Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Počet nových registrací

Vše ostatní ohledně fungování serveru auktiva.cz

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod AVL68 » 12 čer 2011 20:22

auktiva píše:Do pokročilého vyhledávání to můžeme přidat, jinak je tato volba v levém sloupci v každé kategorii.


Možnost zvolit si Stav předmětu v levém sloupci po otevření jakékoliv kategorie, tak tu jsem přehlédl. Omlouvám se. Stále se rozkoukávám.

Po této informaci je můj návrh ještě jednodušší - stačí přidat do pole Stav předmětu při zadávání aukce jednu položku navíc. To v případě, že se mě podařilo vysvětlit oč mi vlastně jde :D .
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod AVL68 » 12 čer 2011 20:30

jirikubala píše:Upřímně, já to taky moc nechápu, snad má na mysli něco jako sloučené vyhledání všech předmětů s vyloučením "nové", nyní "musí " procházet 4x vyhledání položek lehce použité, použité, funkční s vadou, nefunkční. Je pravda, že taky dost "šmejdím", ale nové mě nezajímají. Ale k tomu ať se vyjádří AVL68 a HLAVNĚ ostatní, i třeba formou ankety na hlavní straně AUKTIVY (podobně jako jsou ankety na hlavní straně Novinky.cz).Ať kvůli "pár" jedincům (jako jsem já) není tenhle dobrý servr zničen spoustou "předělávek".


Anketa, nebo něco podobného by byla v hodná k nalezení co nejpřesnějšího slovního popisu vyjadřujícího "úplně nové" a "nové-posílám dál". Aby byl rozdíl srozumitelný co největšímu počtu uživatelů.

PS. Podařilo se mě vysvětlit rozdíl mezi Novým a Novým?
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod auktiva » 12 čer 2011 20:34

Takže chcete přidat jednu položku mezi nový a použitý reprezentujíci: pouze ozkoušený, rozbalený, nikdy nepoužitý,....?

Ale jak ji nazvat ať to všichni pochopí?
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod AVL68 » 12 čer 2011 21:31

auktiva píše:Takže chcete přidat jednu položku mezi nový a použitý reprezentujíci: pouze ozkoušený, rozbalený, nikdy nepoužitý,....?

Ale jak ji nazvat ať to všichni pochopí?


Položku přidat nad Nový, asi takto:
nepoužité (nové "z obchodu", zcela nepoužité, nerozbalené s oficiální zárukou)
nové (bazar, pouze ozkoušené, rozbalené, jen otestované, v podstatě nepoužité)
lehce použité (zánovní, používané krátce, téměř nové)
použité (dlouhodobě používané, ke konci záruky, už bez záruky)
funkční s vadou.... atd.

Jak ji nazvat ať to všichni pochopí? To chce prodiskutovat. Nebude jednoduché oddělit od sebe nové-obchod a nové-bazar. Možná se nakonec vrtne i některé stávající položky. Pokud bychom se ale na ničem kloudném (srozumitelném většině) neshodli, tak je zbytečné cokoliv přidávat.
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod auktiva » 12 čer 2011 21:53

Bojíme se, že nakonec všichni stejně dají nový a v popisu aukce se pak člověk dozvi že je již vybaleny, ozkoušeny,...

Bohužel dostat z lidí přesný popis předmětu a ještě aby pravdivě vyplnili formulář je mnohdy nemožné.

Nový by měl zůstat nový jako maximální verze "novosti". Myslím, že je to napříč konkurencí i bazary zavedený název. Nejde tu o to že bychom chtěli nco kopírovat, ale člověk, který příjde odjinud dává automaticky "nový", protože je na to zvyklý a vůbec nepřemýšlí o jiných možnostech.

Inovace jsme již zkoušeli a bohužel většinou k nezdaru.
Naposledy upravil auktiva dne 13 čer 2011 08:02, celkově upraveno 1
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod lin09 » 13 čer 2011 05:27

[b][/b]JÁ SI MYSLÍM ŽE TOTO TÉMA NENÍ AKTUÁLNÍ.NECHTE AUKTIVU ŘEŠIT DŮLEŽITĚJŠÍ PROBLÉMY.TOHLE SE MŮŽE DOŘEŠIT POZDĚJI.
lin09


 
Příspěvky: 50
Registrován: 14 úno 2010 14:41

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod Vratislav16 » 13 čer 2011 07:27

Myslím, že se zase "pouštíme na tenký led" = U NOVÉHO ZBOŽÍ DLE MNE BY MĚL BÝT JEŠTĚ NAVÍC ZÁRUČNÍ LIST ! ! Tak toto
vidím já .Diskutující, jež žádá další rozdělení ,mne udivuje= KDYŽ PRODÁVÁ JEN VĚCI POUŽITÉ ! !Myslím si,že spíše záleží na
správném popisu aukcí, nemlžení od prodejce. Toto se bohatě vyskytuje na Áčku, kde mnozí prodejci při prodeji konvolutů,
dají nahoru "třešničky",jinak cca 90% ostatního je "do popelnice", při dotazu,aby poslali další ostré fota= ODEPÍŠÍ, ŽE ZBOŽÍ PRODÁVAJÍ KAMARÁDOVI,KTERÝ JE Z JINÉHO MĚSTA ! Již toto jednání budí nedůvěru.Přesto včera tam byla prodána zase 1 aukce sběratelského zboží za cca 3200,- Kč .Při vyvolací ceně = 1,-Kč ! Kdo by zde platil "ombusmana" jež by zde dělal soudce ?

Takže znovu= NOVÉ ZBOŽÍ ( se záručním listem) ,MÍRNĚ POUŽITÉ , POUŽITÉ, NA NÁHRADNÍ DÍLY .... tak to v budoucnu vidím já.Je to věc další diskuse a ne aby admini reagovali hned na 1 diskusi. Jak se říká = RÁNO MOUDŘEJŠÍ VEČERA....nechejme toto
uležet a vykrystalizovat ......Nevím z čeho admini žijou(ze vzduchu jistě ne ), ale uvědomme si, že se i zde nevyhneme platbám v budoucnu= alespoň z prodaných aukcí = myslím tím rabat z prodeje uživatelů pro provozovatele tohoto serwru ! !
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod jirikubala » 13 čer 2011 15:54

Souhlas s lin09 i Vratislav16. Mě osobně současné dělení stačí,spíš je k diskuzi, jak "donutit" prodejce k dobrému (přesnému) popisu a správnému umístění (zařazení) aukce. To si myslím, je trochu větší "nešvar" spousty prodejců. To, co kdysi fungovalo u konkurence AUKR. : oznámení aukce adminům (nesprávná kategorie, jiný stav nabízené věci atd.......)to je hlavně o NÁS, co tu hodláme nabízet a co s tím udělají (neudělají) admini. Napadá mě (ve srandě) něco jako ban, za tyto "špatnosti" (ale to tlačítko: "ověřit aukci" nebylo ze začátku u konkurence špatné), je to jen návrh k další diskuzi a jestli na to "ověřování" budou vůbec mít admini chuť a čas. Možná by stačilo kontaktovat prodejce(námi uživateli pomocí tlačítka "Napsat uživateli email") a upozornit ho na tuto skutečnost. A na obranu adminů: líbí se mi, že nedostanu "negativ" pro nic za nic, a pokud ano, tak se na to podívají.
Nikdo není dokonalý a jen BLB si myslí, že ostatní jsou blbci.
Uživatelský avatar
jirikubala


 
Příspěvky: 11
Registrován: 11 říj 2009 10:37

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod auktiva » 13 čer 2011 18:18

Tlačítko "nahlásit aukci" zavedeme, ale povede na formulář, kde budete muset vypnit co je v aukci špatně. Bohužel třeba sběratelé vidí že je to špatně popsáno, padělek,... my to ale vědět nemusíme.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Počet nových registrací

Příspěvekod Vratislav16 » 13 čer 2011 19:53

A informace z toho formuláře budou zveřejněny kde ?? u aukce ? Mohlo by to být formou = ZEPTEJTE SE PRODÁVAJÍCÍHO=
neb nějak jinak a omezen text pak v poznámce u aukce
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron