pojezdy.eu


 
Příspěvky: 114
Registrován: 25 srp 2011 20:37
Bydliště: Praha

Re: Pomalu přecházím z Aukra

Příspěvekod auktiva » 01 úno 2012 11:03

PayPal se u nás opravdu nevyplatí.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Pomalu přecházím z Aukra

Příspěvekod vpdiablo » 01 úno 2012 11:43

Samozřejmě je blbost mit PayPal pro platby v ramci ČR. Spíše mi jde o tu možnost, že kupující může zaplatit platební kartou, je i otázkou zda se vyplati mit Moneybookers, v každém případě jde o to pouze informovat kupujícího že může platit různými způsoby, jakými, si zvolí sám prodejce při vystavení aukce. Nic víc nic méně.
Například pokud má prodejce Moneybookers, může mít při zakládání aukce na výběr informaci o platbě ... Dobírkou , Platba předem na bankovní účet , na Moneybookers , platba Platební kartou Visa/Maestro , platba při převzetí a sám si vybere zda kupujícímu sdělí, že mu může zaplatit více způsoby nebo jen jedním. Je to pouze informace, například pro obchodování se slovenskými přáteli je Moneybookers dobrá varianta, pominu-li Fio bank. Je to to samé jako když kupující dostane info že prodavajici ma stejný finanční ústav, a tak je realne že platba proběhne od pár minut do 24hodin, důležité pro ty co zrovna spěchají s dodáním zakoupeného předmětu a domluvi se s prodejcem na rychlém odeslání.
Důvodů může být více nebo také žádný, já vycházím z toho že žijeme v době kde informce jsou prvotním atributem pro rozhodování se k čemukoliv a pak teprve přichází na řadu to ostatní.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Pomalu přecházím z Aukra

Příspěvekod epostcard » 27 bře 2014 18:57

taky jsem začal hledat nějakou náhradu za aukro, jsem rád že se mi zde podařilo zaregistrovat svůj pravěký nick "ePostcard" ..... tož možná časem sem mrsknu i nějaký zajímavý pohlednice... ...můj hlavní problém je čas, ostatně to známe všichni :-) ..... Vojta
epostcard


 
Příspěvky: 1
Registrován: 12 bře 2014 07:41

Re: Pomalu přecházím z Aukra

Příspěvekod Bierovka » 28 bře 2014 15:20

Ahoj, já jsem přešel z Aukra poměrně rychle. Aukro je banda primitivních a přitom arogantních debi.ů !!! Zavedli platbu přes Pay U a přitom nemají vyřešen právní stav. Kupující pošle peníze na účet Aukra, ale Aukro Vám to zpoplatní, jako by to přišlo na Váš účet !!! K penězům které mi poslal kupující jsem se nemohl dostat, poněvadž mi bezdůvodně odstavili účet a pak mi vyhrožovali, že pokud předmět neodešlu, tak mi odstaví účet / mezitím již bezdůvodně odstavený !!! Rovněž Vám účtuje poplatky za nedokončené obchody !!! Myslím, že je to v rozporu s obchodním zákoníkem !!! Nedokončené vinou Aukra zdůrazňuji !!! NO A TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ : NA AUKRU JSEM NA POPLATCÍCH ZAPLATIL ZA POSLEDNÍ 3 ROKY PŘES 30 000,- Kč. TAKŽE TEĎ SI ZAVEDU SPOŘÍCÍ ÚČET A TY PENÍZE CO JSEM PLATIL AUKRU BUDU POSÍLAT NA SPOŘÍCÍ ÚČET - ZA 10 LET MÁM SOLIDNÍ AUTO ..... !!!
DĚKUJI TI AUKTIVO !!! OBCHODY SE POMALU ROZJÍŽDĚJÍ, PŘETÁHL JSEM SEM JIŽ DALŠÍCH PÁR LIDÍ, DALŠÍ STOVKY SBĚRATELŮ POČÍTÁM ŽE PŘETÁHNU JEŠTĚ DO LÉTA !!!!!!!!!
PS: VRCHOLEM DEBILITY NA AUKRU JE TZV. MANAŽER PRODEJE !!! ROBOT ZA VÁS NĚCO ODEŠLE / VĚTŠINOU ÚPLNY NESMYSL VE FORMĚ VYUČTOVÁNÍ AEE PROTOŽE KAŽDÝ PŘEDMĚT MŮŽE MÍT JINOU GRAMÁŽ NEJDE POŠTOVNÉ NASTAVIT / A VY VŮBEC NEVÍTE CO !!! A ZA TO MUSÍTE PLATIT ! FUJ !!! KDYŽ SLYŠÍM SLOVO AUKRO JE MI NA BLITÍ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bierovka


 
Příspěvky: 7
Registrován: 05 zář 2012 20:05

Re: Pomalu přecházím z Aukra

Příspěvekod Vratislav16 » 29 bře 2014 07:20

Ahoj = tak Vás tady vítáme. Doufám budete spokojeni. Věční diskutéři o něčem a o ničem se rozprchli po "vlastech českých" ,což je také dobře. A je zde klid.....
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Pomalu přecházím z Aukra

Příspěvekod xsima » 31 bře 2014 12:55

Taky jsem přešel z aukra (asi by mělo mít velké "A", ale nezaslouží si ho). Poté co bych se smířil s tím, že vystavení korunové aukce s cenou kupteď stojí 65 haléřů (stav tak před čtyřmy lety, od té doby se několikrát zdražovalo) - přecejenom většinou se prodá, a hlavně jsem rád, že se zbavim krámů jinak než odhozením do popelnice, zavedli systém payu, který se mi vůbec nechce používat.
Tak jsem to zkusil tady. Musim říct, že tu je zatim a stále dost mrtvo. Neprodává se, protože sem kupující nemaji motivaci chodit a tak se tu nic rozumného nevystavuje a to je začarovaný kruh. Podobný začarovaný kruh, který drží aukro při životě (prodejci tam vystavujou, protože se tam nějak prodává a kupující tam kupujou, protože mají co), drží podle mě auktivu při zemi.
Pokud jde o odkaz na mou minulost, odsadil jsem stejný nick, jako mám po léta na aukru a jak jsem nedávno zjistil i na odklepu (úplně jsem zapomněl, že existuje), takže pro prodejce přeběhlé z aukra nejsem neznámý (je jich tu poměrně dost a to jenom těch, jejichž nicky poznávám).Sám používám odkaz na stránku svých komentářů (hodnocení), abych trochu rozptýlil nedůvěru, což si myslim, že je z pohledu auktivy akceptovatelné (ostatně existence aukra patří mezi všeobecné znalosti podobně jako třeba existence seznamu nebo googlu, to prostě neni reklama). Časem si třeba nechám ověřit adresu a bude to ještě o něco lepší, celkem by mně zajímalo, jestli bych prodal víc, kdybych byl zelený a ne červený (po pravdě o tom pochybuju).
xsima


 
Příspěvky: 9
Registrován: 26 črc 2013 09:46

Re: Pomalu přecházím z Aukra

Příspěvekod Vratislav16 » 01 dub 2014 08:23

xsimo= jste objektivní na "prvé stránce= odstavci" ,ale pak již píšete bludy. Podívejte na aukce ve sběratelství, tam je čilý život. Sám píšete, že vystavujete věci, jež by jiný asi dal do popelnice. Tak čemu se divíte ??? Ještě douška = zaspal jste dobu= ODKLEPNUTO dávno zkrachovalo a nastoupil ODKLEP = kde je jen cca 10 000 aukcí a tam je zase pro sběratele mrtvo ( nebudu zde sdělovat proč). A tak si klepněte na odkaz, kde uvidíte celosvětový přehled aukčních serwrů a AUKTIVA je = 60tá v pořadí na světě .To že lidé kupují jen co opravdu potřebují= je jiná kapitola
= Přeji hezký den :pivo: http://aukcjostat.pl/id2_en/statistics_ ... vices.html
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron